škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 2 1.4 tdi ile 2 ayda 9000 km...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 ay önce 120000 km de aldığım fabia ile bu yaz bayaa bi yol yaptık. Alır almaz yıllık bakımı yaptırdım ve yola koyuldum. 4-5 kez Ankara-Kayseri 2-3 kez Ankara-Konya gidip geldikten sonra tatil için Ege-Akdeniz yolu gözüktü bana. Ankara'dan çıkıp ilk önce Kuşadası oradan Muğla Fethiye-Gökova daha sonra Antalya Kalkan ve son olarak Antalya merkeze uğrayarak Konya üzeri Ankara'ya döndüm. (Tatil anlayışım gezmekten ibaret :) bir hafta aynı otele hapsolup durmayı sevmiyorum)

Bu 9000 km lik deneyim sonucunda araçla ilgili şunları söyleyebilirim

-Yakıt olarak uzun yolda 100 sabit 4.4 110 sabit 5.0 120 sabit 5.5  (klima hep açık) şehiriçi 5.2 civarı (Ankara içi)

-Kesinlikle uzun yol arabası değil, 2-3 saatlik sürüş sonrası kendimi hep yorgun hissettim. (ancak 100 km sabit hızla gidersem hem araba bayaa sessizleşiyor hemde pek yormuyordu)

-Performans olarak tatmin edici ama rampa performansı 10 numara, Antalya Akseki rampasında klima açık olmasına rağmen hiç zorlanmadan hatta hızını sürekli artırarak tırmandı araba.

-Yol tutuşu fabia 1 lere göre kötü, bunda yüksekliğinin etkisi var bence.

-Bagaj 2 kişi için yeterli ancak bebenin eşyaları işin içine girince çok sıkıntı yaşadık, özellikle bebek arabası (baston olmasına rağmen) sıkıntı yaratıyor.

-climatronic, cruse control ve kol dayama büyük nimet.

-3 tane 101 lik fabia da kullandım nerdeyse her 3000 km de 1 litre yağ eksiltiyorlardı, bu arabada 9000 km yol yaptım nerdeyse hiç yağ eksiltmedi.

Not: Araç 2008 1.4 tdi Fabia Elegance

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi 2.8 superb ten sonra fabia2 nin yormasi cok cok normal :D

Gel de yazilalim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;585629
Abi 2.8 superb ten sonra fabia2 nin yormasi cok cok normal :D

Gel de yazilalim

Sent from my iPhone using Tapatalk

yazılsada birşey değişmez doğukan tek çare süpo :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu vesileyle foruma tekrar hoş geldin Buğra:)
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;585648
Bu vesileyle foruma tekrar hoş geldin Buğra:)

Eyvallah Ender başgan :) Arayı biraz açtık, telafi ederiz...

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fabia ile sık uzun yol yapan birisi olarak katılıyorum.
Şehir içi güzel araç her yere giriyor çıkıyor, çabuk hızlanıyor. Ancak uzun yolda sırtım mırtım kalmıyor, her yanım tutuluyor.  

Hele ki yanına biri oturursa aman Allah. Yanındaki zıbarıyor, kafası senin omzuna düşüyor. Azıcık şişmansa, 5. vitese atamıyorsun, adamın poposuna değiyor.  Tamamen eziyet başka birşey değil. İnsan yata yata sürmek istiyor uzun yolda.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
10 yıl 1,2 kullandıktan sonra tdı ılac gıbı geldı...gecen hafta puntoyla ıstanbula gıttım, araaba falan degılmıs gercekten...sımdı antalyadayım, yolun nasıl gectıgını anlamadım desem yerıdır, sakın gıdersen yakıtı kokluyor, basarsan zevkten delı edıyor, sesı yeter...yol tutusu fabıa 1 den kotu ama jant degısımı bunu halledıyor, 205 45 16 ıle 2 senedır vıraj ımparatoru oldum dıyebılırım...
Ambıante boyleysw elegance daha ıyıdır.(bızde clımatıc var, cc yok)
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vaybe [MENTION=5895]DuMaN38[/MENTION] abi sende daha binmezsin atmosferiğe[emoji23] allahtan artık bende binmiyorum[emoji23][emoji23]