škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Start Stop

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oprdrhvs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta aracımın start stop özelliği devreye girmiyordu. Aküden olabileceği söylendi. 4 aylık aracın ne gibi bir akü sorunu olabilirki diye düşünüp servise götürdüm. Akü ölçümü yaptılar. iyi düzeyde çıktı. Bana sorunun soket yerinden çıkmış olarak söylendi. Şimdi Çalışıyor. Anlayamadım ben . Durup dururken soket nasıl yerinden çıkar. bana çukura girip girmediğimi sordu usta. Arkadaş bu soket cıkması için nasıl bi çukura girmek lazımki bukadar kolay cıkabiliyor.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oprdrhvs;624159
Geçen hafta aracımın start stop özelliği devreye girmiyordu. Aküden olabileceği söylendi. 4 aylık aracın ne gibi bir akü sorunu olabilirki diye düşünüp servise götürdüm. Akü ölçümü yaptılar. iyi düzeyde çıktı. Bana sorunun soket yerinden çıkmış olarak söylendi. Şimdi Çalışıyor. Anlayamadım ben . Durup dururken soket nasıl yerinden çıkar. bana çukura girip girmediğimi sordu usta. Arkadaş bu soket cıkması için nasıl bi çukura girmek lazımki bukadar kolay cıkabiliyor.

Geçmiş olsun öncelikle Elektronik olan her şey şans işi bir alırsın yıllarca sağlam çalışır bir alırsın aldığın yerin kapısından çıkarsın hemen bozulur böyle bir şey bu

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oprdrhvs;624159

Bazen böyle durumlar olabiliyor, sonuçta soketi takan da fabrikada bir çalışan. Geçtiğimiz yıl şirket araçlarını Passat kiralamıştık, 0 km. Aracı teslim aldıktan 1-2 km sonra airbag lambası yandı. Hemen Doğuş Oto'ya çektik aracı, B sütunu içerisinde yer alan soket çıkmış. Hani birisinin elleyebileceği yer filan değildi. Söktüler tavan kaplamasını, hallettiler. Bir sıkıntı da olmadı daha sonra.

Neyse uzatmayayım, fabrikada tam sağlam takılmamıştır, bir iki sağlam çukurdan sonra da çıkmıştır yerinden.

Son olarak start stop sisteminin faydasından çok zararı da olabilir, bunu da göz önünde bulundurun. Sekizsilindir sayfasında bunla ilgili güzel bir makale var. Okumanızı tavsiye ederim.
http://www.sekizsilindir.com/2016/06/start-stop-sistemi-turboya-zarar-verir-mi.html

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim de auto holdu devreye alan düğme sıkışıyordu. ağustos bakımında söyledim. düğme yerine oturmamış tam dediler. çıkarıp tekrar oturtmuşlar şimdi sorun yok.

Çevrimdışı oprdrhvs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dün sadece vw araçlara bakan bir usta ile görüştüm. Bana start stop için bir soket olmadığını söyledi.Kuvvetle muhtemel 1-1,5 saat şarja bağlamışlardır, servislerde aküleri hızlı şarj eden bi sistem var ve ondan sonra düzelmiştir dedi.