škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hata!Aracı P konumuna getiriniz...

Abdullahoz · 225 · 112337

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fatihmercan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;650793
Geçiş olsun, hayırlısı bakalım. Deneyip ara ara bilgilendirirseniz memnun oluruz. Malum "herkes bir engelli adayıdır" sözündeki gibi bu durum bizim de başımıza gelebilir.:o

teşekkürler Recep abi. gene gelişmeleri yazarım buraya. inşallah kimse bu sıkıntıyı yaşamaz:)

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihmercan;650791
merhaba

yaklaşık 2,5 yıl süren şikayetim an itibariyle son buldu.

şöyle ki; önceki mesajlarımda da yazmıştım. aracım ara ara HATA P KONUMUNDA ARACI TERK EDİN uyarısı veriyordu. servise gittiğimde: bu arıza uyarısı kronik, yazılım güncellemesi yapacağız dediler. geçen sene sistemi güncellediler. ama uyarı halen gelmeye devam etti.

üç gün önce, DOĞUŞ OTO, YÜCE OTO VE ALTUR genel merkeze eş zamanlı bu durumu mail attım.

ve maili attıktan yarım saat sonra aranmaya başladım. düzenli olarak servise geldiğimi ve beni mağdur ettiklerini, hemen servise gidip başvuru yapmamı istediler. ertesi sabah ALTUR yetkili servise bıraktım aracı ve az önce teslim aldım. iyi niyet garantisinden vites kutusu ve kolu komple değişti.

masraf normalde 7.000 TL civarı ama ben 245 TL işçilik ödedim.

inşallah bir daha bu uyarıyı almam.

Geçmiş olsun. Araç kaç model ve kaç km de?

Çevrimdışı fatihmercan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;650816
Geçmiş olsun. Araç kaç model ve kaç km de?

sağolun. fakat şöyle bir durum var; benim aracım skoda rapid.

2016 model, 45.000 km

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Golf'lerde şanzımanda mikro şalter arızası bu uyarıyı veriyordu

Çevrimdışı kapella

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kapella;650030
benim de aracın 60 bin bakımını yaptırmak için altur servise götürmüştüm, hazır vermişken bu hatayla alakalı düzeltmenin yapılmasını istedim ve iyi niyet garantisinden yararlanmak istedim.

Fakat servisten gelen cevap araç hata mesajlarını hafızaya kaydetmediği için biRşey yapamıyoruz. Kulağa gayet komik gelen bu cevabı elimden geldiği kadar heryere şikayet edeceğim.

evet yaptığım şikayetlerden sonra aracın bakımından sonra gecen 1 haftada çıkan 3-4 hata ne tesadüftür ki hafızaya kaydedilip göründü.

iyi niyet garantisinden 287 lira işçilik ödeyerek şimdilik bu dertten kurtulmuş görünüyorum.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Developer;650398
Geçtiğimiz cumartesi And'a uğradım. .....

Alıntı yapılan: fatihmercan;650791
merhaba yaklaşık 2,5 yıl süren şikayetim an itibariyle son buldu......

Alıntı yapılan: lrfan;650913
Golf'lerde şanzımanda mikro şalter arızası bu uyarıyı veriyordu

Alıntı yapılan: kapella;650956
..... iyi niyet garantisinden 287 lira işçilik ödeyerek şimdilik bu dertten kurtulmuş görünüyorum.
Arkadaşlar netice itibariyle bu soruna sebep olan ve onarımların arızalı parçası hangisidir? Bir bilgi var mı? Detay bilgisi olan birileri varsa paylaşabilir mi lütfen? İleride bizim de başımıza gelebilirm, malum arabalarımız eskidi artık ve serviste çok dostane bir muamele görmeyeceğiz. Ayıca, belki basit bir işlemdir, belki dışarıda daha hesaplıya çözülen bir işlemdir.....:wax:

Çevrimdışı fatihmercan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;650959
Arkadaşlar netice itibariyle bu soruna sebep olan ve onarımların arızalı parçası hangisidir? Bir bilgi var mı? Detay bilgisi olan birileri varsa paylaşabilir mi lütfen? İleride bizim de başımıza gelebilirm, malum arabalarımız eskidi artık ve serviste çok dostane bir muamele görmeyeceğiz. Ayıca, belki basit bir işlemdir, belki dışarıda daha hesaplıya çözülen bir işlemdir.....:wax:

Levent abi, bildiklerimi söyleyeyim;

benim araç daha 6 aylıkken önden gacur gucur sesler geliyordu. gittim baktırdım kavramadan geliyor ses denildi ve kavrama garantiden değişti. o zamanki maliyeti 3.300 TL'ydi. şimdi de vites kutusu değişti gene garantiden 7.000 TL civarı tuttu. ve değişen parçalara 2 sene daha +garanti verildi. bunları dışarıda sanayide belki yarı yarıya ucuza yaptırabilirsin ama yapan kişi arkasında duracak mı orası muallak.

sonuç olarak bu dsg şanzımanın bir değil birkaç tane farklı yerden arıza verme şansı var. kavrama, mekatronik, vites kutusu, vites kolu, vites mandalı vs.

inşallah kimse bu tip sorunlar yaşamaz

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihmercan;650960
...

sonuç olarak bu dsg şanzımanın bir değil birkaç tane farklı yerden arıza verme şansı var. kavrama, mekatronik, vites kutusu, vites kolu, vites mandalı vs.
...

Eee, her güzelin bir kusuru vardır.;)

Çevrimdışı hllqnqr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
An itibariyle bu sorunu bende ikinci el olan aracımı almamdan sadece 20 gün sonra yaşadım servise götürdüğümde söylenen parçanın vites mekanizması olduğu ve 6bin gibi bir rakam olduğunu eski müşteri ve araç yaşına bağlı toplamda %25 indirim yapabilceklerini söylediler. İyi niyet dediğimde aracın son bakımının dışarda olması sebebiyle olmayacağını ancak iki bakım bizde yaptırana kadar sorun çıkarmaz devam ederseniz olur dediler tabi nerede gümleyeceği belli olmadığından yaptırmaya karar verdim aracı aldığım galeri ile görüşme halindeyim 2018 de çıkan kanuna göre satıcı galeri 5bin km ve 6 ay garanti zorunluluğu mevcut durumunu anlattım bu arada servis ise bana eski ik adet yetkili bakımlı aracınız bulunduğundan şuan bakımı burda yapar isek %80 ine kadar parçanın karşılancağını bildirdiler fakat araca bakımı alır almaz zaten triger seti ile yapılmıştı. Yinede bakımı ve % 20 lik ödemeyi kabl ederek değilim istedim. Umarım satıcı tarafında sorun çıkmaz masrafımı karşılar diye ümit ediyorum. Yoksa zaten tüketici mahkemesi yolu gözkecek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Swift

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracım trafiğe çıkalı 4 yıl 1 ay oldu. P hatasını bir yıldan fazladır zaman zaman görüyordum. Şu an itibarı ile pek bir rahatsız edici durum yoktu ama iyi niyet garantisinin son dönemi içinde iken şansımızı deneyelim dedim. Aracım 75000 km'de ve tüm periyodik bakımları serviste yapıldı. (75K bakımı henüz yapılmadı, taş vuruklu ön camı serviste, balataları ise dışarıda değiştirmiştik.) Dün distribütör onayı geldi. Parça %100 onlardan, işçiliği ise bana bırakmışlar. Danışman 500-600 tutar dedi kabaca. indirim kampanyasından da faydalanırsak fena değil gibi.  İki sene daha rahat ederiz, sonrası Allah kerim. Kasa çıkalı 8-9 sene olmuş olacak. Artık ya tamiri yaygınlaşır, yan sanayisi çıkar bir şekilde çözülür umuyorum. Görece basit bir mevzu için 6-7 bin ciddi saçmalık.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta eşimin ve polo aracını götürdüm konudan bahsettim. Onlar bu hata 2 durumda ortaya çıkıyor birinde mikro şartel uygulaması yapıyoruz dedi ki eşimin polosuna mikro şartel yapıldı yada değiştiriyoruz. Ben akoda da hiç bu uygulamaya rastlamadim. Vw tüm araçlarına bu mikro şartel uygulamasını yaptığını söyledi doğuştan da bunu teyit ettim ama ne hikmetse skoda yazılım la yada tüm vites mekanizmasını değiştirerek sorunu çözüyor

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hllqnqr;651271
An itibariyle bu sorunu bende ikinci el olan aracımı almamdan sadece 20 gün sonra yaşadım servise götürdüğümde söylenen parçanın vites mekanizması olduğu ve 6bin gibi bir rakam olduğunu eski müşteri ve araç yaşına bağlı toplamda %25 indirim yapabilceklerini söylediler. İyi niyet dediğimde aracın son bakımının dışarda olması sebebiyle olmayacağını ancak iki bakım bizde yaptırana kadar sorun çıkarmaz devam ederseniz olur dediler tabi nerede gümleyeceği belli olmadığından yaptırmaya karar verdim aracı aldığım galeri ile görüşme halindeyim 2018 de çıkan kanuna göre satıcı galeri 5bin km ve 6 ay garanti zorunluluğu mevcut durumunu anlattım bu arada servis ise bana eski ik adet yetkili bakımlı aracınız bulunduğundan şuan bakımı burda yapar isek %80 ine kadar parçanın karşılancağını bildirdiler fakat araca bakımı alır almaz zaten triger seti ile yapılmıştı. Yinede bakımı ve % 20 lik ödemeyi kabl ederek değilim istedim. Umarım satıcı tarafında sorun çıkmaz masrafımı karşılar diye ümit ediyorum. Yoksa zaten tüketici mahkemesi yolu gözkecek.

Yolda bırakacak bir sorun değil bildiğim kadarıyla.

Çevrimdışı hllqnqr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;651320
Yolda bırakacak bir sorun değil bildiğim kadarıyla.

Sorun muhteviyatını deneme riski almamakla birlikte bakım şartı ile %80 oranında parça fiyatı karşılandı 950 tl tuttu artı 1071 bakım ve 360 tl işçilik ile sorunu çözdük.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hllqnqr;651325
Sorun muhteviyatını deneme riski almamakla birlikte bakım şartı ile %80 oranında parça fiyatı karşılandı 950 tl tuttu artı 1071 bakım ve 360 tl işçilik ile sorunu çözdük.

Hayırlı olsun. Hazır iyi niyete girmişken, 1den 2ye geçişlerde titreme olursa kavramayoçı da değiltirin, sonra uzun yıllar sorunsuz binersiniz inşallah.

Çevrimdışı hllqnqr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;651328
Hayırlı olsun. Hazır iyi niyete girmişken, 1den 2ye geçişlerde titreme olursa kavramayoçı da değiltirin, sonra uzun yıllar sorunsuz binersiniz inşallah.

120 bin bakımı dışarda olduğundan tekrar iyi niyete girmesi için bir bakım daha yaptırmam söylendi eski müşteri olduğumdan bunu zor bela kabul ettiker, inşallah 5 yaşı dolmadan b bakım daha yaptırıp onuda düşünüyorum 1-2 arası titreme hssetmedm okdar ama yakıt tüketimi ist şehr içi kısa mesafelerde 8,5-9 karı gördüm klimalı kavrama hafifte olsa sıyırınca yapar mı die düşünmedim değil, birde çalıştırdıktan sonra d ye aldığımda hemen vitese geçmiyor bazen muhtemelen bir daha iyi niyete ihtiyacım olacak gibi duruyor.