škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ses sistemi Hakkında Yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı halepce

• hımmmmm
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2006 Model A5 Kasa Octavia (Classic) Sahibiyim.
Bildiğiniz gibi bizim araçlarda cd-mp3 felan yok, radyo kasetçalar var.
Benim bir navigasyon aletim var fm transmitter özellikli onunla idare ediyorum.
Araçta sadece ön kapılarda hoparlör var. 2 hoparlör 2 twitter olmak üzere 4 adet.
arka kapıda hoparlör yerleri (twitter ve hoparlör) mevcut ancak ne hoparlör var ne de kablo çekilmiş.

Maximum 300 tl civarına bana bir çözüm önerebilir misiniz.
aklımda sadece arkaya hoparlör ve twitter taktırmak ve navigasyon cihazı ile devam etmek var.
ancak arkaya taktıracağım ek hoparlörler teybe zarar verir mi?, çıkışları felan yanarsa elimizdekindende oluruz durduk yerde.

ya da komple bir ses sistemine gitsek fazla açılmadan nasıl birşey yaparız. Şööle mp3 çalan bi teyp arkaya hoparlörler ve twitterler.

Bir de ön konsola uyumlu olması lazım sonuçta alınacak yeni sistemin. Bu uyumluluk ile ilgili neler yapılmalı?
Not: Bu iş için maksimum 300 tl bütçe ayırabilirim.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arka tarafa ekleyeceğiniz tweeter ve hoparlörler orjinal kasetçalarınıza ek bir yük getirmez.
Zaten arka çıkışları da mevcut.Sokette gerekli eklemeleri yapıp 4 çıkışı da aktif hale getirebilirsiniz.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben oval hoparlörden aldığım tadı component sistemlerinden alamıyorum malesef.
size tavsiyem;
 arkaya 2 adet pioneer oval hoparlör :~100 tl
double-din yuvaya uyumlu teyp çerçesi : ~35 tl
usb girişli pioneer teyp : ~190 tl

bu durumda kaba bir hesapla : ~330 tl ye caddeleri inletemeyecek ama camları kapadığınızda size yetecek bir sistemin sahibi olursunuz. :ok:

Çevrimdışı halepce

• hımmmmm
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_tansel;231584
ben oval hoparlörden aldığım tadı component sistemlerinden alamıyorum malesef.
size tavsiyem;
 arkaya 2 adet pioneer oval hoparlör :~100 tl
double-din yuvaya uyumlu teyp çerçesi : ~35 tl
usb girişli pioneer teyp : ~190 tl

bu durumda kaba bir hesapla : ~330 tl ye caddeleri inletemeyecek ama camları kapadığınızda size yetecek bir sistemin sahibi olursunuz. :ok:

hocam teyp çerçevesini o fiyata nereden bulabilirim. (Ankara'da) ya da internette.
oval hoparlörler için bir link verebilir misiniz.

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: halepce;231610
hocam teyp çerçevesini o fiyata nereden bulabilirim. (Ankara'da) ya da internette.
oval hoparlörler için bir link verebilir misiniz.

bu çerçeve
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-kablo-aksesuar-skoda-octavia-06-2004-teyp-cercevesi/detay/?
(büyük ihtimalle vw grubunun tamamı birbirine uyumludur diğer modellerin  adı ile satılanları da  [caddy, passat vs.] alabilirsiniz)

bu da hoparlör
http://urun.gittigidiyor.com/PIONEER-TS-A-6974S-500-WAT-6X9-HOPARLOR-OVAL-OTO_W0QQidZZ39132872

:ok:

Çevrimdışı halepce

• hımmmmm
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_tansel;231620
bu çerçeve
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-kablo-aksesuar-skoda-octavia-06-2004-teyp-cercevesi/detay/?
(büyük ihtimalle vw grubunun tamamı birbirine uyumludur diğer modellerin  adı ile satılanları da  [caddy, passat vs.] alabilirsiniz)

bu da hoparlör
http://urun.gittigidiyor.com/PIONEER-TS-A-6974S-500-WAT-6X9-HOPARLOR-OVAL-OTO_W0QQidZZ39132872

:ok:

Teşekkürler hocam.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence navi varsa bütçenin 2/3 kadar kısmını cd çalara vermek gereksiz olur...
sadece fm transmitter biraz parazitli yayın verdiğinden 5 tl ye kaset adaptörü alıp takarsanız hem ses kalitesinin çok arttığını hem de seviyesinin yükseldiğini göreceksiniz...
ön kapılardaki kolonları arkaya alıp, önlere de adam gibi kaliteli bir takım komp. koyarsınız, ses tatmin etmezse de tansel in verdiği linkteki kolonları da arkaya eklemeye paranız kalır cepte... onları da ekleyince 1 takım komp. bir takım orj. bir takım da pioneer oval olurki bu kadarı da yetmezse ses tesisatı yaptırmanız şart demektir... :ok:
ses sadece bass olursa tat vermiyor fazla, komp. sistemindeki tiz sesler hem müziğe hareket katıyor hem de kulağa çok hoş geliyor...

Çevrimdışı halepce

• hımmmmm
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracı genellikle şehir içi trafiğinde kullanıyorum ve maalesef şehir içi trafiğinde fm transmitter hiç keyif vermiyor. Yılda 4-5 kez şehirlerarası yola giderim o zamanlar navigasyonun fm transmitteri parazit olmadığından çok iyi ses veriyor.
kaset adaptörü aklıma gelmemişti ucuz ve kolay bir çözüm şehir içi için. Öneriniz için teşekkürler.
o halde kaset adaptörü+2 tane arka hoparlör+twitter işimi görecek gibi. çok güçlü olması şart değil. pioneerin uygun fiyatlı 16'lık hoparlörlerinden taktırayım fazla maliyete girmeden.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
komp takım alırsanız ayrıca tweeter almanıza gerek yok bence...
madem 300 ayırdınız, ovallerle birlikte bir de komp alırsanız çok daha güzel sonuçlar verir hem bass hem tizler için...