škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Servis yazısını silme...

mira · 11 · 40166

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mira

• ince fikir
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
               Servis yazısını silme...             

Birçoğumuzu çıldırtan kontağı ilk açtığımızda karşımıza çıkan "service in ..... km"  yazısını silmeyi bilmeyen arkadaşlar için faydalı olacaktır. En azından  bu yazıyı sildirmek için sanayiye veya servise gidip para vermeye ve  kontak açılışındaki sinir bozucu sanki arıza varmış gibi ötme sesini  duymanız gerekmeyecek. Tüm VW modelleri için aynı sanırım.
Aracımızın kadranınıda iki tane tuş var biri Km sıfırlama yada trip tuşu, biri saat ayarlama tuşu.
1-Trip tuşuna basıp bir kaç saniye sonra kontağı açın
2-"Service Jettz" yazısı çıkacaktır ekranda
2-Trip tuşunu bırakmadan saat ayarlama tuşunu sağa doğru bir tık  çevirin
4-Artık sadece yol bilgisayarı ekranı görünecektir trip tuşunu bırakabilirsiniz.                   

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:syg2::syg2::syg::syg::syg:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de çıkıyor bir haftadır.Öğrendiğim iyi oldu, teşekkürler.

Çevrimdışı dsmgurkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar 2010 model roomster sahibiyim. Benim gösterge panelinde saat ayar çubuğu yok saat düğmeden ayarlanıyor. Bu durumda ne yapabilirim. Teşekkürler.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: dsmgurkan;407117
Selamlar 2010 model roomster sahibiyim. Benim gösterge panelinde saat ayar çubuğu yok saat düğmeden ayarlanıyor. Bu durumda ne yapabilirim. Teşekkürler.

Uyarı görünürken silme tuşuyla siliniyor, kitapçıkta da yazıyor

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dsmgurkan;407117

Kitapçıkta yazıyor ama sanırım sadece serviste silinebiliyor, zira 2010 sonrasında km sıfırlama çubuğu yerini düğmeye bıraktı ve silme işi sevislere kaldı  :) Kitapçık güncellenecekmiş

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;408678
Kitapçıkta yazıyor ama sanırım sadece serviste silinebiliyor, zira 2010 sonrasında km sıfırlama çubuğu yerini düğmeye bıraktı ve silme işi sevislere kaldı :) Kitapçık güncellenecekmiş

2010 sonrası araçta yapıp da silen olmuş yabancı forumda, aynen aktarıyorum, uygun bir anda çeviririm  ;)

Alıntı
So I tried holding in the button first before turning the ignition to 'on', I switched on whilst holding my finger on '0'', waited for 'service' to show up, released the '0' button and..... nothing! the 'service' warning came up again, so the next time I did it same method, I turned the engine on , 'service' showed up, after I already released my finger!, so I quickly pressed '0' button again, and then the 'menu' button to the left at the same time, and ....Presto!, the next service due mileage came up!, so I switched off the ignition, switched back on, and no more 'service' text came up, all set , so I scrolled through the menu to see next service due at 9400 to check all was good,

Çevrimdışı baştuğ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben bunu basaramadim, yapabilen var mi? Illa servise mi gitmek gerek? Olmadi ucuz bir cihaz alsak... onerisi olan?

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baştuğ;474533
Ben bunu basaramadim, yapabilen var mi? Illa servise mi gitmek gerek? Olmadi ucuz bir cihaz alsak... onerisi olan?

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=27980
bu sayfada iki çeşit araç için çözüm var

Çevrimdışı koylu20

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Skoda yeti TDi 1.6elegance 2013 "hemen kontrol" yazısını ekrandan silme:
Kontak kapalı 4lü sinyalleri yakın,
Trip tuşuna basılı tutun,
Kontağı bir tık açın,
Sıfırlamak mı istiyorsunuz yazısı çıkacak, direksiyonun sağ tarafında bulunan yuvarlak ve döner tuşa bir kez basarak işlemi bitirin