škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Makyajlı Octavia Satışa başlandı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;612051
Canli gormedim ama ozelliklerine bakilinca makyajsiz kasa ile cok farki yok gibi.

Teknolojik oyumcaklar guzel ama.ben daha cok yalitim ve yol tutus konusunu merak ediyorum. Yine ruzgar sesi aliyor mu, yuksek hizlarda yanal ruzgarlar etkiliyo mu veya hizli virajlarda arka kopacak hissi veriyor mu?

Bunlra duzeldiyse dusunebilir.

Aynalardaki 90-100' den sonra gelen rüzgar sesi baya azalmış. Yol yalıtımı ve dışarıdan gelen seslerin yalıtımı da iyileştirilmiş. Hatta dizelde, yol sesi azalınca motor sesi daha çok duyulur olmuş :) Bunları makyajsız kasa Octavia kullanıcısı olarak söylüyorum tabi. Ses sistemide bariz şekilde iyileştirilmiş. Bana sorarsanız Canton' a kesinlikle gerek yok derim.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı Sutlage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
85.000 tl ye aldığım octavia şu anda 120.000 tl. hadi ben kıyısından köşesinden arttırdım eski arabamı sattım kredi çektim falan aldım. Ama bir daha nasıl araba alabilirim bilmiyorum. Bir kaç sene sonra yenilerim diyordum. Şimdi elimizdekine gözümüz gibi bakacağız.

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;612320
Aynalardaki 90-100' den sonra gelen rüzgar sesi baya azalmış. Yol yalıtımı ve dışarıdan gelen seslerin yalıtımı da iyileştirilmiş. Hatta dizelde, yol sesi azalınca motor sesi daha çok duyulur olmuş :) Bunları makyajsız kasa Octavia kullanıcısı olarak söylüyorum tabi. Ses sistemide bariz şekilde iyileştirilmiş. Bana sorarsanız Canton' a kesinlikle gerek yok derim.

Süspansiyon yol tutuş konusunda ne dersiniz?

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yeni Octavia için ilgili sitelerde 2.0 cc motor seçeneği olacağı, opsiyonlu ileri donanım seviyelerinde 9.2" ekran boyutlu Colombus serisi multimedia cihazı yer alacağı hep yazılıyordu. Ancak bu seçenekler Türkiye için şu an kapalı gözüküyor.
 Bu konuda detay bilgisi olan var mı  acaba ?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2.0 in fiyati vergi yuzunden cok yuksek olur. O paralara d segmenti alinabileceginicin 2.0 ancak ozel.siparisle gelir kanaatindeyim

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;612320

Yol tutuş- süspansiyonu nasıl buldunuz?

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mr.Mister;612333
Süspansiyon yol tutuş konusunda ne dersiniz?

Ben Octavia nin iyi yol tuttuğunu dusunenlerden biriyim. O konuda kesinlikle sıkıntısı yok aracın. Süspansiyon konusunda şunu söyleyebilirim. Sanki makyajsiza göre daha tok ve sessiz bir yapısı vardı. Yumuşaklık-sertlik ayarı ise makyajsız kasayla aynı gibiydi.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı ntesla

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Makyajlı octavia satın alcam ama bir sorum olacak. Youtube da daha türkiyeye girmeden portoda 1-2 türk arkadaşın makyajlı octavia tanıtımında koltuk ısıtma görülüyor. Ama şu anda türkiye ye girenlerde bu özellik yok. Neden türkiyeye bu özelliği vermemişler. Çok saçma değil mi?

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün Ankara'da inceledim  ben de aracı. İç mekan kalitesi aynı gibi, gösterge paneli ve multimedya ekran değişmiş.Ön yüz yakından canlı canlı bakınca baya hoşuma gitti.Ama hala fiyatın dizellerde 5000₺ artmasını kafama oturtamadım;şahsen 117.000'lik fiyatını açıklayacak bir donanım göremiyorum araçta. El freni hala mekanik, anahtarsız çalıştırmaya dikkat etmedim ama muhtmelen yoktur. Şerit takip sistemi, ısıtmalı koltuk ve direksiyon gibi elzem donanımlar bu fiyata standart olmalıydı diye düşünüyorum.

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kısa vade de tatminkar donanımlara sahip araçların ülkemize gelmesi zor, gelmiş olanlar ve kısa vade de gelecek olan tüm araçlar tüm donanım seviyeleri için sanıyorum test ve tanıtım (bir nevi demo) maksatlı konfigüre edilmiş araçlar ki bu hemen hemen tüm marka ve model ithal araçlarda ülkemizde görülen ve yaşanan defaatli bir durum. Bu forumda olsun farklı markaların forumlarında olsun ve genel paylaşım forumlarında özellikle otomobil başlığı altında yapılmış olan tüketici paylaşımlarına dikkat ederseniz genel şikayet konusudur farklı partilerde ((zamanlarda) (ki bu bazen 2 hafta gibi kısa bir zaman aralığı da olabiliyor))  ülkemize gelen ithal özellikle otomobil yada tüketim ürünlerinin aynı marka ve model olmasına rağmen özellik, donanım,kalite ve fiyatları farklılık gösterebiliyor ve bu farklılık daha henüz birkaç hafta yada ay önce ürünü almış olan tüketiciyi çıldırtabiliyor.
Bunun muhtemel sebepleri saymakla bitmez lakin kısa ve özü bence şudur ki yeni bir ürünü ilk alanlar zaman içinde hep küçük yada büyük hüsranlar yaşarlar maalesef tıpkı benim gibi ;) .

Çevrimdışı ntesla

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Gerçekten ön ve arka koltuk ısıtma olayı olmaması çok dumura uğrattı. En gözde özelliği olarak kafama kazımıştım. Sorsan dünya lideriyiz. Yazık gerçekten çok yazık.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Walla ben aracimi cok sevmeme ragmen yol tutusundan hic memnun degilim. Liftback olmasi ve torsiyon cubugun etkisiyle maalesef bana yetmiyor. Ha oyle surekli sert kullanan biri de degilim ama yeri gelip sikistirdigimda benim limitlerimin aracininkini astigini hissediyorum. Diger hic bir aracimda bu hissi yasamamaistim.

Diger konu malum dikiz aynalari tarafindan gelen ruzgar sesi.

Son olarak da camlarin inceligi ve yan camlarin destek tirnaklarinin az olmasi. Bu nedenle de camlar yarim acikken en ufak sarsintida kapi icinde lakir lakur oynayarak kalitesiz bir hava yaratmasi.

Bunlar gercekten duzeldi mi??? Ancak uzun sureli kullanimda belli olur. Cunku A7 yi ilk aldigimda bana ne ruzgar sesi geliodu, ne de yol tutusun negatifligi. Kullandikca, zaman gectikce anlasiliyor bu durumlar.

Çevrimdışı sinanali59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben de makyajlıyı bekliyordum. En kısa zamanda incelicez. Bagajı ve arka oturma diz mesafesi çok etkileyici olduğu için de octavia dan vazgeçemiyorum. Ama sıfır octavia seçeneğinin yanına 2.el f10 kasa 1.6 motorlu 5.20i ekledim. Tabii bagaj yakıt ve 0-100 konusunda octavia f10 5.20 den üstün. Hayırlısı artık.
Arkaya 2 adet çocuk koltuğu konulduğunda ortada rahat oturulan bir araba olduğunu söylemişti kardeşim octavia ve superb için. Bu da beni cezbediyor. Bi ara 5.20 kiralayıp onu denemeyi düşünüyorum bagaj ve arka oturmalar konusunda.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5.20i f10 un en kotu motor secenegi olsa da BMW ve Octavia kiyas kabul etmez. Hele ki f10 ile A7. Imkan varsa her turlu f10 derim

Çevrimdışı ntesla

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet dün bayide inceleme fırsatı buldum. Haftaya'da 1.0 TSI DSG ve 1.6 TDI DSG şanzımanlarla test sürüşüne çıkacağım. Ama şunu söyleyebilirim artık... Avrupanın boş Arabası Türkiye'nin dolu arabasıdır. Bu çok net şekilde ortadır. Türkiye artık çoktan bir sömürü ülkesi olmuştur. Kimse hayal kurmasın. Her şey ortada. Avrupa'daki boş araçları bizde dolu diye 10 katı fiyatına satıyorlar. Vah ülkem Vah.. Kusura bakmayın ama insanın sinirlenmemesi imkansız.