škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Far motoru arizasi.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı puZZle

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bir kac aydir viraj fari hatasi aliyordum. Bugun yetkili servise goturdum sag far motoru arizasi cikti. Servis far motorunun ayrica satilmadigini, farin kopmle degismesi gerekrigini, 6.000 tl maliyeti oldugunu soyledi. Basina boyle bir durum gelen varsa tecrubelerini paylasabilir mi. Aracim 2015 style dsg. Farlar bi-xenon.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çıkmacılar yamyam olmuş adam yemeye çalışıyorlar.
Benimki optimal, sol far kırılmıştı orijinal far 1300 TL iken çıkmacılar 900 1000 TL istiyorlardı. 1000 TL çıkmacıya verene kadar 300 400 daha verir 0 orijinal alırım dedim ki oyle yaptım.
6000 TL senin orijinal farsa, çıkma 4 4lük sorunsuz olmalı ve 3 en fazla 4 bin olmalı ki alasın. Yoksa 4500 5000 vereceksen 1000 daha verir 2 yıl garantili mal alırsın.
Cıkma mantığını iyi ayarlamak gerek. Yamyam şerefsizler, bir de muhattap oldugun tiplere gorsen :) .

Far motoru fardan çıkabiliyorsa kolay bir sekilde motoru tamir ettirmek kolay. Karaköyde tonla elektirik motoru tamir eden yerler var 12V DC bir motoru oyuncakçılar bile tamir eder.
Ancak motor kolay çıkıyorsa. Bir de onu çıkarmak için farı çıkarmak gerek benim 2017 de farın cıkması için tamponu sokmek gerekiyor (zırtapozlar ıyıce zorlastırmıslar). 2015 de nasıl far kolay çıkıyor mu?
Bu arada sorun gerçekten motor da mı. Motorun baglantılarında veya kabloda (kablo basında kırılma) falanda olabilir. Ya da o minnacık 12VDC oyuncak motoru milindeki dişli ya da onun tahrik ettiği dişlilerin dişlerinde de olabilir.

Far kolay çıkıyorsa ve o bölüme kolay ulaşılıyorsa bir bak derim.

bedeli 50 100 tl lik bir 12VDC bir motor için 6000 tl komple far değiştirmek insanın zoruna gider.

Çevrimdışı puZZle

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Far yerinden cikmiyor. Tamir edilememesi de kotu. 100 Tl lik  motor icin 6.000 Tl ye komple fari degistirmek israf. Neden boyle dizayn edilmis anlamak mumkun degil.