škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Koltuk Kaplama Hakkında..

djhalo · 104 · 48870

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı djhalo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncellikler iyi günler arkadaşlar forma yeni katıldım. Bende bir OCTAVİA 1.6 TDI CR  DSG kullanıcısıyım. Aracaımın koltuklari beyaz ve yarı deri döşeme oldugu için çabuk kirleniyor ve sıradan bir koltuk kılıfı takmak istemiyorum tam oturmuyor ve güzel bir görüntü olmuyor. İstanbul'da güzel bir şekilde işin ehli ve kaliteli olarak koltuk kaplaması yapan biri varmı ? Önerilerini bekliyorum.

« Son Düzenleme: 13 Aralık 2014, 11:11:23 Gönderen: djhalo »

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Foruma hoş geldiniz, arabanız çok güzel, güle güle kullanın.
Yüksek maliyetli kaplama ve ya sıradan kılıf yerine, sıradan olmayan koltuk kılıfı kullanıyorum. Forumdan bir kaç kişi de aldı kullanıyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-skoda-octavia-elegance-oto-koltuk-kilifi-ozel-dikim.dosemecioglu-115968671/detay

Çevrimdışı djhalo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ustadım önecelikler teşekkürler Allah razı olsun. Güzel işçilik güzel magzeme herşeye eyw. ama böyle bir şeyi bende kullandım. arka koltuktaki orta sehba ya iptal olacak tamamen ya da hiç kapanmayacak. Benim aradığım herşeyi parça olarak kapatmak böyle bir öneri varmıdır?
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2014, 11:37:06 Gönderen: djhalo »

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sizden sonra aracı alacak kişiye koltukları neden özenle saklıyorsunuz ki? Benimki de bej, kirlendikçe temizleyip uzun süre kullanın veya Ziebart, Sonax gibi yerlerde koltuk koruma yaptırın.

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle aracınız ve siz aramıza hoşgeldiniz. Koltukların bu kadar çabuk kirlenme sebebi nedir. Veya daha yeni olduğu için fazla önemsemeniz gayet normal. Korkmayın ben koltuklarımızın gayet kaliteli olduğunu düşünüyorm. Izmirde olmama rağmen halen bi solma renk atma gibi bi vaziyetle karşılaşmadm. Benim araçta da bej rengi koltuk var aldığımdan beri sadece bi kere yıkadım. Şu an gayet rengi yerinde ve güzel. Ayrıyeten masraf ve kötü görüntü olaylarına girmedim. Orjinal kalması en sağlıklısı.

Çevrimdışı djhalo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
iki tane cocuk var. ikiside koltukların uzerinde dolanıyor araba ile bir yere gittigimde.. Durum vahim anlıyacagınız. yoksa bende orjinal kalması tarafındayım arkadaşlar. :) ama çoçuklar olunca işin içinde dertler büyüyor..

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu kırmızı renk Octaviaları görünce niye beyaz aldım diye iç geçiriyorum her seferinde yav. Araç çok güzel görünüyor. Güle güle kullanın. Foruma da hoş geldiniz. Umarım iyi vakit geçiririrsiniz.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: djhalo;489089
Ustadım önecelikler teşekkürler Allah razı olsun. Güzel işçilik güzel magzeme herşeye eyw. ama böyle bir şeyi bende kullandım. arka koltuktaki orta sehba ya iptal olacak tamamen ya da hiç kapanmayacak. Benim aradığım herşeyi parça olarak kapatmak böyle bir öneri varmıdır?
Link paylaştığım kılıflarda orta sehpa iptal olmuyor. Resimlere güzelce bakınız.
Bugün masraf edip kaplama yaparsanız, çocuklar kaplamayı kirletince nasıl temizleyeceksiniz? Ola ki kirlendi, kaplamayı çıkarıp yıkayamacaksın, lekeler orjinal döşemeye de geçecek ve daha da vahim olacak.
Tabi karar senin....
Önceki arabam da bej renk koltuktu. Kılıf ve kaplama yapmadım. Ancak kot pantalonlar dahi ufaktan renk verebiliyor. Her yıl koltukları temizledim ancak sürekli lekeli ve gölgeli kalıyorlardı. Şimdi (9 ay önce) octavia'ya bu kılıflardan taktım, 3-4 ay sonra kılıfları çıkarıp yıkarım, mis gibi olur.

Çevrimdışı Onur5261

• kıde
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kardeşim kullan kirlensin ver bi kuaföre tertemiz olsun ben öyle yapıyorum .ilk günkü gibi yapıyorlar kafanda rahat oluyor, kirlendiydi kirlenmediydi derdin olmaz.80 bine araba alıp doğan arabası gibi kılıf hoş bişey olmaz.

Çevrimdışı djhalo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Onur5261;489119
Kardeşim kullan kirlensin ver bi kuaföre tertemiz olsun ben öyle yapıyorum .ilk günkü gibi yapıyorlar kafanda rahat oluyor, kirlendiydi kirlenmediydi derdin olmaz.80 bine araba alıp doğan arabası gibi kılıf hoş bişey olmaz.

insanın içi acıyor öyle kirli görünce be kardeşim :D:D

Çevrimdışı djhalo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;489108
Link paylaştığım kılıflarda orta sehpa iptal olmuyor. Resimlere güzelce bakınız.
Bugün masraf edip kaplama yaparsanız, çocuklar kaplamayı kirletince nasıl temizleyeceksiniz? Ola ki kirlendi, kaplamayı çıkarıp yıkayamacaksın, lekeler orjinal döşemeye de geçecek ve daha da vahim olacak.
Tabi karar senin....
Önceki arabam da bej renk koltuktu. Kılıf ve kaplama yapmadım. Ancak kot pantalonlar dahi ufaktan renk verebiliyor. Her yıl koltukları temizledim ancak sürekli lekeli ve gölgeli kalıyorlardı. Şimdi (9 ay önce) octavia'ya bu kılıflardan taktım, 3-4 ay sonra kılıfları çıkarıp yıkarım, mis gibi olur.

Ustadım haklısın ufacık birşeyde leke kalıyor ama işte o lekeleri gördükçe kötü oluyorsun temizle temizle nereye kadar.. :confused::confused:

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güngören kale center'ın orada bir döşemeci var ayrıca levent Atatürk sanayi 2. kısımda Renault bayii yöndem otomotivin karşısında bir yer var ve yine yöndem otomotivden Tahir beye ulaşırsanız orada bir başka döşemeci daha var

Çevrimdışı eski

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun öncelikle. Ben Koltukları söktürüp kılıf diktirdim aldıktan 1 ay sonra küçük oğlum çok çabuk kusuyor önlem olarak kaplattım çok memnunum Usta çok önemli insanlar fark edemiyorlar tavsiye ederim

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayirli olsun oncelikle. Bende 2 ay once aldim koltuklar bej. Ilk zamanlar almadim kilif ama simdi pismanim. Minicik bir leke oldu cikmiyor ve gozume o kadar batiyor ki. Bu ankaradaki dosemeci cok hosuma gidiyor galiba alacagim. Bu dosemeyi alip kendi uygulayan var mi. Ve cikartip yikayip tekrar takmak cok mu zor? Eger cikar sok cok zorsa o da sikinti.

Çevrimdışı salix08

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,ben 2013 Octavia sahibiyim,koltuklar bej idi,cocuklar 5 ay içinde maf etti,araştırdım istanbul maçkada deri döşemeci buldum,10numara yaptı,tavsiye ederim