škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eybabi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu arada siz benim sorularımı hiç cevaplamadınız :)

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eybabi;601470
Bu arada siz benim sorularımı hiç cevaplamadınız :)

Hocam bende 2016 model SB 1.2 TSI 90 PS var 3. nesil üretim Style Paket

yağmur sensörü, far sensörü yok

hız sabitleyici var sol taraftaki kolun üstündeki (nasıl tarif edilir bilmiyorum) sağ tarafa yapınca hız sabitleyici devreye giriyor ve kolun bitimindeki buton ile arttırıp azaltabiliyorsun :)

Çevrimdışı Rapidyen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Merhaba,

Uzun süredir hayalini kurduğumuz Rapidi 2. el Ankara Efe Plaza'dan bir ay önce satın  aldık.2013 1,6 tdi 105 hp.Aracı aldığımız 2. gün direksiyon hatası verdi.Aradım aküyü değiştirmem söylendi ama değiştirmedim.forumdan bayağı bilgi edindim.Fakat servise göstermeye karar verdim.Düzce servisine götürürken yolda hata verdi.Servisde reset atmışlar o gündür bugündür direksiyon sorunu çözüldü.Acaba sizlerde de oldu mu aynı sorun?Şimdilerde ise bir sorunum daha var.Ben Clio'mu sattım ve bu aracı isteyerek, severek aldım.Clio'ma bir kez antifiriz koymak için sanayide açılan motor suyu kapağını Rapid de 2. kez açmak zorunda kaldım.2 haftada bir su seviyesi düşüyor.Bu durm da mide bulandırıyor.Bu konu hakkında tecrübeleriniz varsa lütfen paylaşır mısınız?Birde Düzce civarı ikamet eden arkadaşlar varsa,Düzce'den usta tavsiye edebilir mi?Servis'in öpmesini istemiyorum şahsen.Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracımın uygunluk belgesi tarihi 8.8.2016 satın alma tarihim 8.11.2016
aracımın bakım için kalan süre 275 gün şeklinde çıkıyor  Bu şekilde mi olması gerekiyor ? Bayi güncelliyor mu ? herhangi bir bayiye gitsem günceller mi ?

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arka sileceğin çalışma hızı ayarlanmıyor mu?

Çevrimdışı Melihkabar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım spaceback ve kış ayı dedim ama simdi aracım yüksek yol frenlerinden geçerken garc gurç ses çıkartıyor. Anlamadım ne sıkıntı var. Aracı hor kullanmam ama. Acaba sorunu ne olabilir. Amortisör sıkıntı mı var anlayamadım. Bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı orcnd

• Yeni Skodacı
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bende rapid almayı düşünüyorum.
0 alacağım 1.2 tsi ambition donanım manuel vites baz versiyona bakıyorum

benzer fiyatlardaki arabalarla karşılaştırdım birkaç sorum var.

büyük bir kronik sorun göremedim. varsa öğrenmek isterim
1.2 tsi motor için bazıları narin diyor. oldukça dikkatli kullanan biriyi sorun yaşarmıyım ?
spaceback ile normal arasında büyük farklar varmı. ebatlarda uzunlukta 18 cm kadar fark görünüyor.
ikinci elde ilginç fiyatlar var. sebebi nedir. bayi listede 76 olan araca 66 dedi telefonda.
aracın doğru fiyatı nedir ?

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15031]orcnd[/MENTION]
Bende 1.2 tsi style manuel var. Haftasonu 15000 bakımına gideceğim. Haftalık 600km yapıyorum. Sorularına kullanımımla cevap vermeye çalışayım;
Kronik sorun olarak adlandırabilir miyim bilmiyorum. Araştırmalarında da brlki görmüşsündür. Kapı fitillerinden belli bi süre sonra garç gurç sesler geliyor. Çözümü silikon sprey
Motorun narinliği ile ilgili sorunu anlayamadım. Geçen temmuzda aldım aracı. Sıfır. Cayır cayır kullanıyorum. Neredeyse her gün kontak açtım. Soğuk sıcak rampa kullandım aracı. Taş gibi maşallah. Çekişte hiç şüphen olmasın. Şimdilik bi sorun da yaşamadım çok şükür.
Sedanla da arasında malum bagaj farkı senin için tercihe kalmış. Bende spaceback var. Bagajı benim için yeterli.
Benim gördüğüm eksileri de lastik ebatları çok sıkıntılı. Kış için farklı ebat aldım. Biraz da olsa ebatları değiştirdim yani. Malum göğüs sert plastik olmasa iyi olurdu.
Bunların dışında çok beğeniyorum. Park edince bi dönüp bakıyorum. Maşşallah çrkiyorum.

Çevrimdışı orcnd

• Yeni Skodacı
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cancan7024;608938
Bende 1.2 tsi style manuel var. Haftasonu 15000 bakımına gideceğim. Haftalık 600km yapıyorum. Sorularına kullanımımla cevap vermeye çalışayım;
Kronik sorun olarak adlandırabilir miyim bilmiyorum. Araştırmalarında da brlki görmüşsündür. Kapı fitillerinden belli bi süre sonra garç gurç sesler geliyor. Çözümü silikon sprey
Motorun narinliği ile ilgili sorunu anlayamadım. Geçen temmuzda aldım aracı. Sıfır. Cayır cayır kullanıyorum. Neredeyse her gün kontak açtım. Soğuk sıcak rampa kullandım aracı. Taş gibi maşallah. Çekişte hiç şüphen olmasın. Şimdilik bi sorun da yaşamadım çok şükür.
Sedanla da arasında malum bagaj farkı senin için tercihe kalmış. Bende spaceback var. Bagajı benim için yeterli.
Benim gördüğüm eksileri de lastik ebatları çok sıkıntılı. Kış için farklı ebat aldım. Biraz da olsa ebatları değiştirdim yani. Malum göğüs sert plastik olmasa iyi olurdu.
Bunların dışında çok beğeniyorum. Park edince bi dönüp bakıyorum. Maşşallah çrkiyorum.

cevap için teşekkürler.
sizdeki 90 bg lik mi 110 bg lik mi ?
110 luklar 6 vites diye görünüyor.
gerçi ikiside güzel motorlar ama 110 luk olanın gücü fena görünüyor kağıt üstünde.

birde son viteste düşük devirde hızı kaç oluyor aracın hatırlıyormusunuz.
uzun yolda gürültüsüz devirde kaç km hızda gidebiliyorsunuz diye merak ediyorum

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bendeki 110bg  olanı. gücü de evet bence de fena. çok şükür şimdiye kadar çekişi ile ilgili sıkıntı yaşamadım hiç. 6 ileri vites. 6. viteste devir aralıklarında yaptığı hızı hatırlayamdım ama yarın sana daha net cevap verebilirim.

Çevrimdışı orcnd

• Yeni Skodacı
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cancan7024;608984
bendeki 110bg  olanı. gücü de evet bence de fena. çok şükür şimdiye kadar çekişi ile ilgili sıkıntı yaşamadım hiç. 6 ileri vites. 6. viteste devir aralıklarında yaptığı hızı hatırlayamdım ama yarın sana daha net cevap verebilirim.

pazar günü kaporasını vermeye gidiyorum bayiye. bu gidişle ben sizden önce görecem 6. viteste kaç yaptığını aracın :D

Çevrimdışı orcnd

• Yeni Skodacı
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cancan7024;609235
Hocam kusura bakmayın, benim 15000 bakımı geldi. Şimdi servisteyim. Bu haftam bunu araştırmakla geçti. O yüzden foruma bakamadım. 2000 devirde tam 100 km yapıyor. İlk aldığımda bi asıldım, 207km hızı gördüm. Umarım yardımcı olabilmişimdir. ������

bilgiler için teşekkürler.
bende bu arada ambition için kapora verdim. test sürüşü yaptım. aracın 90 bg olanı bile çok canlı. 110 bg de tahmin edemiyorum.  

ayrıca 15 bin bakımı için ne kadar ödediniz ?

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
15000 için 660₺ dediler. 614₺ ye iki taksit yaptık. Hayırlı olsun inşallah sizinki de. Allah kaza bela vermeden binmeyi nasip etsin