škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Radyo Çekim Problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: msami;431724
Aynı sorun bizim araçta da var.. Bazen ses bayağı azalıyor... Ama bence sinyal gücüyle alakası yoktur çünkü kapalı otoparkta denemiştim gayet güzel ses verdi... Açık alanda sanki biri sesi kısıyormuş gibi oluyor.. Gerçi sizin ki tam olarak nasıl bilemiyorum ama bizde çok az oluyor... Belki radyo da değiştirmediğiniz bir fabrikasyon ayarı varsa ondan kaynaklanabilir..

Gizli anten olan araçlarda bu problem hep var,güya yenilik olsun diye anteni gizlemişler.100 bin Eur luk BMW dahi anteni gizlememiş,dikkat ederseniz çok kısa spor anten kullanmışlar

Çevrimdışı ucetinkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
octaviada radyo alıcısı nerede. belki ufak bir aparatla sorunu cozebilirim

Çevrimdışı ucetinkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ucetinkaya;432042
Yuce ye mail attım. Cevabını sizinle paylaşacağım.

Bugun telefon ile merkezden aradılar. İlgileneceklerini söylediler. gelişmelerden haberdar edecegim :)

Bu arada bu problem ile karşılaşan başka kimse yok galiba. forumlarda pek bulamadım

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Araç daha çok yeni,kullandıkça problemler çıkabiliyor

Çevrimdışı dt_okan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Bende ankara efe den yaklaşık 3 hafta önce 2013 model 1.6 dsg tdı  aldım. Aynı radyo problemi bende de var. Her şeyi denedim çözülmüyor. Serviste problem olmadığını söyledi. Biraz gerildim tabi doğal olarak. Beklemede kalmamı ve haber vereceklerini söylediler. Test aracında da aynı sorun varmış. O biraz rahatlattı beni. içime sine sine binemiyorum vallahi.  Bekleyip görücez artık.
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2013, 15:41:26 Gönderen: dt_okan »

Çevrimdışı ucetinkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dt_okan;432265
Merhaba arkadaşlar. Bende abkara'dan yaklaşık 3 hafta önce 2013 model 1.6 dsg tdı  aldım. Aynı radyo problemi bende de var. Her şeyi denedim çözülmüyor. Serviste problem olmadığını söyledi. Biraz gerildim tabi doğal olarak. Beklemede kalmamı ve haber vereceklerini söylediler. Test aracında da aynı sorun varmış. O biraz rahatlattı beni:) içime sine sine binemiyorum vallahi.  Bekleyip görücez artık.

Ben yuce otonun sitesinden sikayet oneri kısmından yazdım ve beni aradılar. ilgileneceklermis. fakat sizde yazarsanız çoğunluk olursa daha hızlı bakarlar diye düşünüyorum

Çevrimdışı dt_okan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben geçen hafta aramıştım şimdiye kadar böyle bir şikayet olmadığı söylendi. ilgileneceklerini söylediler. aracı servise götürüp bırakmamı ve tamir süresince orda kalması gerektiğini söylediler. kabul etmedim. aracım deneme tahtası olmasın istedim. bu problemin test aracında giderilip, uygun çözümün benim arabama da uygulanmasını talep ettim. istanbul genel merkez çok ilgiliydi sağolsunlar. ancak süreç hakkında olumlu ya da olumsuz dönüş yapılmadı şimdiye kadar.

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bütün araçlarda yanlış bilmiyorsam ülkeden ülkeye değişen frekanslar var ve her ülkeye gittiğinde bu frekans ayarlarını değiştirmek gerekiyor. Acaba bütün 2013 araçları bu ayarı tam olarak yapmadan mı getirdiler? Mesela bizim araçta ki cızırtıdan biliyorum sanki frekans tam ayarlanmamış gibi :confused:  Çünkü çoğu araçta aynı sorun var galiba... :kus3:

Çevrimdışı ucetinkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msami;432281
Bütün araçlarda yanlış bilmiyorsam ülkeden ülkeye değişen frekanslar var ve her ülkeye gittiğinde bu frekans ayarlarını değiştirmek gerekiyor. Acaba bütün 2013 araçları bu ayarı tam olarak yapmadan mı getirdiler? Mesela bizim araçta ki cızırtıdan biliyorum sanki frekans tam ayarlanmamış gibi :confused:  Çünkü çoğu araçta aynı sorun var galiba... :kus3:

Bugun yüce otodan tekrar aradılar. Aracınızı servise getirebilirmisiniz bakalım dediler. Bende orda denediğimiz test aracındada aynı problem vardı. onda çözümü bulup sonra bize uygulanmasını rica ettim. ayrıca sizin yukarıda söylediginiz frekans olayını söyledim.

talebinizi bu şekilde ileteceğiz dedi bayan ama bana ses tonu çok inandırıcı gelmedi :(

Bakalım haber geldikçe burada yazacagim.

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de yaklaşık 3 hafta önce 1.6 tdi dsg elegance aldım, adıyamandayım. burada radyo çekim problemi yaşamıyorum. trt fm gibi ulusal yayınlar da gayet net. Yayınla alakalı bir sorun olabilir. 1400 km oldu, araçla ilgili bir sorun yok şuanda.

Çevrimdışı ucetinkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hbucak;432648
Ben de yaklaşık 3 hafta önce 1.6 tdi dsg elegance aldım, adıyamandayım. burada radyo çekim problemi yaşamıyorum. trt fm gibi ulusal yayınlar da gayet net. Yayınla alakalı bir sorun olabilir. 1400 km oldu, araçla ilgili bir sorun yok şuanda.

Beni servisden aradılar. Cumartesi günü gideceğim bakalım ne olacak. bu arada trt fm de de aynı problem oluyor istanbulda.

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ucetinkaya;432650
Beni servisden aradılar. Cumartesi günü gideceğim bakalım ne olacak. bu arada trt fm de de aynı problem oluyor istanbulda.

Burada servis yok en yakın servis 150 km mesafede. Gittiğinizde pas pas fiyatı sorar mısınız?

Çevrimdışı ucetinkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hbucak;432658
Burada servis yok en yakın servis 150 km mesafede. Gittiğinizde pas pas fiyatı sorar mısınız?

tabiki sorarim. kaucuk olanları bahsediyorsunuz galiba. ayrıca servisde yapılacakları ve çözüm olup olmadığınıda yazarım

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ucetinkaya;432677
tabiki sorarim. kaucuk olanları bahsediyorsunuz galiba. ayrıca servisde yapılacakları ve çözüm olup olmadığınıda yazarım

Teşekkür ederim, kauçuk paspaslardan bahsediyorum,ben bikaç kere sordum gelmedi dediler.
bu arada arabaya boya koruma yaptırıcam, yaptırınca fotoğrafları paylaşırım.