škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

radardan kurtulmak için...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tahiroguz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;614597
Bende 82+ %10 a 93 le girdim fakat 2 ay geçmesine rağmen ceza gelmedi.

e-devletten kontrol etmenizde yarar var.Ben o şekilde öğrenmiştim.

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Skodaşlar konu ile alakalı iki durum da ceza olarak karşılaştım ve ödemek zorunda kaldım.
1. 2013 Ocak ayında tek şerit yolda 109 ile radara girdim ve polis çevirdi. Dedim ben duble yol ile karıştırdım olayı idare edin memuruz biz de falan ama dinlemedi cezayı keseceğini söyledi, ben de cezayı plakaya yaz dedim ve beklemeden ayrıldım. Aracımı nisan ayın da sattım borcu çıkmadı GİB-noter-e devlet hiçbirinde ceza yoktu. Bende sevindim aracı temiz olarak sattım. 1 yıl sonra bi sebeple e devlette vergi borcuna baktım sattığım araca ceza ve ceza faiz oranı ile 474 tl ceza olduğunu gördüm. İnat ettim ödemedim ne olacak diye, sonrasında aldığım araç üzerine hacizli diye rehin konduğunu gördüm. Sonra 2016 ekim ayında çıkan vergi barışı nedeni ile cezayı 186 tl olarak ödedim ve haciz olayını da kaldırttım.(passat 1,4 TSİ)
2. Passattan sonra aldığım Ford Mondeo aracımın üzerinde 17 jant ve 215 55 17 lastikler vardı bende lastikler eski diye yeniledim ve yine 215 55 17 lastik aldım. Afyon Isparta arasında 122 ile radara girdiğim gerekçesi ile çevirmeye takıldım iddia ediyorum hızım 117 idi çünkü hız sabitleme ile gidiyordum. Radar aracı olduğumuz yere geldi ve 122 ile girdiğimi gösterdiler çok ilginç geldi bana.Sonrasında Polatlı- Ankara yolundaki ortalama hız tespit radarlarında hızımın ibrede görünenden 5 km fazla olduğunu anladım. Sonrasında araç kitapçığına baktım servisi aradım bana orjinal lastik ölçülerinin 205 50 17 olduğu söylendi. Ceza yedik geçmiş olsun dedim.

Yani arkadaşlar ben yaşadım siz yaşamayın bu durumları. Her ay e devletten ceza borç kaydını sorgulayın ve fabrika ile gelen jant lastiği kullanın.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Opel vectra c aracıma opel-tıs adlı cihazla bağlanıp menülerini karıştırırken, aracın lastik ölçülerinin girilebildiğini görmüştüm. kadran hatalarını bertaraf etmek için adamlar koymuş.

Çevrimdışı BLACKSAGAT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Birisinde abd den gelen bir cihaz gördüm bütün radar ve kameraları hatta çalışan ve çalışmayan kameraları bile gösteriyor 1500 tl ediyormuş yakalanınca arabayı bağliyorlarmış radar karıştıran cihazlar gibi değil. Öyle çalışmıyor yani ikazı duymadın geçtin ceza geliyor.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Radar tespit cihazlarının yakalanmasının cezası ağır! Ayrıca artık o tür cihazlar kameralara karşı tamamen etkisizdir. Onun yerine navigasyon programlarına güncel kamera yerleri girilmişse öncesinde uyarı gösterebiliyor.

Çevrimdışı BLACKSAGAT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Az önce sygice baktım avrupa haritası premium + trafik paketi 24 euro gibi bir ücreti var hemde ömür boyu yazıyor ve ben sygici apklı olarak kullanıyorum radar noktalarında ötüyor. Arabam 3 gün sonra falan geliyor baktım iyi çalışıyor orjinalini alacağım. Birde cihaz radar dalgası vermiyor hız radar dalgasını yakalıyor. Yani canlı ve çalışmayan kameraları şıp diye tespit ediyor. Birde alarm aparatı gibi bir kablo var yani gizlemek mümkün ama bilen bir polis çıkar arabayı bağlar birde hapis cezası falan varmış deymez.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç kadranlarında minimum %2 ile %3 hata payı vardır bu bugatti bile olsa bu payı koyuyorlar.100 ile giderken aracınız aslında 97-98 ile gidiyordur.

Lastik ebatlarınıza dikkat edin yanlış ebat yuvarlanma çapını arttırabilir bundan dolayı ceza yersiniz.

195/65/15 kullanan araç 205/55/16 yada 225/45/17 ölçülerine geçerse hız farkı oluşmaz bu yüzden depo kapağındaki ölçülerden şaşmayınız.

Çevrimdışı OsmanŞENGÖZ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
sürekli işe gittiğim yolda bir hız tabelası var, radar değil sadece anlık hızını gösteriyo. hız sabitleyiciyi ayarlıyorum, her geçişimde 5km eksik görünüyo.