škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracımdan gelen ses ve gıcırtı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enesunall

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle herkese iyi günler dilerim. Aracım 2016 model 1.6 tdi dsg 19.000 kmde prestige paket süperb.
Aracım 15.000 kmde yetkili serviste bakıma gitti kapı ayarları falan yapıldı ama size bir sorum olacak.
Aracımın özellikle sağ kısım ön ve arka kapılarından ayrıca gösterge panelindeki plastikten gündelik kalkış hızıyla arabamı yavaşça hareket ettirdiğimde titreme tıkırtı ve kapılardan rahatsız edici bir titreyiş sesi alıyorum. Kullanım tarzım sakin ve dikkatli. Kasisten çukurdan kaçarım.
sizce sebebi ne olabilir ? çözüm önerileriniz nelerdir ?

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de kapıdan gıcırtı sesi geliyordu. Silikon spreyi kapi lastiklerine sıktım. Sesler azaldı. Ayrıca plastik aksamlara da sıktım. Kolay gelsin

Çevrimdışı enesunall

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sayın hbucak peki sizce gösterge paneline nasıl uygulamalıyım elimi bastırınca gırç gırç diyerekten bir ses geliyor ? nereye uygulamalıyım yani.
Kapılardan sallantıya bağlı bir titreme var bide yavaş devirde kalkarken bunun için ne yapmalıyım ?
Saygılar

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben gostergedeki ses sorununu şöyle çözdüm.  Camcidan kalın fitil aldım. Direksiyonun yükseklik ayarını aşağıya aldıktan sonra, araya göze güzel görünecek şekilde iki tarafli yapıştırıcı bantla yapıştırdım. Sonra direksiyonu eski yerine ayarladım ses kesildi. Saygilar.

Kapıya gelince. Ben işçiliğin zayıf olduğunu düşünüyorum. Kapıyı kapatıp üstte görünen siyah fitili itince gıcırtı geliyor. Bende ikinci araç 2011 yaris var onda bile bu ses yok. İyi bir sabitleme ve fitili spreylemek lazım. Ben spreyi yaptım. Sabitleme içinde kapı fitili kullanmayı düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2017, 16:19:06 Gönderen: enoktakenokta »