škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2000 devirde trim sesi

Dereb · 19 · 5134

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araçta pütürlü asfaltta inanılmaz derecede trim sesi geliyor. Gösterge panelinin altındaki 20cm lik plastik parçanın üzerine basınca ses kesiliyor.  Bana göre 2016 model olmasına rağmen daha 23bin km'deki bir araçta olmaması gereken bir sorun. Sıcak asfalt ve şehir içindeki esnemelerde ses yok.
B6 passatı 100bin km kullandım ve aynı bölgedeki plastik yine ses yapıyordu fakat çok daha azdı. Passatın en büyük sorunu olan amartisörlerden gelen rahatsız edici lakırtı sesi superbde düzeltilmiş. Passat bu ses için defalarca servise gitti, sanayide arka amartisörleri söküp yenisiyle denedik ama çözüm bulamamıştık.

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar konunun en başında da yazmıştım aracımdan özellikle motor soğukken yaklaşık 2000 devirde ön göğüsten trim sesi geliyor ve devir 2200 e çıkınca veya motor ısınınca bu trim sesi kesiliyordu.

bunun çözümü için yetkili servis garanti kapsamında ön göğüsteki bazı yerlerin yalıtımını tekrar yaptı ama ses kesilmemişti.
 yaklaşık 1 hafta önce aynı şikayet ile aynı servise tekrar götürdüm ve bu sefer yakıt borularının yalıtımını yaptılar ve tekrar yerlerını sabıtledıklerını söylediler. 1 haftadır ses yok arabada maşallah, umarım böylelikle de geçmiş olur bu ön göğüsten gelen ses durumu.

Çevrimdışı Dereb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sorunu servis bulamadı, ben çözdüm nereden geldiğini, vites kolunun bulunduğu orta kısmın sol altta yanda (koltuğun yanı, koltuk ile orta konsol arası) önden arkaya uzanan siyah plastik var oradan geliyormuş, plastik sıkıştırdım düzeldi, benzer sorun yaşayan arkadaşlar deneyebilir.
Ben çözdüm.

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DOĞUSER;648423
arkadaşlar konunun en başında da yazmıştım aracımdan özellikle motor soğukken yaklaşık 2000 devirde ön göğüsten trim sesi geliyor ve devir 2200 e çıkınca veya motor ısınınca bu trim sesi kesiliyordu.

bunun çözümü için yetkili servis garanti kapsamında ön göğüsteki bazı yerlerin yalıtımını tekrar yaptı ama ses kesilmemişti.
 yaklaşık 1 hafta önce aynı şikayet ile aynı servise tekrar götürdüm ve bu sefer yakıt borularının yalıtımını yaptılar ve tekrar yerlerını sabıtledıklerını söylediler. 1 haftadır ses yok arabada maşallah, umarım böylelikle de geçmiş olur bu ön göğüsten gelen ses durumu.

Belli bir devirde, gogusten gelen bizirtili sesler icin servise gittim ve yakit borularindan geldigini soylediler. Bunlari izole edince sesler kesildi... Yani, yakit borulari (nasil bir yerlesim ve sabitleme yapildiysa...)zamanla ses yapiyor... Ancak, dogru teshisle sikinti gideriliyor...

Sonucta, Superb'i BMW5, Audi6 serisinin yari fiyatina aliyorsak (ki; bu tur dertler bu araclarda da mevcut) bu tur ufak tefek sikintilara da katlanacagiz artik...!!! Ne yazik ki, hem sofor yani, hem cam kenari pek mumkun degil...  

Herkese kazasiz belasiz surusler dilerim...
Engin Tunçay