škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

superb mi - passat mı - mondeo mu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence;

Accod artık oldukça eskidi. 2.0 = yüksek vergi + tüketim, tork eksiği :)

Çevrimdışı cpt.Nemo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;526208
Hepsiyle test sürüsü mutlaka yapın bence,
Nacizane bi sorum var, Honda kullanıcısı olarak Accord u neden düsünmediniz? piyasada epey Accord fanatigi varda:)

Honda dan her şekilde çok memnunum ancak yakıt harcaması adamın belini büküyor. 9 ltr ortalama var..accord 2.0 motor ve vergi yükü daha fazla.
hondacı olarak eleştirim çok net : civicde ne varsa accorda da var veya crv de..
ancak accord tabiki biraz daha donanımlı D sınıfı güzel araç.
kasa gelir bu aralar ve o araç kesinlikle 140k etmez..Accord istememe nedenim o..

-bu arada bu gün bir sitede civic sedan yeni kasa & dizel/otomatik gelecegini okudum ve civic yeni kasa resimleri vardı..müthiş olmuş, eğer olursa c sınıfı olarak süpürür piyasayı bence..
-bazı arkadaşlar da bana Suv bak dedi, iyice kafamı karıştırdılar...araba almak ne zormuş...

teşekkürler

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ford mondeo dizel otomatik getirse bu segmentte epeyi iş yapar diye düşünüyorum fakat hem dizel hem otomatik hemde uygun fiyat çerçevesinde superb bu segmentte diğerlerine göre 1 adım önde. Bizde Superb'in dizel otomatik olanını bekliyoruz ilerleyen zamanlarda değişim yapabiliriz fakat SUV tarzı araçlarda aklımı çok karıştırıyor.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araba almak kolayda D sınıfı almadan önce 2 kez düsünüyor insan,
Çünkü D sınıfı araçı talep eden sayısı pek olmadığından C sınıfı gibi değerini koruyamıyor malesef ve biraz daha masraflı oluyor, ikinci ellere baktığında aynı model 5-10 yaşlarında Civic ile Accord aynı paralara neredeyse, çünkü Accordun vergisi yüksek, lastigi pahalı, vs lerden dolayı ununu elemis, elegini asmış tarzı insanlar D sınıfına bakıyor gibi:D, yada daha gösterisli belkide onlar icin kullanıslı olan SUV e kayıyorlar direk, sessizlik-yol tutus dan ziyade pratiklik gösteris cezbediyor bazılarını, birde bircogu jipe bindigini zannediyor:)

Bu araçlar icin düsüncelerim Accord ömürlük saglam ama değer kaybı yüksek,
Mondeo, saglam ama biraz kaba ses yalıtımı konularında vs,
Passat, bu kasasını tuttum, alırken biraz fazla verirsiniz ama satarken birazını alırsınız,
Superb, bu kasada arkayı toparlamıslar, fiyat performans arabası, eski kasalara göre satışları daha yüksek olabilir,

Çevrimdışı jerkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçen gördüm renault talisman diye d sınıfı arabasını çıkarmış.Dıştan Sanki biraz passat andırıyor. Biraz inceledim beğendiğimi söyleyebilirim. Konsola bakınca volvo gibi.Tek hoşuma gitmeyen konsoldaki ekranın sanki gelişi güzel gibi konmuş olması. D sınıfı araç alacakların bilgisine.

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: OnurB;526198
Özel sipariş ile getirtilebilen farklı donanımlar mevcut..

solar sunroof kodu varmı elinizde bayiden aldığım listede yazmıyor. başka bir yerde de arkadaşın biri prestij paket için teknoloji paketli sipariş verdiğini söylemiş listede teknoloji paketi ifadeside yok acaba colombus canton ses sistemi vs ekletip kendimi öyle adlandırdı yada bizdeki listeler güncellendi bizim haberimiz yok .en son bayide netleşir sanırım

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
7-dsg yüzünden hiç bir şekilde 1.6'lara yakınlaşamıyorum, 2.0'ların fiyatı da ciddi derecede ama 6-dsg için değer dedirtiyor insana. Şu Mondeo'nun dizel otomatiği bi gelseydi de kafamızda bişeyler netleşseydi

Çevrimdışı mcanerol

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;526984
7-dsg yüzünden hiç bir şekilde 1.6'lara yakınlaşamıyorum, 2.0'ların fiyatı da ciddi derecede ama 6-dsg için değer dedirtiyor insana. Şu Mondeo'nun dizel otomatiği bi gelseydi de kafamızda bişeyler netleşseydi

7 ileri DSG niye size çekindiriyor hocam ?

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcanerol;526986
7 ileri DSG niye size çekindiriyor hocam ?

7 ileri kuru kavramanın malum sorun ihtimalleri insanı geri çekiyor. 6 ileri ıslak kavramanın sorunsuzluğunu yakalayamadılar hala 7 ileride.

Çevrimdışı mcanerol

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;526987
7 ileri kuru kavramanın malum sorun ihtimalleri insanı geri çekiyor. 6 ileri ıslak kavramanın sorunsuzluğunu yakalayamadılar hala 7 ileride.

Hocam ben 2 sene gibi bir sure kullandım 7 ileri DSG çıkan tek sorun bu sure zarfında kavrama oldu. Kavrama bir sûreden sonra kavrama kendini bırakıyor artık kaçırmaya başlıyor. Bunun en buyuk sebebi şayet İstanbul'da yaşıyor iseniz malum trafik. Dur kalklar yuzunden kavrama erken yıpranıyor. Onun haricinde 2 sene içinde başka hic bir sorunla karşılaşmadım. Şayet trafikte kalmaz iseniz müthiş derecede keyifli. Vites geçtiğini anlamazsınız performans isterseniz vites geçişlerinin ne derece hızlı olduğunda görürsünüz. Ayrıca 7.vites tek amacı var ki oda ekonomi icin. 6 ileri versiyonunu aslında ilk çıkan tipten ıslak olan 7 gore daha fazla sorun çıkaran model. Sırf bu yuzden islaktan vazgeçip kuruya döndüler diye biliyorum. Ama son zamanda şayet 6 ileri versiyonda bir revizyon yapıldı ise bilmiyorum hocam. 6 ileri kullanlar tavsiyeleri ile daha yardımcı olurlar.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcanerol;526989
Hocam ben 2 sene gibi bir sure kullandım 7 ileri DSG çıkan tek sorun bu sure zarfında kavrama oldu. Kavrama bir sûreden sonra kavrama kendini bırakıyor artık kaçırmaya başlıyor. Bunun en buyuk sebebi şayet İstanbul'da yaşıyor iseniz malum trafik. Dur kalklar yuzunden kavrama erken yıpranıyor. Onun haricinde 2 sene içinde başka hic bir sorunla karşılaşmadım. Şayet trafikte kalmaz iseniz müthiş derecede keyifli. Vites geçtiğini anlamazsınız performans isterseniz vites geçişlerinin ne derece hızlı olduğunda görürsünüz. Ayrıca 7.vites tek amacı var ki oda ekonomi icin. 6 ileri versiyonunu aslında ilk çıkan tipten ıslak olan 7 gore daha fazla sorun çıkaran model. Sırf bu yuzden islaktan vazgeçip kuruya döndüler diye biliyorum. Ama son zamanda şayet 6 ileri versiyonda bir revizyon yapıldı ise bilmiyorum hocam. 6 ileri kullanlar tavsiyeleri ile daha yardımcı olurlar.

Hocam şu an 6 ileri ıslak kavrama kesinlikle daha sorunsuz, yüksek tork karşısında daha dayanıklı olduğu için 2.0 lt hacminden itibaren kullanıyorlar zaten. 7 ilerilerin max tork dayanımı 250 nm. Farkettiyseniz 1.6 dizel motorlarda yapılan güç artışını torkda yapamadılar, 250 nm'de sabit kaldı.

Ayrıca babamlar şu an iş aracı olarak 2010 yada 2011 model Superb 2.0 tdi 140 hp dsg kullanıyorlar. 100 küsür bin km'leri devireli baya olan araçta şanzıman yüzünden yaşanan tek sıkıntı uzun yolda yol ortasına düşen bir molozun üstünden aracın geçip şanzımana hasar vermesi sebebiyle yaşandı. Yani bu kazasal etkiyi çıkartırsanız sıfır sıkıtı çıkartmış bugüne kadar.

Ankara trafiğinin İstanbul kadar olmasada yoğunluğunu hesaba kattığımızda 7 ileri Dsg (bence) tamamen kumar. Ha şu var; kimse vites geçişlerindeki kusursuzluğa laf edemez kesinlikle, ama bir dünya para verip aldığınız aracın saatli bomba misali ilerlemesi benim içime sinebilecek bir durum değil ne yazık ki. Kaldı ki kavramanın bu kadar kısa zamanda bitmesi de diğer bir olumsuz etki

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde benzer sebeple 2.0 motora yöneldik. Test ettiğim araçlarda 7 ileri dsg de golf beetle vs sorun görmedim ama sürüşler kısa tabiki. Uzun vadeye bakmak lazım. Forumlarda sıkıntı yaşayanda memnun olanda çok. Ama sıkıntı yaşayanların önerisi uzatılmış garanti ile alıp yetkili servise götürüp iyi niyet garantisinde yaptırmak. Biz yaklaşık 10 yıl kullanmayı düşünüyoruz uzatılmış garantiyle 5 yılı hallettik kalan 5 yıl sorun çıkarsa vitesin tamamen değişmesi 4-5 bin liradan bahsediliyor. Araç D Sınıfı ve düz vites bana mantıklı gelmiyor sonuçta park asist vs kullanırken frene basılacak bu durumda durmaya yakın sadece frende stop etme olmasın diye debriyaj kullanılacak normal olarak. Babam için düşünürsem 70 yaşında insanın otomatik kullanması daha rahat olur bana ikiside farketmez ama otomatiğede hayır demem. Sorunsuzluk için 1.6 dizel bize yetecekken (Hız limitlerini sağlık vs durumları olmadıkça aşmayız) dsg için 2.0 a yöneliyoruz aradaki fiyata tüm opsiyonları alırım 2.0 parasına gelir en fazla. Bizde de kafa Karışık

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Full donanim 1.6 tdi 2+2 yil garanti ve ilerisi icin iyi niyet garantisi bence en iyi cozum

Çevrimdışı BLACKSAGAT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve 3 gün sonra inşallah 1.6 dsg  8"bolero+ dijital klima + cruise control özellikli süperb active aracımı  teslim alacağım. Baya bir araştırdım aslında prestige alacaktım fakat  işlerim yüzünden parayı çıkaramadım ve ötv zammını gördük. Şu anda aynı  paraya active alıyorum. Önceki aracım 2004 100. yıl serisi 101 beygir  1.4 benzinli fabiaydı. Konuya dönecek olursak şu anda passat Türkiyede  kalite algısı yüksek bir araba olsada alman oto grafiğinde süperbden  aşşağıda duruyor. Yani aralarında klas farkı var. Sizde grafiği  incelerseniz söylediklerimin hayal ürünü olmadığını görürsünüz. Zaten  bizde c olan jetta almanyada yok onlarda passat c sınıfı gibi görülüyor. Süperbin sınıfındaki araçlar e sınıfı gözüküyor ve obere mittelklasse (üst orta sınıf araçlar ) olarak geçiyor ve aynen şu araçlar var Audi A6, BMW 5er, Cadillac CTS, Chrysler 300C, Jaguar XF, Lexus GS, Lincoln LS, Mercedes-Benz E-Klasse, Saab 9-5, Škoda Superb, Volvo S80, Hyundai Genesis
birde passatın sınıfına bakalım  passat mittel klasse(orta sınıf) olarak geçiyor ve klasındaki arabalar şöyle  
Chevrolet Malibu, Citroën C5, Ford Mondeo, Hyundai i40, Kia Optima, Mazda6, Opel Insignia, Peugeot 508, Renault Laguna, Samand, Seat Exeo, Subaru Legacy, Toyota Avensis, Toyota Prius, Suzuki Kizashi, Volkswagen Passat

bu arada zaten mondeoyuda görüyorsunuz mittelklasse yani yine süperb.

https://de.wikipedia.org/wiki/Fahrzeugklasse#Klassen_von_Limousinen_und_Kombis?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2017, 11:26:32 Gönderen: BLACKSAGAT »

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun güle güle kullanın aracınızı. Ben de 3 hafta önce style 150Hp aracımı aldım ve çok memnunum. Doğru seçim yapmışsınız.