škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hata!Aracı P konumuna getiriniz...

Abdullahoz · 225 · 112349

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Abdullahoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Değerli arkadaşlar 2014 octavia 1.6 tdi dsg arac sahibiyim yazılarınızı hep okurum hep takip ettiğim bi forum burası ama üye olmadım hiç.Aracımı özenle kullanan birisiyim ama son zamanlarda aracı çalıştırdığımda 1 sn kadar bu uyarıyı alıyorum sonra yoluma devam ediyorum garantim 2 ay önce bittiği için bana 3000 tl masraf çıkardılar ama benim hatamdan kaynaklanan bişey oldugunu düşünmüyyorum yüce otoyla telefonda görüştüm ama dönüş yapmadılar neler yapmalıyım şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.İyi akşamlar.

Çevrimdışı gurko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sürücü kapısı tam kapalı değilken vitesin konumunu değiştirmeye çalışmıyorsunuz değil mi? Çünkü kapı tam kapanmadığında vitesin mandalına daha dokunurken bu tip hata veriyor da.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Abdullahoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayır o şekilde değil geçen 60 km hızla giderken bu hata tekrar etti.Servis vites okuyucu arızası dedi 2600 tl geçen biri daha gelmişmiş onun garantisi bitmediği için değişmişmiş ama benimkini ben karşılayacakmışmışım bu skodadan aldığımız üçüncü aracımız iki ay garantim bitmiş diye yüzüstü bırakılmak ticari etige uygun mudur?Unutmadan bakımınıda düzensiz yaptırdığım için karşılamıyorlarmış sizce bu mantıklı mı sonucta yine bakımımı skodada yaptırdım ve bakım denen şeyde hava yağ vs filtreler değişiyo vites okuyucu arızası ne alaka yardımcı olur musunuz ne yapmalıyım

Arkadaşlar vaktinizi almak istemiyorum fakat yardım ve önerilerinize ihtiyacım var teşekkürler.

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: Abdullahoz;602145
Hayır o şekilde değil geçen 60 km hızla giderken bu hata tekrar etti.Servis vites okuyucu arızası dedi 2600 tl geçen biri daha gelmişmiş onun garantisi bitmediği için değişmişmiş ama benimkini ben karşılayacakmışmışım bu skodadan aldığımız üçüncü aracımız iki ay garantim bitmiş diye yüzüstü bırakılmak ticari etige uygun mudur?Unutmadan bakımınıda düzensiz yaptırdığım için karşılamıyorlarmış sizce bu mantıklı mı sonucta yine bakımımı skodada yaptırdım ve bakım denen şeyde hava yağ vs filtreler değişiyo vites okuyucu arızası ne alaka yardımcı olur musunuz ne yapmalıyım

Arkadaşlar vaktinizi almak istemiyorum fakat yardım ve önerilerinize ihtiyacım var teşekkürler.

hocam yanlış anlamayında, yasal olarak şu an hiç bir şeyi karşılamak zorunda değiller garanti süreniz dolduğu için. bunun etiklikle çok da bir alakası yok zaten bence, yetkili servisler böyle işte. ha servis müdürü insiyatif alır ya da düzenli servise geliyorsunuzdur iyi niyet garantisi derler, ufak bir işçilik ücreti karşılığında hallederler. ama halletmezlerse de niye halletmiyorsun diyebilecek yasal bir çerçeve yok ne yazık ki garanti dolumu sonrasında. mümkünse yeniden görüşün tatlı dille, biraz ısrarcı olursanız konunun bir şekilde çözülebileceğini umuyorum

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı uyarı seyır halindeyken ben de de geliyor ama cok dikkat etmedim yokustamıydık dsg yi ısttık mı ama 3 4 kez ben de aldım bu hatayı ama tam okuyamadan uyarı kayboluyor

Çevrimdışı Abdullahoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam onu demeye çalışıyorum kronik bir arıza var

Çevrimdışı utopya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar aynı sorun bende de var. Bende şöyle oldu. Benim aracimin normal garantisinin bitmesine 1 ay kala servis soyulma var diye vites kutumu değiştirdi. Sonra 4 kenz aynı uyarıyı aldım. Servise gittim geçici arıza vermiş önemli değil dediler. Sildik dediler.Ama ne olduğunu söylemediler.Sonra iki kez daha yaptı.Ben de arabayı Bosh a götürüp bilgisayara baglattim. Gördüğüm arıza su vites kutusu kilitleme şalteri uyimsuz sinyal. On gun oldu daha yapmadı. Resim de atabilirim.hata koduna kadar elimde mevcut. Bu sorunu seat dsg kullanıcıları da çok yaşamış.vites kutusunu değiştirince geçmiş. Ben de gerekirse tekrar değiştireceğim. Garantisi var 3 yıl daha.

Benim aracım da 2014 1.6 TDI. Uyariyi okuyamadan gidiyor.sonra araç durumuna bakıyorum kayıt yok yazıyor. Hacim araştırırsanız göreceksiniz dsg kullanan diğer araçlarda da var.

B116229 hata kodu. Açılımı vites kolu kilit şalteri

Çevrimdışı Abdullahoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benimde garantim varken soyulmadan dolayı vites kolu değişti acaba ordan mı kaynaklanıyor diye sordum servise yok oyle bişey dediler Sorun şu ki Garanti bittiği için ücretli değişim yapmak istiyorlar

Çevrimdışı utopya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hacım bende bu uyarı vites kutusu değiştikten sonra yapmaya başladı. Şu an benim aracımda iki sıkıntı var. Birincisi bu. İkincisi ise aracımın sol ön amortisörü patlak. Gözle görülür şekilde yağ kaçırıyor. Tekirdağ ın en ünlü rot balansçısı teşhisi koydu,sonra gittim tekirdağ sanayide in iyi ustalardan biri baktı evet patlak dei. Gözle görülür sekilde resmen ıslak,yağ kaçırıyor. Gittim servise araba her kasiste gıcırdıyor yok diyorlar patlak değil.Dur bakalım bu mesele nereye gitdecek?

Çevrimdışı Abdullahoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Halen daha ses seda yok birazdan tekrar arayacagım ve üslubumu sertleştireceğim bakalım ne diyecekler.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ankara and a aynı seyden dolayı hötürdüm teste soktuk. once birsey cıkmadı. sonra arabayı manuele alıp sürdük birsey cıkmadı tabı brnde telefonda kanera acık tam servise girerken hata ekranı cıktı 2 sanıyede sondu
videoyada alınca adamlar birsey diyemedi. garantiye yazı yazıldı onay verildi vites mekanızması ek garantıdrn değişecek oarca bekliyorlar

Çevrimdışı Abdullahoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam bu sıkıntı bi çok araçta mevcut neden geri çağırma olmuyor ve biz bunu neden kabulleniyoruz anlamış değilim

Çevrimdışı Swift

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Tam aynısı değil ama benzer sorunu 2013 Polo'da yaşadık. Aracı çalıştırdıktan sonra motordan uğultu geliyordu. Ekranda ise P'ye getir işareti vardı. Hareket halinde sorun yoktu ama yazı ekrandan gitmiyordu, P'ye getirince de motordan uğultu başlıyordu.

Sıkıntı zaman zaman oluyordu. Video çekip servise anlattık ama ne anladılar ne de bir çözüm buldular. Sonunda sorunun kaynağını kendimiz bulduk. Motoru çalıştırdıktan sonra anahtar eski pozisyonuna tam dönmeden bir yere takılıyormuş meğerse. P konumune getirince de marş motoru devreye girip dönüyormuş, uğultunun kaynağı oymuş. Servise (Eskihisar) gidip anlattık. Anahtarı değiştirmeden mekanizmanın bir yerini değiştirdiler ve sorun çözüldü.

Sorun hiç akla gelmeyen bir yerden de kaynaklanabilir, bu servislerle biraz şansa kalmış yani.

Çevrimdışı karamell

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı olayı ben yaşadım 2014 model 45 bin km aeacı cebimden yaptırdım, kesinlikle aracın arkasında durmuyor distributor

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi