škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia A7 için nasıl bisiklet taşıyıcı kullanıla bilir?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı şafak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2013 octavia aldım.  en sağlamı çeki demiri olduğunu biliyorum. fakat iki bisiklet için başka nasıl bir taşıyıcı önerirsiniz. malum bagaj kapağı camla beraber açılıyor? ayrıca tavan üstüne bisiklet taşıyıcı ayarlanabilir mi?

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konuyu ben de çok düşündüm,  ama bagaj kapağına takılan 50 TL den başlayıp 1500 TL ye kadar çıkan aparatlardan hepsinin tipi aynı.  Sadece pahalılarının montajı kolay.  Sürekli bisiklet taşımak için dediğiniz gibi çeki demiri en iyisi.  Thule markasının ili bisiklet için olanı var.  Bagaj kapağına olanların arabaya zarar verme riski ve sürekli araçta bulunma imkanı olmaması sıkıntı.  Tavan sistemi de maliyetli.  Bu nedenle ben katlanır bisiklet aldım sonunda.  :)

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizim araçlrda bagaja takılan kullanılamiyor, tavan veya çeki demiri modelini tercih edebilirsiniz, enim tercihim çeki demiri yönünden fakat daha montaj yaptırmadım,

tavana takılanları sök tak yapmakla ve kapı fitilinden rüzgar sesi vs yapar diye tercih etmiyorum bir başka nedende diğer aracımda çeki demiri olması

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ufuk05

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
https://www.guvenbisiklet.com/urun-detay/buzz-rack-mozzquito-3-lu-oto-bisiklet-tasiyici

ben bu modeli 2012 model Octavia da kullandım.200 km gittim sıfır sıkıntı. Cama sıkıntı olurmu bilmem ben riski göze alarak taktım.2 bisiklet toplam 20 kg civarı.Camın üstüne takilan kancaları fren lambasının üst hizasına taktim.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tabi ki en sağlam ve güvenli olanı çeki demirine montaj yapılanıdır ama epey pahalı sistemlerdir üstelik çeki demirinin ruhsata işletilmesi vs gerekli sanıyorum. Bunun dışında ikinci tercih tavan sistemleridir. Arka bagaj taşıma sistemleri de kaliteli ve güvenilir bir marka ile güvenlidir bu konuda da en iyisi ve konusunun uzmanı (Thule) fakat bir çok farklı marka ve seçenek mevcuttur. Benim tercihim tavan sistemleri oldu Yeti aracımın üst tavan barlarına ara barlar ve İtalyan malı bir bisiklet taşıyıcı ile İzmir'den İstanbul'a çok rahat sorunsuz ve güvenli bir şekilde yolculuk yaptım. Arka bagaj üstü taşıma sistemleri biraz daha ekonomiktir ama aracınıza ve bisikletlerinize zarar verme riski de yüksektir. Tavsiyem aracınızın tavan barı bağlantı yerleri varsa tavan barları ara barlar ve bisiklet taşıyıcı ile tavan üstü taşımayı tercih etmenizdir fakat hangi şekli tercih ederseniz edin kaliteli ve güvenli markaları tercih edin bağlantılarını çok iyi yapın ve eğer uzun yol yapacaksanız molalarda ve ya durduğunuz zamanlarda bisikletlerinizi ve bağlantılarını kontrol ediniz.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tavan sistemi çeki demirinden daha uyguna geliyor ve kullanışlı, benim çeki demiri tercihim tavana o sistemi takıp çıkartmak ile uğraşmak istemediğimden ve diğer aracımda da çeki demiri olmasından dolayı oldu ayrıca Allah nasip ederse bu aracı uzun süre kullanacağımdan ve yaş ilerledikçe bisikleti tavana yüklemeye üşeneceğimi düşünmemde etkili oldu.

çeki demirimiz artık takıldı muayene süresini erkene çekmemk için ruhsat işlemini yaza bıraktım.

Çevrimdışı eyupoglunakl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.eyupoglunakliyat.gen.tr/
Arkadaş bu arabayı çok seviyorum bagajı çok geniş bende geniş aileyim, bazen nakliyatını yaptığım evlerin eşyaları kamyona sığmayınca küçük çaplı eşyaları skoda aracım ile getiriyorum, bieikleti 3 tane bagaja attığı biliyorum :D iyi ki Almanlar aldı da skodayı adam etti, bence bmw den çok çok iyi bir araç skoda, aracımı seviyorum, bundan sonraki alacağım araçlarım da skoda, eskiden favorit vardı, nefret ederdim şimdi ise octovia, olsun, hangisi olursa olsun on numara beş yıldız araba teşekkürler skoda, kalite uygun fiyata istiyorsan skoda gerisini bilmem o kadar.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kcan;534696
Bu hafta sonu bisiklet operasyonumuz, bisiklet 24" acilen bu çeki demirini takmalıyım

buda tavan tipi taşıma sistemi, ilandaki fiyata ayaklar ve bar dahil değil

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-aes-skoda-oktavia-bisiklet-tasiyici-thule-proride-591-205242935/detay

octavia bagajının avantajı işte.

bu arada arkadaş niye uzaklaştırıldı siteden? falso bir mesajını göremedim

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;552156

Kcan isimli kullanıcı uzaklastirildimi?
Ben kendisini başka bir camiadan bizzat tanırım üzüldüm bu duruma,zannetmiyorum art niyetli yada yanlış bir iletisinin olduğunu, gerekirse kefil bile olabilir.  Umarim aramıza döner.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;552156

Alıntı yapılan: OctiCan;552208
Kcan isimli kullanıcı uzaklastirildimi?
Ben kendisini başka bir camiadan bizzat tanırım üzüldüm bu duruma,zannetmiyorum art niyetli yada yanlış bir iletisinin olduğunu, gerekirse kefil bile olabilir.  Umarim aramıza döner.

Normalde kimin neden uzaklaştırıldığını açıklamak gibi bir durumumuz yok, bunun sorgulanması gibi bir durum ise hiç yok; ancak madem kendisini bu kadar seviyor ve kendisine kefil oluyorsunuz kendimi yazmak zorunda hissettim. Küfür içeren mesaj yazdığı için uzaklaştırıldı kendileri.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;552216
Normalde kimin neden uzaklaştırıldığını açıklamak gibi bir durumumuz yok, bunun sorgulanması gibi bir durum ise hiç yok; ancak madem kendisini bu kadar seviyor ve kendisine kefil oluyorsunuz kendimi yazmak zorunda hissettim. Küfür içeren mesaj yazdığı için uzaklaştırıldı kendileri.
Samimiyetle cevap verip beni bilgilendirdiginiz için teşekkür ederim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: OctiCan;552218
Samimiyetle cevap verip beni bilgilendirdiginiz için teşekkür ederim.

Rica ederim. Bu konuda birşey yazmayacağım artık, konu kirlenmesin. İyi forumlar.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...