škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni a7 için paçalik ve karter muhafaza

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı norax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar konu başlığında belirttiğim gibi yeni aracına Paçalık ve Karter muhafazası taktıran varmı. Özellikle muhafaza takılmasa sıkıntı yaratırmı. Araç yüksekçe ya.
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2014, 22:54:39 Gönderen: norax »

Çevrimdışı barbaros

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: norax;466232
Arkadaşlar konu başlığında belirttiğim gibi yeni aracına Paçalık ve Karter muhafazası taktıran varmı. Özellikle muhafaza takılmasa sıkıntı yaratırmı. Araç yüksekçe ya.

Merhaba,
Ben aracımı Kasım ayında almıştım. Aracı bayiden çıkartırken karter muhafazası da takılsın istedim ancak karter muhafazasının güçlü bir kaza anında yolculara ve araca ciddi zararlar verdiği için artık takılmadığını, aracın karter muhafazasının sert plastikten üzerinde mevcut olduğunu söylemişlerdi. Ha sorarsanız aracın altına yatıpda bakmadım böyle bir şey var mı diye. Şimdi sizin paylaşımınızı görünce aklıma geldi. Sabah yatıp bakacağım. Paçalık konusunda ise benim fikrim A7 lere sanki yakışmıyor gibi geldi bana. Tabi ki bu ihtiyaç veya zevk meselesi. Saygılarımla.
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2014, 01:58:10 Gönderen: barbaros »

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Plastigi gormek icin altina yatmaya gerek yokki kaputu kaldir bak asagiya alt taraf komple kapali. Millet yagmurda tirsarken ben basip geciyorum

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaza anında karter demirinin içeridekilere ne gibi bir zararı varmış ki?
Satarken masraf olmasın diye kötülüyorlar, sonradan servise gittiğinizde 150-200 den aşağı istemiyorlar...Zararlıysa serviste neden bulunduruluyor o zaman?
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı ali_firattr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Karter koruması genelde tüm markalarda standart olarak plastik. Ben aracı alırken çelik koruma taktırmak istemiştim ancak böyle bir yedek parça/aksesuar Yüce oto'da yok.
Plastik olan koruma'nın bence bir sakıncası yok. Zaten altını vurabileceğini düşündüğüm noktalardan yavaş geçerim ve eğer herhangi bir sürtme sesi gelirse zorlamam.
Çelik koruma tabiki kazara altını vurduğunuzda karter delinmesini engelleyecektir.
Sulardan hızlı geçmeyin diye uyarıyor kitapcığında ama ben bugüne kadar hiçbir aracımda sıkıntı yaşamadım.

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Karter muhafazını değişrmeden mevcut muhafaza üzerine çelik bi muhafaza düşünün bence arkadaşlar,mevcut muhafaza yanmaz malzemeden ses izalasyonlu ve güçlendirilmiş kaliteli plastik bir malzeme.Değişimle yerine takacağınız muhafaza bunun yerini tutmaz.Tavsiyem ise bir eksozcu yada tornacıda paslanmaz çelikten orjinal muhafazayı söktürüp kalıp gibi kullarak üzerine muhafaza yaptırın böylelikle daha uzun ömürlü mükemmele yakın bi orjinal motor muhafaza kapağınız olur.