škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia'nın artı ve eksileri

ayaman · 95 · 21943

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vetmustafa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
eleştirenlerin bir çoğunda octaviadan önce mer. e250 vardı sanırım onunla kıyas ediyorlar o zaman haklılardır. Bende şu an megane 3 var 70 km hızdan sonra rüzgar sesi yüzünden radyoyu açmam gerekiyor ilk yağmur gördüğünde içeriye su aldı servisten üretimde contayı ters takmışlar deyip özür dilediler 10 lt civarında yakıyor. cakıl taşının üzerinden geçsem hissediyorum euroncap 3 yıldızı var.  Şimdi 3 ay sonra octavia alınca başlarım artık 110 dan sonra rüzgar sesi alıyor yok süspansiyonları böyle kötü yok şurasında bu var diye unuturum önceki bindiğim çaydanlık gibi arabaları

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia sınıfında fiyat/kalie olarak iyi bir yerde. Bence forumda artılarıda eksileride, marka karşılaştırmaları da fanatizmden uzak bir şekilde özgürce konuşulmalı. Bundan kimsenin gocunmasına gerek yok.

Çevrimdışı ayaman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sanki bazı arkadaşlar bu konuyu yanlış anlamış  açılış amacı octavıa yı kötülemek yerden yere vurmak değil her araçta olduğu gibi nesnel bir şekilde artı ve eksik yönlerini değerlendirmek. Sonuçta bütün araçlar kul yapısı tabi ki de eksikleri de olacak. Gidip audı,wv,bmw,mercedec vs forumlara bakın aynı şekilde onlarında bir çok şikayetleri var. Ki bu da çok normal. Amacımız burda birilerinin bam teline basmak değil altı üstü teneke yığını olan bir şey için kabeyi yıkmaktan daha kötü olan kalp kırmak değil. zaten aracın artılarını konuşursak eksisi yok denecek kadar az. Maksat dostluk, kardeşlik ve muhabbet olsun. Bakış açısı ve ufku genişletmek.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dediginize %100 katiliyorum.

Ancak son zamanlarda bu tur konular cok acildi. Bazi noktalar dediginiz gibi dier markalarda da olmasina ragmen surekli buyuk sorunlar gibi gosterildi. Artilari vurgulandiginda sanki abartiyormusuz gibi karsi yorumlar yapildi. ayni sey icin birden fazla baslik acildi ve belli uyeler her basliga karalama kampanyasi niteliginde yorumlar yazdilar

bu arabayi ileride almak isteyenler fikir edinmek icin bu forumu okuyacak. ve yapilan sert elestirileri gorup ya vazgececekler ya da istedigimiz fiyatlari vermeyecekler. bu da 2.el degerine olumsuz yansiyacak. sonra bi de bu sikayet konusu olacak 2. eli yok diye.

lutfen ufak tefek noktalari buyutmeyelum

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2010 yılında sıfır Ford Focus TDCI Trend-X model aracımı almıştım. Aracı yaklaşık 4.5 yıl kullandım. Yol sesi, rüzgar sesi, motor sesi, süspansiyondan gelen sesler tam anlamıyla faciadır. Bunların dışında bu 4.5 senede bir sürü sorun yaşadım. Turbo hortumu delindi garantiden değişti. Garanti bittikten sonra ön yolcu koltuğunun rayları bozuldu ve altında bir parça kırıldı, gacur gıcır ses yapıyordu, servis komple koltuk değişmeli dedi, gittim sanayide bir oto koltukçuya tamir ettirdim. 4. senede hiçbir uyarı vermeden şak diye akü bitti, yolda kaldım. Direksiyon deri değildi, 4. senenin sonunda direksiyonun üstü soyulmaya başladı. Lastiklerin bijonlarının kafaları düştü. Ön park ampülleri far plastiğini yaktı, leke yaptı, ampüller zaten sık sık patlıyordu, ben bu kadar sık ampül patlatan bir araba görmedim. Tüm bunlara rağmen ben Focus'un hiçbiryerde Octavia kadar eleştirildiğini görmedim.
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2015, 11:54:16 Gönderen: octavia41 »

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia41;511649
Bunlar octavia'nın eksikleri olarak sayılamaz. Alt donanım araçların çoğunda bunlar olmaz. Jetta trendline'da da yok bu saydıklarınız.

Jetta trendlinede önde arkada höparlör mevcut comfortlinedeki ne ise o ve gayet mükemmel ses ve bas kalitesi var

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;511672
Liftback bagaj yapısı nedeniyle hem yukleme avantajı sağlarken bir yandan da yağmur suyunun tahliyesi iyi hesaplanmadigindan bagaj kapağı açılınca  bagaja su dolmasına neden olabiliyor.
Önceden Hatchback arabalarim oldu ama böyle bir bagaj kapağı hiçbirinde yoktu kocaman kapak üstü su dolunca açmak sıkıntı olabiliyor
Birde dikkat ettiğim bir konu var genelde yağmur suyu tavanda birikiyor tahliye olamayan sular araç hareket edince ön arka camlardan akmaya başlıyor
İlerleyen dönemde bu biriken sular pas ve korozyon a neden olabilir.
Daha önce diğer araclarimda bu denli su birikmesiyle karsilasmamistim.
Acaba diğer octavialarda bu sorun varmı

Liftback arka bagaj kapağı allah korusun kaza takla gibi durumlardada çok büyük güvenlik sorunu yaratıyor.allah karusun insan canı yükleme avantajından daha kıymetli.

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jet59;512201
Jetta trendlinede önde arkada höparlör mevcut comfortlinedeki ne ise o ve gayet mükemmel ses ve bas kalitesi var
Ok. O zaman siz jetta alırsınız. Benim söylemeye çalıştığım şey tüm araçların alt donanım modellerinde sis farı, alaşımlı jant, park sensörü, dokunmatik ekran, bluetooth vs vs bir sürü eksik vardır. Hatta bazı markalarda deri direksiyon bile yoktur. Bunların bir markanın ve modelin eksikleri olarak gösterilmesi doğru değil. O zaman gider Octavia Elegance ya da Jetta Highline alırsınız. İlginç bir not: Jetta Highline bile alsanız Octavia'da olan start-stop yok, ne yapacağız şimdi !

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jet59;512202
Liftback arka bagaj kapağı allah korusun kaza takla gibi durumlardada çok büyük güvenlik sorunu yaratıyor.allah karusun insan canı yükleme avantajından daha kıymetli.

Yok artık! Yapmayın Allah aşkına! Bir aracı kötülemek için bu kadar zorlamayın kendinizi.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o zaman hic bir uretici lift back araba yapmasin artik.

insan cani hersey den onemli.

ncap ve small overlap den daha dusyk puan almis ama liftback olmayan modellere yonelelim

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia41;512204
Ok. O zaman siz jetta alırsınız. Benim söylemeye çalıştığım şey tüm araçların alt donanım modellerinde sis farı, alaşımlı jant, park sensörü, dokunmatik ekran, bluetooth vs vs bir sürü eksik vardır. Hatta bazı markalarda deri direksiyon bile yoktur. Bunların bir markanın ve modelin eksikleri olarak gösterilmesi doğru değil. O zaman gider Octavia Elegance ya da Jetta Highline alırsınız. İlginç bir not: Jetta Highline bile alsanız Octavia'da olan start-stop yok, ne yapacağız şimdi !

start stop zararli dostum. jetta da olmadigina gore bi bildikleri vardir.

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia41;512204

Benim zaten 2014 jettam var,start stopsuz gayet nutluyum.skodamda vardı millete anlatmaya bıktım skodayı,71bin liraya tekirdağ yüncülerden dayıma 1.2tsi dsg elegance almaya gittiğimde ki alacaktık dayımın 2011 fabia ambiente sine 33 binde gram boyasız değişensiz hasar kayıtsız ki ordan alınma aracına 25 e alırız dediğinde skoda orda bitti bende kalk gidiyoz dayı dedim. 4.gün arabayı 29 a sattık vallahide billahide.he bu arada dayım konusuna gelince kendim gibi onada jetta aldık şuan daha mutlu

Çevrimdışı yedeksan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jet59;512210
benim zaten 2014 jettam var,start stopsuz gayet nutluyum.skodamda vardı millete anlatmaya bıktım skodayı,71bin liraya tekirdağ yüncülerden dayıma 1.2tsi dsg elegance almaya gittiğimde ki alacaktık dayımın 2011 fabia ambiente sine 33 binde gram boyasız değişensiz hasar kayıtsız ki ordan alınma aracına 25 e alırız dediğinde skoda orda bitti bende kalk gidiyoz dayı dedim. 4.gün arabayı 29 a sattık vallahide billahide.he bu arada dayım konusuna gelince kendim gibi onada jetta aldık şuan daha mutlu

anladiğim kadariyla siz aracin olumsuz yönlerinden çok satici memnuniyetinizden dolayi tercih etmemişsiniz.  10,000 tl verip daha az donanima sahip bir jetta ile mutlu olabiliyorsaniz ne mutlu size.

Bu arada benim aracim henüz teslim edilmedi ama benim şimdiden sıkıntılarim başladi ; her gece internete girip octavia resimlerine bakmak bende sıkıntı yaratmaya başladi.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iste acının nereden geldiği belli oldu.

hemen her markada ikinci el takasinda bayiiler dusuk fiyat verir ki kendileri al sat yaptiinda kar edebilsin.

bize de passat alirken cillop gibi insignia turbo ya 40 bin verdi vw, gidip disarda 47 ye sattik. simdi ben vw e dusman mi olayim.

araciniz jetta ve belli ki octavia ya binip uzun sure tecrube etmemissiniz. kulaktan dolma bilgilerle sirf bayii sizin istediginizi yapmadi die araci kotuleyip sizden fikir isteyenleri yanlis yonlendirmeyin.

Jetta ve VW forumlarında istediğiniz kadar aracınızı övebilirsiniz
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2015, 12:38:56 Gönderen: viperking »

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Liftback in kazada tehlike oluşturduğuna dair kaynağınız var mı? Ben böyle birşey hiç okumadım