škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

duyurulur: octavia a7 Rüzgar sesi problemi sonunda çözüldü

mimar06 · 116 · 38621

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mimar06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
s aleyküm . eminim bu problemden muzdarip olanları çok sevindirecek bu yazdığım. octavia a7 ve kuvvetle muhtemel octavia a5 tede aynı olan ve bu araçlara hiç yakışmayan ön cam sağından ve solundan gelen rüzgar sesi problemini çözdük evelAllah. problem ne kapı fitillerinde ne cam fitillerinde ne ön camda ne aerodinamik yapıda. problem ön sağ veya sol dikiz aynasında. bu problemi ankara şaşmazda olan lojistik skoda servisindeki fatih isimli arkadaş çözdü. 3 aylık a7 kasa aracımı serviste defalarca baktırmama ve hatta fitilleri contaları garantiden değiştirip sorunu çözemediklerini anlayınca kendi araştırmalarımla bulduğum bu küçük servisteki arkadaş yaptı. ankarada olanlar gitsinler. olmayanlarda verdiğim tlf dan fatihten nasıl yaptıracaklarını sorsunlar.      0 (312) 278 31 23 fatih usta.

Çevrimdışı Aliservi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çözüldü de ne gibi işlemler uygulandı ne yapıldı hiç bilgi vermemissiniz ankara dışında olanlar ne yapsın

Çevrimdışı mimar06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ankarada olmayanlar ustayı arasınlar. İşlemi anlatayım ama ustanın tarifi dahs ii olur. dikiz aynası kapı içi kaplamasıda sökülerek çıkarılıyor. dikiz aynasının kaportaya oturduğu yer büyüklüğünce dikşz aynasının içine sünger veya benzeri malzemeyle kaplıyor dolduruyor. çünkü dikiz aynasının oturduğu yerde kaporta üzerinde delikler var. rüzgarın bu deliklerden sızdığını söylüyor usta. orayı kapatıp doldurunca bariz ses kesiliyor. tabi ön camdaki yüksek hızdaki genel rüzgar sesi var amabu dikiz aynasından gelen rüzgar sesi kesilince o genel rüzgar sesi sizi artık rahatsız etmiyor

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eteresan bır cozum gibi geldi.keske işlem esnasıdna fotograf cekıp sıteye ekleseydıınz.

Çevrimdışı mimar06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet fotoyu unuttuk kusura bakmayın ama fatih ustayla sizin ustanızı görüştürmeniz yeterli. çok basit bir işlem aslında.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim asıl problem yan camdan yüksek hızda gelen ses, buna çare oldu mu acaba?

Çevrimdışı mimar06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yani ön sağ ve sol camdan gelen ses aslında dikiz aynasından geliyor.aynı sesten bahsediyoruz. başka yerden değil eminiz artık. benim sağ camdan geliyordu bazılarının sol camdan geliyormuş. hangi taraftan geliyorsa o dikiz aynası sökülmeli ve işlem yapılmalı

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
A5 te problem arka kelebek camlarından.Bu pek iş görmez.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı mimar06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet a5 te öyleymiş ama a5 tede önden gelen rüzgar sesi için bu işlemi yapmış usta hatta bir superbe de bu işlemi yapmış.valla benim araç bariz sessizleşti artık cam açıkmış gibi rüzgar sesi yok

Çevrimdışı deathrider

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aracımı cuam günü alacağım.. açıkcası sıfır aracıservisdısına göstermek bir yerklerini sökmekten çekiniyorum.. ama illa ankaraya yolum düşer.. fotograf eklenirse daha tatminkar olacağını düşünüyorum.. koyduğu malzemnın niteliği ve fiyat konsunda da bilgi verrisenz seviniriz..

Çevrimdışı resul_100

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kardeş 1 aya bende bi gideyim Fatih ustaya. Bana cep numaranı özelden yazar misin bi kaç sorum olacak. Bu arada ne kadar ödedin

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dikiz aynasının oturduğu yerde kaportada neden delikler var acaba? Başka bir şey için gerekli olmadığına eminsiniz değil mi?

Çevrimdışı LA BEBE

• Bir Angara Klasiği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arabadan önceki fabia'mızın tüm bakımları,sorunları ne olduysa hepsini lojistikskoda'da yaptırmışızdır. Ustası,hatta çırakları arabayı söker toplar gözü kapalı.Esnaf olarakta dürüst insanlar.Lakin bizim fabia da ön camda açılıp kapamada sorunu olmuştu. Kapı içi kaplamasını sökünce illaki fabrika çıkışlı araba gibi olmadı.İçeri Toz alma-tıkırtı sesi vs. olmuştu.Sıfır arabada söktürmeye benim içim elvermez açıkcası...

Çevrimdışı Kime_ne

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok teşekkürler herkesi rahatsız eden bi durum bu. Sizin adınıza sevidim. lakin o ince işçiliği yapacak kadar sağlam usta yaşadığım ilçede varsada ben tanımıyorum. yolum Ankaraya düşerse artık ya kısmet.

maliilhan

• Ziyaretçi