škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 1.4TSI 125/150 & Octavia 1.6TDİ 110 Düşündüklerim. Sizce!.

Banba · 11 · 2399

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Banba

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum ama yakın bir süredir Superb(çok beğendiğim) ve Octavia yı inceliyorum.

Öncelik fiyat konusu biraz değerlendirmelerimi etkiliyor.

Superb
1.4 TSI ACT Green Tec Manuel / 150 HP style
1.4 TSI Green Tec Manuel / 125 HP   Active

Octavia
1.6 TDI CR Green Tec Manuel / 110 HP  Style

Bu 3 model arasında incelemelerim fazlalıkla arttı bayi ziyaret edip fiyat ve görsel inceleme fırsatım henüz olmadı fakat kullanıcı yorumlarını okuyorum.

Herkes genel yorumları güzel ama fiyat performans ve görsellik açısından doğru kararları vermek çok zor bi durum lütfen tecrübelerinize ihtiyacım var.

Tüm önerilere açığım

Öncelik Yeni Superb çok çok beğendiğim bir araç ve öncelik düşündüğüm Superb;

1.4TSI 125Bg olan Superb sizce yeterli midir bu cüsseye (ekstralarla Jant, 6.5 multimedia ile nasıl olur ve başka ekstra ne yapılabilir.)

1.4TSI 150Bg asıl düşüncem ama fiyat biraz sıkıntılı

Bu arada forumun sayfalarını inceledim ama çok gerilere gidip arayamadım. Belki bu konu açılmıştır. Yönlendirme de yapabilirsiniz.

Not: Şuan kullandığım araç 1.6 Chevrolet Cruze 113Bg 2010 LS Plus Sunroflu (1.5yıl LPG siz 3,5 yıl LPG 'li gayet memnunum)

Çevrimdışı OsmanŞENGÖZ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bir Superb kullanıcısı olarak, maddi sıkıntıya gireceksen kesinlikle octavia al derim.
Eğer maddi durum izin veriyosa Superb 1,6 TDI DSG
TSI araçlara karşı bi önyargım var sanırım.

Çevrimdışı Banba

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Verdiğin bilgiler için teşekkürler.

Superb görünümü çok iyi ve fiyat olarak TSI için şartları zorlarım.

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Superb sahibiyim Octavia Hiç kullanmadım ancak Octavia alma niyetindeydim görsellik konusunda superb çok dikkat çekiyor octavia bu konuda daha mütevazi diyeyim ayrıca superb de business gri aracı gerçekten Ön plana çıkartıyor . iç tasarım olarakta superb bence daha güzel ama bazı sorunlar yaşamadık değil mesela bozuk para koyacak yer yok ve orta kolçak ve torpido çok küçük kapı altlarında ki gözler ise çok geniş ve kullanışlı araç ortasında kullanılan piano black çok iz yapıyor bunu da belirtiyim daha aracımı Yeni aldım başka bir konu rahatsızlık yaratmadı

aracım 1.6 dizel ve dsg şanzımanla 120 bg olmasına rağmen hiç beklemediğim performansı verdi. Bunu daha önce 2.0 dizel araç kullanmış birisi olarak söylüyorum bana göre tsı da  bu bakımdan yeterli olacaktır.

Bildiğim kadarıyla cruze şehiriçi 10 litre yakan bir araç tsı kesinlikle bu kadar yakmaz. Ancak bir dizel kadar da az tüketemez.

Eğer yakıt konusunda sorun yaşamam diyorsanız superb alın  metalik renkleri de özellikle tavsiye ederim güzel duruyor.

Donanım konusunda benim görüşüm  active zayıf kalabilir

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şu anki paketlere bakarsak 150 style sizi mutlu eder. ödeme / maddi konuları siz değerlendireceksiniz.

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkes bise der.ayni durumu bende senin gibi yaşadım.gittim act style superb aldim.jyikide almışım..
Gönlünden geçen arabaya yönel..

Çevrimdışı Banba

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hayırlısı olsun badteacher

Bende 1.4 TSI ACT Green Tec Manuel / 150 HP Style çok beğeniuorum.

O zaman kısmet diyelim, bilgileriniz için teşekkür edrim.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 TSI 125 hp olan motor biraz daha eski teknoloji. Hem perf i çok iyi değil, em de tüketimi çok fazla o nedenle yerinizde olsam 125hp lik seçenekleri elerdim.

Superb yi ilk çıktığında çok beğenmiştim, hatta Passat B8 higline ımızı satıp bunu mu alsak demiştik. Ama ya göz aşinalığı ya da başka bir sebepten artık o kadar çekici gelmiyor bana. Octavia nın bir boy büyüğü gibi.

Octi ile karşılaştırılnca sınıfı, hacmi ve sunduğu özelliklerle tabii ki Superb derim ancak maddi durum çok zorlanacaksa Octavia da güzel seçenek olur.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;591175
1.4 TSI 125 hp olan motor biraz daha eski teknoloji. Hem perf i çok iyi değil, em de tüketimi çok fazla o nedenle yerinizde olsam 125hp lik seçenekleri elerdim.

Superb yi ilk çıktığında çok beğenmiştim, hatta Passat B8 higline ımızı satıp bunu mu alsak demiştik. Ama ya göz aşinalığı ya da başka bir sebepten artık o kadar çekici gelmiyor bana. Octavia nın bir boy büyüğü gibi.

Octi ile karşılaştırılnca sınıfı, hacmi ve sunduğu özelliklerle tabii ki Superb derim ancak maddi durum çok zorlanacaksa Octavia da güzel seçenek olur.

Yeni kasaların mqb ile gelen tüm tsi'larım turbosu yakıtı falan farklı abi. Bizim kasa tdi ile eski kasa tdiların bile acayip farklı yakışı, gidişi. Hani o yüzden pek de fazla yaktığı söylenemez

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
octavia 1.4 150HP olanına bakın derim
boş ağırlık 1270 kg 1.4 motor ile çok uyumlu bir kasa sürüşten zevk alıyorsunuz