škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb İçin Yeni Jant(Kışlık Lastik İçin)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muhafız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar herkese merhaba,
Aracımda 18 inç pegasus jantlar var. Bildiğiniz gibi ülkemizdeki yol şartlarında problem yaşama ihtimalimiz yüksek. Kış aylarında kışlık lastikler için ayrı 16 ya da 17 inç jant almayı düşünüyorum. Orjinal jant tavsiyeleriniz nelerdir?
16 inç çok küçük durur mu? Bu konu hakkındaki fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
SuperbIII e 16 küçük kalır.En az 17 olmalı.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı muhafız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;583226
SuperbIII e 16 küçük kalır.En az 17 olmalı.

Bende öyle düşünüyorum. Üzerinde 16 inç jant olan bir superb III varsa bayide canlı görmek istiyorum.

Çevrimdışı muhafız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar cms jantlar nasıldır? Tavsiye edebileceğiniz jant markası var mı?

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superbte 16" ufak durur, 17nin altına düşmemek lazım görüntü açısından. Arada bi malum siteye eski kasa superbin orjinal jantları düşüyo, ordan takip edin derim. Yeni kasa superbin 2.el jantlarını bulmanız biraz zor, olsada çok pahalı yazıyolar. Cms de düşünebilirsiniz, kullananlar memnun genelde. Şu tarz bişey düşünebilirsiniz mesela.
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-17-skoda-super-b-orjinal-janti-caddy-v-jettayada-uyar-316444460/detay
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2016, 00:08:28 Gönderen: mcb951 »

Çevrimdışı muhafız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;583374
Superbte 16" ufak durur, 17nin altına düşmemek lazım görüntü açısından. Arada bi malum siteye eski kasa superbin orjinal jantları düşüyo, ordan takip edin derim. Yeni kasa superbin 2.el jantlarını bulmanız biraz zor, olsada çok pahalı yazıyolar. Cms de düşünebilirsiniz, kullananlar memnun genelde. Şu tarz bişey düşünebilirsiniz mesela.
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-17-skoda-super-b-orjinal-janti-caddy-v-jettayada-uyar-316444460/detay

İlginize teşekkür ederim. Dediğiniz gibi 16 ufak. 17 inç jantları yeni superb üzerinde gördüm iyi duruyor. Orjinal jantların tanesi 600 den başlayıp 1000 tlye kadar çıkıyormuş. Cms markanın 4 tanesi 1200 tl civarı. Cms alsam yamulma vs problem yaşarmıyım diye endişem var ama internette de kullananlar dediğiniz gibi genelde memnun. İlana baktım ama jantların modeli hosuma gitmedi. Tekrar teşekkür ederim.

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muhafız;583377
İlginize teşekkür ederim. Dediğiniz gibi 16 ufak. 17 inç jantları yeni superb üzerinde gördüm iyi duruyor. Orjinal jantların tanesi 600 den başlayıp 1000 tlye kadar çıkıyormuş. Cms markanın 4 tanesi 1200 tl civarı. Cms alsam yamulma vs problem yaşarmıyım diye endişem var ama internette de kullananlar dediğiniz gibi genelde memnun. İlana baktım ama jantların modeli hosuma gitmedi. Tekrar teşekkür ederim.

CMS de bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.OEM olarak bir çok markaya jant üretmekteler.

Çevrimdışı muhafız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: icarus;583402
CMS de bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.OEM olarak bir çok markaya jant üretmekteler.

Teşekkür ederim hocam. Bbs jantlar hakkında bilginiz var mı?

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muhafız;583404
Teşekkür ederim hocam. Bbs jantlar hakkında bilginiz var mı?

Rica ederim.BBS ,Vossen gibi markalar bu işin zirve noktalarıdır , dolayısıyla çokda pahalıdırlar.Türkide BBS,Vossen,Enkei vs diye satılan jantlara pek itibar etmeyin bence.Hepsi replika.1500 tl ye tekini alırsın gel gör ki 4 ü 1500 Türkiyede :D

Çevrimdışı muhafız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: icarus;583406
Rica ederim.BBS ,Vossen gibi markalar bu işin zirve noktalarıdır , dolayısıyla çokda pahalıdırlar.Türkide BBS,Vossen,Enkei vs diye satılan jantlara pek itibar etmeyin bence.Hepsi replika.1500 tl ye tekini alırsın gel gör ki 4 ü 1500 Türkiyede :D

O zaman orjinal jantlara alternatif olarak alabileceğimiz cms jantlar.

Çevrimdışı muhafız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muhafız;583420
Yeni superblerin jant bijon aralığı 5×112 değil mi?

evet doğru ama ET değerinede dikkat edin jant alırken

Çevrimdışı muhafız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: icarus;583423
evet doğru ama ET değerinede dikkat edin jant alırken

ET değeri nedir? O değerde neye dikkat etmeliyim?

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muhafız;583438
ET değeri nedir? O değerde neye dikkat etmeliyim?

Jant göbeğinin merkez çizgisinden offset olma miktarı

https://store.donanimhaber.com/03/77/7b/03777b0208b828b72e54e23b085e6d06.jpg

Çevrimdışı muhafız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: icarus;583442
Jant göbeğinin merkez çizgisinden offset olma miktarı

https://store.donanimhaber.com/03/77/7b/03777b0208b828b72e54e23b085e6d06.jpg

Anladım hocam. Benim aracımın üzerindeki lastik ebatları 235 45 18 acaba jantın et değerini nereden öğrenebilirim. Yeni jant alırken aynı değer olmasına dikkat edeyim. Bir de 17 jant düşünüyorum. Onun da lastik ölçüleri 215 55 17 olacak sanırım. Taban ölçüsü 235 den 215 e düşecek. O halde et değerinin biraz dışa doğru olması gerekir mi? Yoksa aynı olması daha iyi mi olur?