škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç boya kalitesi çokmu düşük

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cihangir Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: reha1907;590527
Ben de her akşam eve gittiğimde arabayı inceliyorum.
Arka tamponun sol köşesinde sürtmeden dolayı boya atması oldu, rötüş boyası aldım rengi tutmadı. Arabada seramik kaplı olmasına rağmen bu tür çiziklerden kurtulamadım. Arabayı otoparka koymaya çekinir oldum.
Bagaj kapağının sağ alt tarafıyla tampon boya atması oldu.
Market arabasıyla çarpmışlar anlaşılan.
Araba kullanmayı bilmeyenlerle uğraşmaktan bıktım. :(

O konuda mutabıkız umurlarında değil hatta kasten yeni ve güzel arabaya zarar vermek için and içmişler. Ama şuda var araç boyasında bir tuhaflik var, en hafif dokunmada boyanın bu kadar atması hayra alamet değil. Ben önceki aracımı dönerken duvara sürttüm onda bile astar bu kadar gözük medi. Hatta o aracım hyundaidı birde araç boyası beğenilmez, kadının biri tampona sürtmüştü benzinli bezle silmiştim çıkmıştı. Bunda ise boya direk soyuluyor en ufak bir temasta, hatta falçata ile tampona zarar vermeden soyarsın boyayı komple. Konuyu açarken bahsettiğim sürtmenin hemen üstünde boyada kalkmışo boyayı elimle çektirince yukarı doğru gidiyor soyularak komedi, adamlar araçta normal yağlı boya kullanmışlar gibi.

Çevrimdışı reha1907

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cihangir Emre;590531
O konuda mutabıkız umurlarında değil hatta kasten yeni ve güzel arabaya zarar vermek için and içmişler. Ama şuda var araç boyasında bir tuhaflik var, en hafif dokunmada boyanın bu kadar atması hayra alamet değil. Ben önceki aracımı dönerken duvara sürttüm onda bile astar bu kadar gözük medi. Hatta o aracım hyundaidı birde araç boyası beğenilmez, kadının biri tampona sürtmüştü benzinli bezle silmiştim çıkmıştı. Bunda ise boya direk soyuluyor en ufak bir temasta, hatta falçata ile tampona zarar vermeden soyarsın boyayı komple. Konuyu açarken bahsettiğim sürtmenin hemen üstünde boyada kalkmışo boyayı elimle çektirince yukarı doğru gidiyor soyularak komedi, adamlar araçta normal yağlı boya kullanmışlar gibi.

Aracın köşeleri sivri bi de o yüzden korumakta kolay olmuyor.
Bi de otoparkta kedi dadandı arabaya, sürekli sunroof üstüne çıkıyor.
Arabayı yıkatıp, park ediyorum. Sabah bi bakıyorum. Kedi kılı dolmuş arabanın üzerine :mad:

Çevrimdışı Cihangir Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: reha1907;590539
Aracın köşeleri sivri bi de o yüzden korumakta kolay olmuyor.
Bi de otoparkta kedi dadandı arabaya, sürekli sunroof üstüne çıkıyor.
Arabayı yıkatıp, park ediyorum. Sabah bi bakıyorum. Kedi kılı dolmuş arabanın üzerine :mad:

Kediler temiz arabayı sever, aracın üzerine off sineksavar sık gelmezler kokulara aşina yaratıklar.

Çevrimdışı reha1907

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çok teşekkür ederim sıkıcam mutlaka. Bi de aracın kaputunda film var. Kedi tırnaklarıyla tüm kaputu çizdi. Güzelim film kedi yüzünden mundar oldu.

Çevrimdışı Hipek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim aracın üstüne kuş pislemiş. Sabah görünce hemen sildim. Ama oradaki boya çatlak çatlak olmuş. Önceki aracım 15 yaşındaydı. bununkadar ilgilenmezdim. kuş pisliklerinin günlerce kaldığı olurdu. hiç böyle boyası zarar görmezdi. Yorum size ait.

Çevrimdışı Cihangir Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hipek;590878
Benim aracın üstüne kuş pislemiş. Sabah görünce hemen sildim. Ama oradaki boya çatlak çatlak olmuş. Önceki aracım 15 yaşındaydı. bununkadar ilgilenmezdim. kuş pisliklerinin günlerce kaldığı olurdu. hiç böyle boyası zarar görmezdi. Yorum size ait.

Araç boyasında hakikaten var bir tuhaflık, Bu aracın boyası sıkı ve sağlam bir boya değil, en ufak bir temasta kendini salan çatlayan bir boya gibi,yukardada bahsettim bende önceki aracımı fazla dikkat etmeden yandaki araçlara yakın parkederdim üzeri pislik içinde olurdu kimi zaman kuş pisliği kimizaman reçine hatta dut ağacı altına parketmiştim bir ara her yeri dut vs. olmuştu. Ama boya bu kadar zarar görmüyordu, sadece kuru kuş pisliğini fazla ıslatmadan bir ara o araçta ıslak mendille çıkarmaya çalışmıştım çok hafif kılcak çizik olmuştu cila ile geçmişti. Bu araçta ise boyada çizilme değil çatlama hatta kopma oluyor. Hani eski kapılara kalın boya atarsınız yağlı boya sonra zamanla sağı solu çatlar bu aracın boyasıda öyle gibi. Kalın atılmış içi sıkı olmayan bir boya açıkcası beni ençok üzen hata bu boya kalitesizliği mevzusu
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2016, 15:57:40 Gönderen: Cihangir Emre »

Çevrimdışı OsmanŞENGÖZ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
siyah bir araç sağ arka kapıdan sürttü ama aracın boyası geçti.
taş izlerinin çokluğuna bakınca kalite eksikliği var gibi görünüyo.
1 yada iki kez taş çarpma sesi duydum, ama bakıyorum 10 tane taş izi var.

Çevrimdışı Cihangir Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: OsmanŞENGÖZ;590920
siyah bir araç sağ arka kapıdan sürttü ama aracın boyası geçti.
taş izlerinin çokluğuna bakınca kalite eksikliği var gibi görünüyo.
1 yada iki kez taş çarpma sesi duydum, ama bakıyorum 10 tane taş izi var.

Boya kalın bir boya dediğim gibi çizilmeden çok kopma oluyor boyada taş çarpmasını geçtim iri böcekler bile zarar verecek cinsten bu boyaya. Başkasının. Aracının kapısı değdiği yer bile anında kopuyor.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abeyy;590065
Iyi bi araban olunca komsularada diklenemiyorsun onceden her haksizliga bas kaldiriyordum agizlarinin payini veriyordum yukardan cop atanin copunu alup kapisinin onune birakip geliyordum cok cins bi adamdim ama araba aldigimdan beri kuzu gibi oldum cunku seeefsizler hirslarini arabadan alirlar diye korkuyorum of offfff yeni araba almak insani laytlastiriyo :)

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kardeşim sen iyisin adam benim aracın tavanını boya dökmüş çay dökeni saymıyorum  balkon boyuyor sözde bizim arabayıda boyamış Allah tan erken fark ettikde temizledik bir günde baktım sabah araç çizilmiş resmen arka köşeyi yalamış adam ne kadar zorladıysa neyse artık pek takmıyorum çizikleri elimde imkan olsa şu paslı kötü görüntülü kaplama yaptırıcam tarihi eser gibi gözüksün millette nasıl göz varsa düz giden arabayı terse çeviricekler öyle nazar var insanlarda fesatlık almış başı gidiyor

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende bunu diyordum elimde olsa bunda. Yaptırıcam bu sefer ne çıkar merak ediyorum

Çevrimdışı bosphorus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kasımda aldığım aracın bugün kaputuna bakınca çok sayıda küçük taş izi olduğunu düşündüğüm noktacık gördüm. Kötü yollara da girmişliğim yok. Aracı kullanırken taş seside duymadım. Çok küçük taşlar bile iz bırakabiliyor. Önceki araçlarımı çok daha uzun süreler kullandığım halde bu kadar olmamıştı. Artık mıcır vs taşıyan araçlara 100 metreden fazla yaklaşmıyorum