škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yeni fabia'ma kavuştum (1.2 tsi dinamik)

biralem · 31 · 11456

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı biralem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
                         arkadaşlar öncelikle merhaba. yaklaşık 2,5 yıl aradan sonra  tekrar skoda sahibi oldum. fabia 1.2 tsi aracımı 15 gün önce  teslim aldım.

ilk izlenimlerimi paylaşmak  istedim:

1- ilk defa tsi araç kullanıyorum. tek kelimeyle harika bir motor.
2- tüketim değerleri (yol bilgisayarından): şehirlerarası trabzon-gümüşhane (100 km)=5.1 lt şehir içi= 9-10 lt (ortalama)
   şehiriçi biraz fazla gibi ama motor yenidir diye sanırım.
3- iç mekan beklediğimden daha geniş ama yine de bir önceki aracım golfün iç mekanını ve konforunu aramadım desem yalan olur.
4- araba özellikle yüksek hızlarda bir miktar sesi alıyor içeri. yalıtım çok iyi sayılmaz yani.
5- tek rahatsız olduğum yönü ise iç kapı mandalları, basit bir  plastikten yapılmış ve iyice çekmeniz gerekiyor.  elimde kalacak diye  korkuyorum. inşallah tez zamanda kırılmazlar.
6- motorun üst ve altında koruma muhafazaları yok.

Sonuş olarak TSI motora aşık oldum. sağ ayağınızın altında bir aslan kükrüyor adeta.                   

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun. :) yalıtım tipik b sınıfı yalıtımı. yakıtınız düşecektir rodaj tamamlanınca. ben 1.2 htp ile 6.5-7 arası yakıyorum ş.içi kaldı ki tsi ın verileri daha iyi. :)

kapı mandallarından ben de şikayetçiyim basit kaçmış.

iç mekanda tabiki golf üstün ama şimdiye kadar hangi b sınıfı araca binsem fabianın baş mesafesini konsol derinliğini bulamadım.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yakıt düşer zamanla torka aldanıp atmosferik gibi kullanıyorsunuzdur çok devire gerek yok yumuşak basın 2000 2200 devirde faln vites atın 6 ları görürsünüz şehir içi

allah kaza bela vermesin.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kazasız Belasız.Fabiadaki en iyi kombinasyon:ok:
Kapı kollarıda kolay kolay kırılmaz:)
Yalıtımı tabiki golf kadar iyi olmaz zaten b sınıfında içeriye ses almayan araç yok.

Çevrimdışı biralem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
iyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar. bu motora yeni yeni alışıyorum. devir saatini şehir içinde 1700-2000 devirde tutunca yakıt gerçekten en fazla 8lt oluyor. rodaj süresi de etkili şu anki yakıt seviyesinde. yalnız forumda bir yerde düşük devirde sürünce kurum birikmesinden bahsdilmiş. onun için biraz kararsız kaldım. arada devirli mi kullanmalıyım acaba?

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız güle güle binin.Yakıt ilk başlarda biraz yüksek olucaktır rodajdan sonra yavaş yavaş düşer. İlk 2000 km de fazla basmayın devirli kullanmayın derler buna dikkat ederseniz ve bu 2000 km den sonra motoru motor freniyle kullanırsanız hem daha rahat ve sizin için faydalı olur. Şehir içinde 1750-2200 iyidir arada birde devirli kullanırsanız sorun olmaz.

Çevrimdışı biralem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;146570
Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah

Alıntı yapılan: kadir_;146571
Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız güle güle binin.Yakıt ilk başlarda biraz yüksek olucaktır rodajdan sonra yavaş yavaş düşer. İlk 2000 km de fazla basmayın devirli kullanmayın derler buna dikkat ederseniz ve bu 2000 km den sonra motoru motor freniyle kullanırsanız hem daha rahat ve sizin için faydalı olur. Şehir içinde 1750-2200 iyidir arada birde devirli kullanırsanız sorun olmaz.

teşekkürler arkadaşlar...

aracın alt muhafazasını sipariş ettim, gelince takacaklar serviste, 120 tl fiyat verdiler. ancak motorun üst koruma muhafazası da yokmuş, sonradan farkettim. acaba sonradan taklıyor mu?

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
motorların üzerie takılan plastik kapaktan sözediyorsunuz sanırım. tamami ile ciddi bir işlevi olmayan bir parçadır. para harcamaya değmez.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Motorun tepesindeki kapak dizellerde daha sık karşınıza çıkar, kaput altı keçede. Genelde ısınmazlarda pek :D

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
birde ısınma durumu var. tsi lar ısı yayan türde motorlar. soğutma sistemleri çok sağlamdır ancak etraflarına fazla ısı yayarlar. kapak motor etrafındaki havanın soğutulmasnı bir miktar engelleyebilir.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Hyırlı olsun, hemşehriyiz, ben de Torul'luyum ama Karabük'teyim.

Sizin tüketimde bi kaç faktör var bence.

1. Motor rodajda olduğu için,
2. TSI Yunus Emre'nin de dediği gibi kullanım alışkanlığı geliştirmenizi gerektiriyor. Düşük devir kullanımı yani...
3. Trabzon-Gümüşhane yolu ideal bi şehirlerarası yol olmadığı gibi (Zigana geçidi) Gümüşhane'nin şehir içi de ideal bi şehir içi değil, zaten 1 caddemiz var. Kısa mesafede 10 litre normal. Ankara şehir içinde muhtemelen Trabzon-Gümüşhane yolu gibi 5 küsür yakarsınız mesela...

Hayırlı uğurlu olsun, ilerleyen dönemdeki yakıt verilerini de merak ediyorum.

Bu arada nerede görev yapıyorsunuz?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Güle güle kullanın, iyi günlerde kullanın.
Alıntı yapılan: tdepkamil;146549
...2- tüketim değerleri (yol bilgisayarından): şehirlerarası trabzon-gümüşhane (100 km)=5.1 lt şehir içi= 9-10 lt (ortalama)
şehiriçi biraz fazla gibi ama motor yenidir diye sanırım...
Rodaj ve gaz tepkilerine alıştığınız zaman düşecektir tüketim bence.
Alıntı yapılan: tdepkamil;146562
iyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar. bu motora yeni yeni alışıyorum. devir saatini şehir içinde 1700-2000 devirde tutunca yakıt gerçekten en fazla 8lt oluyor. rodaj süresi de etkili şu anki yakıt seviyesinde. yalnız forumda bir yerde düşük devirde sürünce kurum birikmesinden bahsdilmiş. onun için biraz kararsız kaldım. arada devirli mi kullanmalıyım acaba?
Rodaj döneminde tatlı tatlı yüklenmekte fayda var bana kalırsa. Tabii ki abartmadan. Bu arada 1500-2000 km.' nin sonunda motor yağınızı yenilemenizi de öneririm.

Bu arada aracınız manuel vitesli mi DSG şanzımanlı mı?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aramiza :wlc:

Keyifli forumlar, bol detailing'li gunler dilerim. :wsh2:
KARGO DAHIL SATILIK DETAILING URUNLERI (TIKLAYIN)