škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bilgi Ekranı Tüketim Değeri Tamamiyle Gerçekmidir?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı semmihabi.msd

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunu ancak pompa ölçümüyle anlayabilirsiniz.

Depoyu doldurun, yol bilgisayarını da sıfırlayın, 100 km. yol yapın, tekrar yakıt alın(tabanca attıktan sonra yakıt koydurmayın), reelde ne kadar yakıt aldığınıza bakın ve bu veriyi yol bilgisayarı ile karşılaştırın.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı OsmanŞENGÖZ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Turboordek

• Ucucu Madde
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ne octaviada ne superbde ekranda gordugum rakamlar pompa olcumleriyle uyusmuyordu. Ayni sekilde toyota ve subaru kullandim onlarda da farklilik oluyor. Octi ve superb de yaklasik %8 daha az olcuyordu.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı BLACKSAGAT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Anlık tüketim gerçek fakat menzil yanlış. Menzil şehir içi şehirdışı ortalama gibi yani şehir içinde daha az şehir dışında daha çok gidiyor.

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gerçek değerin bize gösterilenden %8 daha fazla olmasına katılıyorum. 720 km lik pompa atmasından pompa atmasına kadar harcanan mazot ile karşılaştırılarak test edildi..

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 tsi pompa olcumu ve yb ayni verileri veriyor. Depoyu dolduruyorum 1000km sonra isik yaniyor ayni pompadan ayni sekilde tekrar dolduruyorum, 67lt yakit aliyor ortalama yakit tuketimimde 6.7. Havalat biraz isininca ortalama 6.4 oluyor, bir depo ile1100 km gidiyorum. Depo yaklasik 350₺ ye doluyor.