škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Jant Lastik

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fabiaI38

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi günler arkadaşlar
2007 fabia 1 sahibiyim aracımda şuan 185 60 r14 lük lastik bulunmakta benzin kapağında 205 45 R16 da yazıyor yani sanırım aracım için o boyutların da uygun olduğunu gösteriyor bu ancak nasıl duracağı hakkında bi bilgim yok internette fotoğraflarını da bulamadım tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia choice larin lastik ebati o. Bir de vrs lerin yanilmiyorsam. Bunlara bakarsaniz gorursunuz

Çevrimdışı lestat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
depo kapağındaki ölçülerin karşısında motor değerleri de yazıyor onlara da bakmanızı tavsiye ederim.
1.4 mpi 68bgliğin lastik ebati 185 60 r14
1.4 16v 101liğin 195 50 15
1.9 tdi vrsin 205 45 16
sizin bahsettiğiniz ölçü vrsin ölçüsü ha tamam araçta güzel durur ona sözüm yok; fakat vrsin motoru 135bg ve 300nm tork üretiyor. kalkıp da o ebetı farklı motor tipindeki fabiaya takarsanız. araç cansızlaşabilir performans kaybı yaşatabilir.
Bir de memleketimin güzel yolları var tabi. Bu yollarda 45 yanak lastikle gezmek ne kadar akıl kârı onu size bırakıyorum.

Çevrimdışı fabiaI38

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim depo kapağında üç motor tipi var arasında benim motordan olan 1.4 tdi 51 kw lik motor da var yeni lastik almam gerekiyo almışken jant da alayım değişiklik yapayım dedim bu yüzden ebat büyütme isteği de doğdu haliyle