škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sis Farı, Klima Kompresorü, Park Sensörü, Hoparlör Maliyeti Sizce Fazla mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı halepce

• hımmmmm
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracımdaki bir kaç eksiklik ve sorun için sizden ödediğim (yarın ödeyeceğim) maliyet ile ilgili bilgi-görüş istiyorum.
Araç 2006 Model Classic olduğundan bazı eksiklikler mevcut.
Ancak öncelikle aracın klima kompresörü arızalı. Yıldız Sanayi sitesindeki bir tanıdığımdan 250 TL'ye yeni model bir klima kompresörü aldım bugün (çıkma ve söylediğine göre sıfır ayarında)
Ostim Küçük Emek Sanayi Sitesinde tanıdığımız olan Serdar Oto klimanın onarımını yapacak. (Kanal temizliğide yapacaklarmış)
Araca Sis farı takacak
Arka kapı hoparlörleri yoktu. Onları Orjinal hoparlörlerinden takacak (Arka kapılara tesisat çekilecekmiş. Çünkü kablolarıda yokmuş.)
Cenmaks TNT Park sensörü takacak.
Toplam Fiyat: 450 TL Eğer klima filtreleri (Polen değil) değişeceksede onları açınca bakacaklarmış 500.-TL dediler
sizce pahalımıdır. Uygun mudur?
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2011, 15:25:11 Gönderen: halepce »

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
250 tl ye çıkma kompresör sağlamsa çok iyi fiyat hemen al.
hiç arızan olmasa sadece klima gazı kontrolü ve gaz basma zaten 80 tl.
arka kapı hoparlörü orj yok sonradan takılabilir ama kablo işçiliğine dikkat ettir genelde alt eşik kenarlarından kablo çekiyorlar parçaları oynatıp tam gizleme yapamıyorlar.
klima polen filtresi 15-20 civarında torpido altından keçe tarzı kapakla 2 tane elle çevrilen vida ile ulaşılıyor kendinde değişebilirsin.

el netice klima, hoparlör, sis farı, park sensörü, işçilik ve malzeme dahil fiyat 450 tl iyi fiyat düşünmene gerek yok yaz da geldi sadece kimaya bile verilir bu para diğerleri bonus olur.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;234770
250 tl ye çıkma kompresör sağlamsa çok iyi fiyat hemen al.
hiç arızan olmasa sadece klima gazı kontrolü ve gaz basma zaten 80 tl.
arka kapı hoparlörü orj yok sonradan takılabilir ama kablo işçiliğine dikkat ettir genelde alt eşik kenarlarından kablo çekiyorlar parçaları oynatıp tam gizleme yapamıyorlar.
klima polen filtresi 15-20 civarında torpido altından keçe tarzı kapakla 2 tane elle çevrilen vida ile ulaşılıyor kendinde değişebilirsin.

el netice klima, hoparlör, sis farı, park sensörü, işçilik ve malzeme dahil fiyat 450 tl iyi fiyat düşünmene gerek yok yaz da geldi sadece kimaya bile verilir bu para diğerleri bonus olur.
:+1::ok::ok:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
450 lira olan fiyata klima kompresörüde dahilse fiyat çok çok uygun.. eğer dahil değilse bileen kötü ihtimalle sadece cenmax tnt park sensörü montaj hariç 50-60 lira civarı olduğunu düşünürsek buna sis farlarınında maliyetini ve diğer saydıklarını eklersek fiyat yinede uygun gibi şimdiden hayırlı olsun.. aslında senin gibi baz donanım almak lazım arabayı, sonrada böyle keyifli keyifli uğraşıcan işte bu işlerle ;)

Çevrimdışı halepce

• hımmmmm
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia5;234789
450 lira olan fiyata klima kompresörüde dahilse fiyat çok çok uygun.. eğer dahil değilse bileen kötü ihtimalle sadece cenmax tnt park sensörü montaj hariç 50-60 lira civarı olduğunu düşünürsek buna sis farlarınında maliyetini ve diğer saydıklarını eklersek fiyat yinede uygun gibi şimdiden hayırlı olsun.. aslında senin gibi baz donanım almak lazım arabayı, sonrada böyle keyifli keyifli uğraşıcan işte bu işlerle ;)
kompresöre ayrıca 250 TL ödedim. ama araştırmalarım sonucu fiyatı gerçekten uygun yapmışlar. yapan yer tanıdığımın tanıdığı o nedenle biraz çekiniyordum bu işlerden anlamam pek kazıklarlar felan diye ama. İçim rahat etti şimdi.
Evet hocam uğraşmazı zevkli ama ben baz donanım aldığım için pişmanım. sonuçta keşke elegance alıp bir kaç yaş düşük alsaydım diye hayıflanıyorum. Uğraşacak zaman/maliyet sıkıntılarım var çünkü.

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: halepce;234793
kompresöre ayrıca 250 TL ödedim. ama araştırmalarım sonucu fiyatı gerçekten uygun yapmışlar. yapan yer tanıdığımın tanıdığı o nedenle biraz çekiniyordum bu işlerden anlamam pek kazıklarlar felan diye ama. İçim rahat etti şimdi.
Evet hocam uğraşmazı zevkli ama ben baz donanım aldığım için pişmanım. sonuçta keşke elegance alıp bir kaç yaş düşük alsaydım diye hayıflanıyorum. Uğraşacak zaman/maliyet sıkıntılarım var çünkü.

aracınız benzinli mi, dizel mi?

Çevrimdışı halepce

• hımmmmm
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia5;234819
aracınız benzinli mi, dizel mi?
ARAÇ Benzin/Lpg'li

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: halepce;234835
ARAÇ Benzin/Lpg'li

dizel olsa dengelemiş olurdunuz donanımı ama bence buda çok önemli değil.. skoda hastalık gibi bulaşıcı.. nasıl olsa allem kullem edip bigün elegance'a geçeceksinizdir :ok:

Çevrimdışı halepce

• hımmmmm
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia5;234871
dizel olsa dengelemiş olurdunuz donanımı ama bence buda çok önemli değil.. skoda hastalık gibi bulaşıcı.. nasıl olsa allem kullem edip bigün elegance'a geçeceksinizdir :ok:

:+1:
çok haklısınız

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia5;234871

Ben kasinmaya basladim bile :), daha 1.5 sene oldu ama kotu kasiniyorum :), gecen gun Renk Oto'yu aradim benim aracin ustune 18.5 istediler 1.6 TDI Elegance icin. Mantiksiz geldi :).

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muhlis OZTURK;235070
Ben kasinmaya basladim bile :), daha 1.5 sene oldu ama kotu kasiniyorum :), gecen gun Renk Oto'yu aradim benim aracin ustune 18.5 istediler 1.6 TDI Elegance icin. Mantiksiz geldi :).

zaten hangi işleri mantıklı ki..!! esnaflarla hiçbir şekilde iş yapmıycan bu memlekette başında ağrımayacak.. bu arada siz elegance için yola çıkmışsınız artık, geri döndürebilene aşkolsun sizi :)