škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

superb mi - passat mı - mondeo mu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BLACKSAGAT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çok sağolun aslında actli olarak bende style düşünmüştüm ama kardeşim dizel almamın daha mantıklı olacağını aktiv deki donanımlarında gayet yeterli olduğunu söyleyince beni ikna etti sonuçta süperb alıyoruz sıkıntı yok.

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BLACKSAGAT;615146
Evet arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve 3 gün sonra inşallah 1.6 dsg 8"bolero+ dijital klima + cruise control özellikli süperb active aracımı teslim alacağım. Baya bir araştırdım aslında prestige alacaktım fakat işlerim yüzünden parayı çıkaramadım ve ötv zammını gördük. Şu anda aynı paraya active alıyorum. Önceki aracım 2004 100. yıl serisi 101 beygir 1.4 benzinli fabiaydı. Konuya dönecek olursak şu anda passat Türkiyede kalite algısı yüksek bir araba olsada alman oto grafiğinde süperbden aşşağıda duruyor. Yani aralarında klas farkı var. Sizde grafiği incelerseniz söylediklerimin hayal ürünü olmadığını görürsünüz. Zaten bizde c olan jetta almanyada yok onlarda passat c sınıfı gibi görülüyor. Süperbin sınıfındaki araçlar e sınıfı gözüküyor ve obere mittelklasse (üst orta sınıf araçlar ) olarak geçiyor ve aynen şu araçlar var Audi A6, BMW 5er, Cadillac CTS, Chrysler 300C, Jaguar XF, Lexus GS, Lincoln LS, Mercedes-Benz E-Klasse, Saab 9-5, Škoda Superb, Volvo S80, Hyundai Genesis
birde passatın sınıfına bakalım passat mittel klasse(orta sınıf) olarak geçiyor ve klasındaki arabalar şöyle
Chevrolet Malibu, Citroën C5, Ford Mondeo, Hyundai i40, Kia Optima, Mazda6, Opel Insignia, Peugeot 508, Renault Laguna, Samand, Seat Exeo, Subaru Legacy, Toyota Avensis, Toyota Prius, Suzuki Kizashi, Volkswagen Passat

bu arada zaten mondeoyuda görüyorsunuz mittelklasse yani yine süperb.

https://de.wikipedia.org/wiki/Fahrzeugklasse#Klassen_von_Limousinen_und_Kombis?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Hoşgeldiniz hayırlı olsun efendim. Kanayan yarama parmak bastınız. Çok teşekkür ederim. 3 farklı forumda yıllardır bunun savaşını veriyorum ama maalesef boş. Bizim ülkemizde arabayı anlamak da anlatmak da zor. Nihayet hislerime tercüman olan olayın farkında olan sizle karşılaştım.

Almanlar araçları segment olarak sınıflamıyorlar. Başka kriterleri var. Söylediğiniz doğru. Aşağıdaki adresi inceleyenler bunu rahatlıkla görecektir. Yıllardır fotolar ile pdf dosyalar ile paylaşıyorum ama karşılaştığım durum ''hadi lan oradan'' oluyor. Halbuki ben Almanların yalancısıyım. Onlar yapmış ben sadece paylaşıyorum. Dolayısı ile yorum ve düşünce sizin...

https://www.adac.de/infotestrat/tests/auto-test/select.aspx

Çevrimdışı BLACKSAGAT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aslında süperb ile ilgili tek bilgi bu değil tasarımcılarının audinin tasarımcıları oldukları ayrıca aracı prestij ürünü haline getirmek için audi parçaları kullandıkları (logoyu değiştirseler yeter sanki) zaten dikkatli bakınca bir audi a6 benzeri olduğu çok belli olan bir araç. Ama beni bu arabaya çeken bir diğer olaysa volkswagen ag araçlarından birisi. Yani ne japon ne fransız düşünmememin en büyük sebebi bu
Volkswagen AG

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Volkswagen Group
Volkswagen Aktiengesellschaft     Tip Halka açık şirket - Anonim şirket   Kuruluş Almanya (1937)   Şehir Wolfsburg   Ülke Almanya   Konum 21 ülkede 61 üretim tesisi [1]   Hizmet bölgesi Dünya çapında   Önemli kişiler Ferdinand K. Piëch(denetim kurulu başkanı)
Matthias Müller (CEO ve yönetim kurulu başkanı)   Alan Otomotiv endüstrisi   Ürün Otomobiller, ticari araçlar, motorlar   Hizmetleri Finansal hizmetler   Gelir 105,2 Milyar (2009)[2]   İşletme gelir 1,855 Milyar € (2009)[2]   Net gelir 960 Milyon € (2009)[2]   Toplam varlıklar 177,2 Milyar € (2009)[2]   Özkaynak 37,43 Milyar € (2009)[2]   Çalışan sayısı 368.500 (son 2009)[2]   Bölgeler Otomotiv Bölümü,
Finansal Hizmetleri Bölümü   Yan kuruluş    

Finansal Hizmetler[göster]

Diğerleri[göster]

Ana sayfa www.volkswagenag.com   Volkswagen grubu Alman otomobil üretici grubu.
 Porsche SE, Volkswagen AG'nin %52,2 hissesini satın almıştır.[4]

şirketlerini bünyesi altında birleştirmiştir.

insan resmen şok oluyor vw, audi, seat, skoda, bentley, bugatti, lamborghini, porsche, ducatti, Scania, man nedemek abi kaliteli araba say desen buradaki (ducatti hariç) bütün markalar sayılır ve ne mercedes ne bmw nede ferrari ve alfaromeonun sahibi fiat yanından bile geçemezler. Bir kaç sene sonra renaultlada bir ortaklık söz konusu olabilirmiş yani ne diyelim firma sağlam.
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2017, 17:43:41 Gönderen: BLACKSAGAT »

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Ben bu iki aracı da çok araştırdım. Donanim istiyorsanız mutlaka SuperB.
Passat eger Highline değilse şahsi kanaatim hayatta almam. Alinmaz.
Passatin orta paketi yani comfortline ve SuperB orta paketi Style kiyaslamasinda bile devasa farklar var. İkinci el 2016 arayışındayım ikiside ayni fiyat arasında. Passatin donanimlarina baktığımda Led far yok SuperB de var. Passatta elektrikli koltuk ve hafizali koltuk yok. Sadece sırt elektrikli. SuperB de hepsi var. Ful elektrikli ve hafızalı. Passatta elektrikli bagaja dair birşey yok ama SuperB de var. Passatta serit takip asistanı yok SuperB de var. Bu saydıklarım sadece orta paketken full Prestige de ohoooo :)
Kesinlikle SuperB diyorum ben. Allah nasip ederse 2 ay kaldı 2 aya paramı toparlıyorum inşallah.

Çevrimdışı BLACKSAGAT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İki arabayı da uzun mesafe kullanan bir arkadaşım var ve passat 120 den sonra içerde çok ses oluyor dedi süperbde 180de o ses yoktu dedi klas farkı burada belli oluyor galiba.

Çevrimdışı Onurr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bence mondeo. superb sahibi olarak söylüyorum. aracın içine oturunca dahi fark hissediliyor bence. superbin kırılgan duruşunun yanında mondeo yıllarca sapasağlam kalacak gibi bir his uyandırıyor bende.

Çevrimdışı BLACKSAGAT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Mondeoda alırken 10 aslan gücünde ama pazarda zayıf bir araba. Skoda 5 sene sonra çok farklı yerde olacak.

Çevrimdışı Onurr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
mondeo 1,5 dizel otomatiğe geçice d sınıfında kartlar yeniden dağıtılacak. passatı da sallar o zaman. yeni gelecek insignia da fiyatı passta değil de diğerlerine yakın olursa sallar ortalığı.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Onurr;615386
mondeo 1,5 dizel otomatiğe geçice d sınıfında kartlar yeniden dağıtılacak. passatı da sallar o zaman. yeni gelecek insignia da fiyatı passta değil de diğerlerine yakın olursa sallar ortalığı.

Passat i sadece yeni bir Passat sallar ulkemizde. Satis rakamlarina bakilabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mondeonun basmatik ekranı bile almamak için sebeptir bana göre.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Alıntı yapılan: wertasd;615394
Mondeonun basmatik ekranı bile almamak için sebeptir bana göre.

Kesinlikle :)

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hem vw, hem skoda, hem de ford kullanmış birisi olarak benim şöyle bir yorumum olacak.

Şube müdürümüzün aracı Ford Focus'de. Kiralık olarak alınan bu aracı 4 yıl ve 183.000 km sonra iade ettik. Aracı şube müdürü sadece eve gidip gelirken kullandı ve gün içindeki tüm ziyaretleri, farklı portföylerdeki arkadaşlar olarak biz gerçekleştirdik.

4 yılın sonunda arabada "tık" ses yoktu. Bu anlamda Focus ciddi manada taktirimi kazandı. Aracı kullandığımız süre zarfında rutin bakımları dışında, sadece 1 kez aküsü değişti.

Şu anda aldığımız son kasa Power shift şanzımanlı Focus ise bu aracın daha da iyisi. Araçta ciddi bir kalite artışı yakalanmış.

Kıyaslamada adı geçen mondeoyu hiç kullanmadım. Ama Focus böyleyse Mondeo nasıldır kim bilir?