škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Yalıtım Problemi !!!

aserhat · 120 · 29705

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şu Octavia nın yalıtımının kötü olması muhabbeti bana çok saçma geliyor. Yalıtımı gayet başarılı ve yok golf çok daha iyimiş bilmemne gibi şeyler kesinlikle insanların o günkü algı ve psikolojisi ile alakalı. Yalıtımı arasında çok fark var dediğiniz arabaların birinden inin diğerine binin emin olun öylesine bir yalıtım farkı hissetmeyeceksiniz.

Sizin için üşenmedim araştırdım.

Mercedes e250 CGI(Benzin)(2015) 110 km iç ses desbiel olarak : 64,4
WV Golf 1.4 TSI 110KM İÇ SES(2011) : 67,7
Skoda Octavia 1.4 tsi 110km iç ses desibel olarak(2009) : 67,2
Skoda Octavia 1.2 TSI 110km iç ses desibel(2013) : 63,4

Aradaki fark 2.8 desibel aradaki fiyat farkı 200bin TL(Mercedes) :) Arkadaşım böyle saçma illüzyonlara kanmayın lütfen. Konuşma sesinin 55 desibel olduğunu varsayarsak eğer aradaki uçurum ses yalıtımını varın siz hayal edin :)) . 2.8 desibel devede kulak dicem oda değil... Ki 1.2 TSI Octavia hepsinden sessiz...

Art niyetli aracı kötülemek için çalışan arkadaşlara aldanmayın. Aşağıda net araç içi desible seviyeleri var oraya bakın ona göre hareket edin.
Buyrun : http://www.auto-decibel-db.com/
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2015, 09:49:22 Gönderen: aserhat »

Çevrimdışı Vetmustafa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu listeye göre Süperb de Octavia ya göre daha Gürültülü bir Yanlışlık Olmasın

Çevrimdışı celalgerceker

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
peki herkes neden bu kadar şikayetçi bu yalıtımdan madem öyle :/

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Bunlar benim arabaya 55 mph hız için 64 db yazmışlar ama ben 70 db ölçüyorum, hem de boş viteste (gerçi o hızda viteste de denedim aynı ölçtüm, motor sesi yok gibi). Gerçi cep telelefonu ile ölçüm ne derece sağlıklı olur o da ayrı bi mevzu.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;515227
Bunlar benim arabaya 55 mph hız için 64 db yazmışlar ama ben 70 db ölçüyorum, hem de boş viteste (gerçi o hızda viteste de denedim aynı ölçtüm, motor sesi yok gibi). Gerçi cep telelefonu ile ölçüm ne derece sağlıklı olur o da ayrı bi mevzu.

:+1:bendede aynen hocam, bosa atınca bisey farketmiyor,

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;515227

Sizin ölçümleme yaptığınız asfalt kalitesi ile bu arkadaşların ölçüm yaptığı aynı değildir. Bu adamlar muhtemelen hep aynı yolda ölçmüştür ki varsın 70 desibel olsun imkanınız var ise 60 desibel ile 70 desibel arasında ne fark var bir ses sistemi ile dinleyin.

Superb den daha az ses alıyor olabilir neden olmasın zaten lastik bile içerideki sesi 5-10 desibel etkileyebilir. Ayrıca Superb de 1.2 motor seçeneği de yok.
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2015, 11:29:25 Gönderen: aserhat »

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
başlığı böyle yazınca şikayet gibi olmuş ama, keşke Yalıtım Problemi YOk vb bir başlık seçseydiniz

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2010 TSI DSG Octavia Elagance a 3 yıl bindim.  Sattığım da 85k km deydi. Sıcak asfaltta sessizdi.  Ancak diğer yollarda Diğer bahsi geçen modellerde ses değişimi orantılı olarak değişirken,  octavia da yol sesi orantısız değişiyordu. Bu yüzden lastik değişimi ve yalıtım yapmıştım. Ayrıca bahsi geçen 2-3db ses ciddi değişimdir. 1.2 TSI 63 DB ses varsa,  (inanamıyorum) mükemmeldir. Yenilerini bilmiyorum ama Golf ün kapı yalıtımında gözle görülen bir farkı kısa zamanda yükleyeceğim..

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Octavianin ses yalitimi bence gayet basarili A5 kasa ve A7 kasa sahibiyiz A5 bariz cok ses alıyor ancak A7 kasa mukemmele yakin beni hic rahatsiz etmedi ki asiri takintiliyimdir sese belki bileniniz vardir antalya isparta yolunu. Orda dahi rahat

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim yazdıklarım A5 için.  Yenilerini bilmediğimi yazmıştım. Yanlış anlaşılmasın..
Yazın test edeyim..

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;515251
2010 TSI DSG Octavia Elagance a 3 yıl bindim. Sattığım da 85k km deydi. Sıcak asfaltta sessizdi. Ancak diğer yollarda Diğer bahsi geçen modellerde ses değişimi orantılı olarak değişirken, octavia da yol sesi orantısız değişiyordu. Bu yüzden lastik değişimi ve yalıtım yapmıştım. Ayrıca bahsi geçen 2-3db ses ciddi değişimdir. 1.2 TSI 63 DB ses varsa, (inanamıyorum) mükemmeldir. Yenilerini bilmiyorum ama Golf ün kapı yalıtımında gözle görülen bir farkı kısa zamanda yükleyeceğim..

Merhaba,

1.2 TSI sahibiyim. ses yalıtımı gerçekten çok iyi. Hatta amrtisorlerden ses geliyor denmesinin de başlıca sebebi bu. Araba kendini dışarıdan o kadar güzel yalıtıyor ki, amortisörlerin çalışma sesi bir miktar içeri yansıyor. Diğer arabalarda bu sesler daha fazla olduğu için amortisörden gelen sesler duyulmuyor :)

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;515264
Benim yazdıklarım A5 için. Yenilerini bilmediğimi yazmıştım. Yanlış anlaşılmasın..
Yazın test edeyim..

A7 lerde bile 2013 ve 2014 başları ile 2015 ler araasında bir miktar yalıtım farkı var.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;515267
2015 ler mi iyi, iyi olanı test edeyim..

2015 lerde amörtisor sesi biraz daha az. Yani 2015 ler daha iyi.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
aslında en güzel çözüm yapılan forum buluşmalarında profesyonel bir ölçüm cihazı alıp gidip oradaki araçları aynı yol hız kullanım koşullarında test edip skodaturkey farkı ile ölçümleri foruma koyup net verileri paylaşmak olacaktır :)