škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

++15 Elektrik çarpması inalımaz!!!

hiko · 23 · 7914

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;148235
http://www.teknikvideo.tk/elektrik-carpmasi-inanilmaz.html

Cahilliğinin bedelini ağır ödedi :kork2:
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı aliergun

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.hobbyrc.com

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kötü...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bana pek intihar girişimi gibi gelmedi.Sanki tellere tutunmak istercesine elini uzattı kablolara.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence de intihar etmek isterken onu ikna etmeye çalışıyorlardı.
adam da isteyerek telleri tutarak hayatına son veriyor. yoksa o yükseklikten atlayarak ölmeyeceğini zaten o da biliyordu.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bencede intihar.ama tellere dokunduktan sonraki hali içler acısı.acaba o hale geleceğini bilse yine yaparmıydı?

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Ben olsam şov yapardım tam tutunurken ayakları zıplayıp ayakları yerden kesip öle tutardım millet heyecan falan olurdu :p

İntiharlara hiç acımam, üzülmem, ilginç :)

Çevrimdışı mc pherson

• ............
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çok korkuç bir video ya hakikaten... Orada olanlara günlerce uyku yok.

efe_38

• Ziyaretçi
banada tellere tutunmak istiyor gibi geldi..

intihar zaten ayrı bir dünya,allahın verdiği canı gene o alır kimsenin kendi veya başkasının canını almaya hakkı yok,gerçi bu durum biraz karışık kader olayı falanda varda genede allah katında intiharın affı yok.illa ölmek istiyorsa o zaman ölmek için yaşaması gerek :)

şimdi benim anlamadığım bir durum var adam telin tekini dokunuyor zaten tekine dokunsa çarpmaz yani kuşlardan biliyorum onlar sadece birine konuyor eğer çarpılacak olsalar tüm kuşlar kebap olurdu :D belki trenin iki telede bağlantısı varsa ordan şase yapmış olabilir :D :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: efe_38;148486
banada tellere tutunmak istiyor gibi geldi..

intihar zaten ayrı bir dünya,allahın verdiği canı gene o alır kimsenin kendi veya başkasının canını almaya hakkı yok,gerçi bu durum biraz karışık kader olayı falanda varda genede allah katında intiharın affı yok.illa ölmek istiyorsa o zaman ölmek için yaşaması gerek :)

şimdi benim anlamadığım bir durum var adam telin tekini dokunuyor zaten tekine dokunsa çarpmaz yani kuşlardan biliyorum onlar sadece birine konuyor eğer çarpılacak olsalar tüm kuşlar kebap olurdu :D belki trenin iki telede bağlantısı varsa ordan şase yapmış olabilir :D :D

Tekine dokunsa çarpar zira ayakları yerde, vagona basıyor ki iletiyor elektriği, ayaklarını kesse yerden problem yok. Kuşlarıda elektrik çarpmamasının nedeni başka bir yere iletmemelidir, git tellere tutun ayakların basmasın yere bişi olmaz.

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
adamın üstünden deli akım geçiyor  ben  meraklıyımdır böyle  insanlık dışı görüntülere bakmaya :o
1 sene kadar önce bu  video düştüğünde yabancı bir elektrik mühendisi adamın üstünden geçmesi muhtemel akımı hesaplamıştı video yorumunun birinde...
adam  trenin cer motorunun kalkışta çektiğinden fazla akım çekiyormuş  hatta 2. kere  çarpılmasını koruyucu sistemin devreyi kesmesi sonra tekrar eski haline gelmesi ile ilgili bir sistemin neden olduğunu söylemişti.. dikkat edilirse  2. çarpılma adam telle fiziksel temas kurmadan oluyor yani Hakan  zıplamak kurtarmayabilir :D

bu arada yanlış anımsamıyorsam 25.000 volt  potansiyel varmış hatlarda.  

velhasıl adam neden öldüğünü bile anlayamadan gitmiştir büyük ihtimal

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
trenlerde ki motorlar doğru akımla çalışırlar. bizlerin evlerde kullandığı elektrik ise alternatif akim yani dalgalı akımdır. burda elektrik yaklasık 15000-20000Volt civarı olması gerekiyor. elektrikte atlama mesafesi vardır. 1000 voltta 1cm atlama yapar. yani 15000 voltta 15cm kadar atlama yani ark olusur. yani tellere tutunup zıpladığımızda 15cm üzerinde zıplamak ve süreyi iyi ayarlamak gerekiyor.. :)  elektrik akım hızı ışık hızına en yakın hızdır.
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Tamam işte atraksiyon :p dizleri kır bacakları kendine çek falan :D