škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2015 model TDI styl Genel Bakım, ve Motor Güncelleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baloglurecep

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selamlar saygılar...2015 model TDI styl aracıma 4. bakımı serviste yaptırdım. Rutin bakımların yanısıra ön balatalar ve ön silecek değişimi ile birlikte 1720 tl ödedim. :(((  Servis danışmanı aracın motor güncellemesi olduğunu onun da güncelleneceğini servise girerken ifade ettiler. Ücretsiz bir güncelleme olacakmış. Detayını sorduğumda motor çalışmasında iyileştirmeler yaptığını söyledi. Servis işlemi devem ederken servis danışmanı arayıp aracımın gizli özelliklerinin aktif olduğunu bundan dolayı da motor güncellemesi yapılmadığını ifade ettiler. Niçin diye sorduğumda ise yazılımların çakışıp zarar verme ihtimali olduğu için dediler. Gizli özellikler açılırken kim tarafından nasıl bir işlem yapıldığı bilinmediği gizli özelliklerin standart olmadığını ifade etti. Bir bakıma da aslında doğru geldi. Bu konuda görüşlerinizi almak isterim.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baloglurecep;655024
Arkadaşlar selamlar saygılar...2015 model TDI styl aracıma 4. bakımı serviste yaptırdım. Rutin bakımların yanısıra ön balatalar ve ön silecek değişimi ile birlikte 1720 tl ödedim. :(((  Servis danışmanı aracın motor güncellemesi olduğunu onun da güncelleneceğini servise girerken ifade ettiler. Ücretsiz bir güncelleme olacakmış. Detayını sorduğumda motor çalışmasında iyileştirmeler yaptığını söyledi. Servis işlemi devem ederken servis danışmanı arayıp aracımın gizli özelliklerinin aktif olduğunu bundan dolayı da motor güncellemesi yapılmadığını ifade ettiler. Niçin diye sorduğumda ise yazılımların çakışıp zarar verme ihtimali olduğu için dediler. Gizli özellikler açılırken kim tarafından nasıl bir işlem yapıldığı bilinmediği gizli özelliklerin standart olmadığını ifade etti. Bir bakıma da aslında doğru geldi. Bu konuda görüşlerinizi almak isterim.
Pek inandırıcı gelmedi, bende gizli özellikleri açtırmıştum servis güncelleme geldikçe yükleme yapıyor.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Gizli özelliklerin motor güncellemesi ile ilgisi yok (bunların dışında yapılan başka bir işlem yoksa). Yoksa ekran selamlama, konfor sinyali vs. motor yazılımı ile ilgili değil

Çevrimdışı baloglurecep

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
değil ama yetkili servis yapmıyoruz dedikten sonra iş bitiyor sanırım. Uygulama servisten servise farklı kanaatimce.

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Motor  kontrol ünitesi ile konfor kontrol ünitesi aynı değildir ayrıca orijinal yazılımdan farkı yok ki motor güncellemesi ile değiştilecek cluster verileri konfor kontrollerininkinden farklı. Mal bulmuş magribi gibiler.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben olsam zaten guncellemeyi hic yaptirmam. O guncellemelerden sonra cogu kisi yakit ve sanziman performanslarindan memnun olmuyor. Guncellemelerin detayini vermiyorlar ne icin ne yapildigi. Cogu emisyon degerleri icin oluyor. Aracinizin su anki halinden memnunsaniz hic elletmeyin bence.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Serviste değişen parçalara ait fatura dökümünü bizimle paylaşmanız mümkün mü? Merak ettim, o kadar tutacak neler yapmışlar...

Çevrimdışı freemaniac

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2015 tdi dsg elegance 75000 bakımını orijinal mann filtrelerle işçilik dahil 600 liraya yaptırdım. 4 filtre ve yağ değişti, genel kontrol yapıldı. Usta sağ olsun yakın arkadaşım.
Saygılarımla

Çevrimdışı baloglurecep

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: freemaniac;655061
2015 tdi dsg elegance 75000 bakımını orijinal mann filtrelerle işçilik dahil 600 liraya yaptırdım. 4 filtre ve yağ değişti, genel kontrol yapıldı. Usta sağ olsun yakın arkadaşım.
Saygılarımla

Öncelikle iki ay geciktirdim bakımları... Zorunlu gecikme... Önce servisten standart bakım ücreti bilgisini aldım. filitreler ( hava,polen, yağ, mazot) kartel tıpası ve yağ... 1600 küsür dedi aracın yaşından dolayı indirim vs denildi 1150 ye düştü. Servise gitmeden önce de özel servislerden bilgi aldım. Onlar da orijinal parçalar kullanmak koşulu ile 800 lira çıkardılar. Arada çok bir fark kalmadığı için ve özellikle daha 4 yaşında olmasından iyi niyet garantisi ( ??? ) adına üzerime düşeni yapmak için yetkili servisi tercih ettim. Ön kontrolde fren ve ön cam sileceklerini de değişmenin iyi olacağını söylediler. Belki biraz daha giderdi ama girmişken onların da değişimine onay verdim. 150 lira ön cam silecekleri ve 429 lira ön fren balata dediler. 1729  toplam verdim. fatura detaylarını paylaşırım.