škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yeni üye 1.9 tdi otm.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı anıl ilhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selamlar arkadaşlar

aranıza yeni katılmış bulunmaktayım ismim Anıl 36 yaşındayım bankada çalışıyorum daha önce 2004 yılında skoda deneyimim olmuştu (fabia 1.2 htp) şu anki aracım 2003 octavia elegance 1.9 tdi otm.

yaklaşık 1 haftadır aracı kullanmaktayım bu zaman zarfı içerisindeki deneyimlerimi paylaşmak isterim .

araç beyaz renk 90 hp ve 92.000 km de km gereği gerçekten temiz turbo motor ve şanzuman kondisyonu üst seviyede,süspansiyonları araca göre çok çok iyi gereksiz sekme yoldan çıkma veya yaylanma yapmıyor  

1.9 eski tip motor gürültülü ve hafif sarsıntılı ,direksiyon biraz ağır ,kalkış hafif gaz tepkimesi zayıf yüklenildiğinde tatminkar.vites geçişleri sarsıntısız ve seri ,yokuş çıkışlarda manuel dieselden aldığınız performansı alamıyorsunuz ,bayılmıyor ama ivmelenme zayıf .yakıt ortalaması 7.5

uzun yolda ise; tamamen karakter değiştiriyor ,çok rahat hızlanıyor ve ciddi anlamda yol tutuşu sergiliyor,lastik,rüzgar ve asvalt sesi minumum derecede ,motor sesi hiç yok .sürat yapmak istendiğide d3 modu araca maximum tork sağlıyor.yakıt ortalaması 5.5

dijital kliması çok iyi ,yolcu-sürücü ve yan olmak üzere 6 airbag güvenliği mevcut ,fren mesafesi 90 km hızda sanıyorum sınıfının en iyisi,bagajı zaten dillere destan es geçiyorum..hız sabitleme sistemi mevcut değil ki bence kesinlikle olması gereken bir donanım (300 tl gibi bir rakama taktırılabiliyor).malesef yol bilgisayarı göstergesi her wv grubunda olduğu gibi bunda da sorunlu.. sıcak havalarda silinme oluyor soğuyunca ya da geceleri sıkıntı yok ,çabuk bozulan kapı sviçleri de cabası ..göstergeler daha detaylandırılabilirdi (krom çerçeve ve daha hoş bir ışıklandırma).

ön koltuk konsol ve arka koltuk diz mesafeleri gayet uygun rahat bir kullanım ve oturum sağlıyor .

başınızı şişrdimse affola ..kısacası herkese kazasız belasız sürüşler dilerim .

Çevrimdışı dtcagatay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tam da aynı aracı aldım. araştırmalarını yapıyorken yazınız ilaç oldu. elinize sağlık, güle güle kullanın aracınızı :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kozanoglu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun. güle güle kullanın. ben de gösterge panelinden rahatsızım. gece yolculuğunda içi o kadar karanlık ki benzin ve hararet ibrelerini göremiyorum. led ampul taktırmayı düşünüyorum zaman bulabilirsem.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kozanoglu;479228
hayırlı olsun. güle güle kullanın. ben de gösterge panelinden rahatsızım. gece yolculuğunda içi o kadar karanlık ki benzin ve hararet ibrelerini göremiyorum. led ampul taktırmayı düşünüyorum zaman bulabilirsem.

Sizinki kirlenmiştir ya da ledleri zayıflamıştır ... bendeki gece yemyeşil ve parlak;)

Çevrimdışı anıl ilhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yeşil rengi daha güzel değerlendirebilirlerdi,wv grubu morda bir renktir tezini içimize mis gibi sindirdiğini düşünürsek :)

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mor ve mavimsi renkler insan gözünü daha çok yorar , yeşil daha iyi ;)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kozanoglu;479228
Gösterge aydınlatma şiddeti ayarını arttırdınız değil mi?