škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb İçin Yeni Jant(Kışlık Lastik İçin)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muhafız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;602090
Çıkma bulamazsanız CMS yada Kormetal almanızda fayda var. Çünkü replika jantların tekine bir şey olduğunda aynı özelliklerde bulma şansınız çok az. Çoğu çinden geliyor zaten ''getir sat, sonra devamı yok'' türü ürünler.

Alıntı yapılan: MorSalyangoz;602091
Benim çıkma aramak için çok vaktim olmadı açıkçası.Vakit olsa temiz çıkma orjinal düşünebilirdim ama vakit olmadığı için bende replika jantlara baktım. Nedense bir türlü içime sinmedi. Nerede üretildi, ağırlığı vs. gibi konularda çok emin olamadığım bir çok replika jant baktım. Bu arada yerli üretim olan CMS ve KORMETAL jantlara denk geldim ki şikayet eden olmadığını gördüm okuduklarım kadarıyla. CMS 796 17" jant almaya planlarken kormetal jantin bir alışveriş sitesinde fiyatının çok uygun olduğu bir zamana denk geldim ve hemen siparişini verdim.Dediğim gibi herhangi bir sorun yaşamadım.Jant kalite olarak gayet tatmin edici geldi gözüme. Petlas kış lastiği aldım aynı anda sorunsuz kullanıyorum.

Tesekkur ederim hocam.

Çevrimdışı muhafız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba konuyu açalı epey zaman oldu.
Bu zaman zarfında aracına yeni jant olan oldu mu?
Yeni jant alan ya da alacak olan arkadasların tavsiyelerini bekliyoruz...

Çevrimdışı oprdrhvs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
16 jant belki gerçekten küçük görünebilir ama yanak genişliği 60 olursa çokta kötü durmuyor.

Çevrimdışı muhafız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oprdrhvs;612328
16 jant belki gerçekten küçük görünebilir ama yanak genişliği 60 olursa çokta kötü durmuyor.

Hocam 18 inc janta göre kışlık lastik almıstım. Sımdi yazlik lastiklerimi taktirdim. Kıslik lastiklerim icin 18 inc jant bakiyorum. Ama hala karar veremedim. Bir model begenemedim.

Çevrimdışı Arifkoc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Orjinal 19 inc bulamiyorum sizce replica alsam sıkıntı yadarmıyım pek guvenemiyorum

Çevrimdışı muhafız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Arifkoc;612364
Orjinal 19 inc bulamiyorum sizce replica alsam sıkıntı yadarmıyım pek guvenemiyorum

Hocam orjinal bulsanız dahi çok pahalı olur. Bende 18 inc arıyorum. Replikalara bende güvenemiyorum. Replika yerine yerli üretimler tercih edilebilir.

Çevrimdışı BLACKSAGAT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracı garanti kapsamında olanlar sakın servis haricinde jant değiştirmeyin şanzuman arızasına garanti orijinal jant değil diye kabul etmiyor kullanıcı hatası diyor.

Çevrimdışı muhafız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BLACKSAGAT;615240
Aracı garanti kapsamında olanlar sakın servis haricinde jant değiştirmeyin şanzuman arızasına garanti orijinal jant değil diye kabul etmiyor kullanıcı hatası diyor.

Jant ile şanzuman arasında ne gibi bir bağ kurup garanti kapsamı dışında tutuyor.

Çevrimdışı BLACKSAGAT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muhafız;615361
Jant ile şanzuman arasında ne gibi bir bağ kurup garanti kapsamı dışında tutuyor.
Aslında direk alakası var kalın ve ağır bir jant gerçekten yorar yormasada bunu kullanıyorlar http://www.sekizsilindir.com/2015/09/arabanzn-garanti-ds-kalmasna-neden.html?m=0
Araçta gelişigüzel yapılan modifiye işlemleri kaskoda bile sıkıntı olabilir. Mesela farklı jant taktınız ve jant kırıldı araç kaza yaptı perte çıktı malesef beş kuruş alamıyorsunuz.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2017, 20:59:15 Gönderen: BLACKSAGAT »

Çevrimdışı ofe7

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
17 veya 18 inç orijinal jant arıyorum ben de. Aracımın üzerinde 16 inç Orion jantları verip büyüklere geçmek istiyorum. Değişme düşüncesi olan olursa buradan paylaşırsa haberdar oluruz.
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2017, 00:35:46 Gönderen: ofe7 »

Çevrimdışı BLACKSAGAT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
süperb imi pazartesi teslim aldım lastikleri falken. Nasıl lastiktir hiç duymadım. Lastiklerin sessiz olduğunu ama yoltutuşunun zayıf olduğunu yazmışlar sizce nasıl.

Çevrimdışı muhafız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BLACKSAGAT;615947
süperb imi pazartesi teslim aldım lastikleri falken. Nasıl lastiktir hiç duymadım. Lastiklerin sessiz olduğunu ama yoltutuşunun zayıf olduğunu yazmışlar sizce nasıl.

Hocam öncelikle aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız güzel günlerde kullanırsınız insaallah.
Falken lastik hic kullanmadım. Mıchelin, continental, nokian, pirelli gibi markalar kullandım. Bir de aracınızda falkenin hangi modeli var. O modele göre degerlendirme yapmak gerek.

Çevrimdışı BLACKSAGAT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Falken ziex diye geçiyor japon malı dünyada baya bilinen yumuşak ve sessiz bir lastikmis. Artık skodanın kullanacağı lâstik buymuş. Yani sıfır skodalarda artık falken olacakmış. lastiğin tam adı Falken ziex ze914a

passat forumda passatta kullanan bir arkadaş lastiğin uzun ömürlü az ses çıkartan iyi yol tutan yumuşak bir lastik olduğunu yazmış. Yani kullananlara bakıyorum kötü diyen yok. Zaten skoda araçlarını artık falkenle çıkartacaksa sıkıntı yok. Daha önce michellen continental kullanmıştım yeni lastiğimde o ikisinden biri olacaktı. Prelli hayatımda gördüğüm en berbat lastik mesela. Kullandığım izlenim olarak araçta 130 140 larda bile ses yok gibi ama bakalım ilerde ne olacak.
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2017, 19:52:57 Gönderen: BLACKSAGAT »