škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ankara Skoda bakım ve yedek parça satış tavsiyesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rafy1453

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba aracımın garantisi sona erdi. Ankara'daki yetkili servislere hem güvenemiyorum hem o kadar da para vermek istemiyorum.
Şaşmazda bildiğiniz iyi bir usta var mı sürekli gittiğiniz?
Bir de parçaları kendim almak istiyorum nereyi tavsiye edersiniz?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şaşmazda parça için demirkan skoda servis için erciyes sanayiinde aydoğdu vw yi önerebilirim.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı rafy1453

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Parçaları demirkandan aldım bakımı da lojistik skodada yaptırdım. Bakıma gidecek arkadaşlara tavsiyem parçaları kendiniz alın

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba silegec iyi silmiyor. bosh marka alıyım dedim uyumsuz oldugunu söylediler tam cama yapışmıyormuş. nereden ve nasıl almalıyım ankarada oturuyorum

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
erkaya bosch var, aydoğdu yahya usta var benim önerebileceğim.
4 yıl geçmediyse iyi niyet uğruna servise devam edilebilir.

Çevrimdışı frezya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
88 Oto sanayi Bayındır Otoyu tavsiye edeyim ben de, temiz düzenli ve düzgün esnaflar.

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_beyda_06;597434
Merhaba silegec iyi silmiyor. bosh marka alıyım dedim uyumsuz oldugunu söylediler tam cama yapışmıyormuş. nereden ve nasıl almalıyım ankarada oturuyorum

Ben sileceksepeti.com adresinden aldım hiç öyle bir sorunla karşılaşmadım. Oldukça da sessiz çalışıyor ve iz bırakmıyor. Tavsiye ederim. Yalnız iki model çıkıyor fiyatı yüksek olanı alın diğeri ekonomik seri.

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;598469
Ben sileceksepeti.com adresinden aldım hiç öyle bir sorunla karşılaşmadım. Oldukça da sessiz çalışıyor ve iz bırakmıyor. Tavsiye ederim. Yalnız iki model çıkıyor fiyatı yüksek olanı alın diğeri ekonomik seri.

Merhaba öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Link verebilirmisiniz ? Ankaradayım ben olmazsa gidip alıyım. İyi dediginize link alabilirmiyim?

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_beyda_06;598736
Merhaba öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Link verebilirmisiniz ? Ankaradayım ben olmazsa gidip alıyım. İyi dediginize link alabilirmiyim?

Ben gimsadan muz silecek aliyorum. Kasa uymuyor tabi. Orjinal muzlarin bi kenarini falcatayla actim ic lastigi cekip cikariyorum yeni muyz silecek lastiklerinide ayni sekil cikartip orjinal silgeclere geciriyorum bes senedir boyle. Hem ucuz 4.95 veya 6,95 tl ye bitiyor is. Bi takim yedekte arabada var tirtlayincaya kadar devam bi senedende fazla gidiyor bu arada.

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;599003
Ben gimsadan muz silecek aliyorum. Kasa uymuyor tabi. Orjinal muzlarin bi kenarini falcatayla actim ic lastigi cekip cikariyorum yeni muyz silecek lastiklerinide ayni sekil cikartip orjinal silgeclere geciriyorum bes senedir boyle. Hem ucuz 4.95 veya 6,95 tl ye bitiyor is. Bi takim yedekte arabada var tirtlayincaya kadar devam bi senedende fazla gidiyor bu arada.

Merhabalar. Cevabınız için çok tşk ederim. Bende ankara eryamandayım ve gimsa bana çok yakın. Ben sincan sanayi deki aksesuarcıdan 20 tl ye işi bitirdim. Ölçüleri bilemediğim için uzun ve kısa kolun direk aksesuarcıdan hallettim. Bundan sonra gimsadan alacagım.

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Ankaradayım 2011 1.4 tsi superb aracımın km si 79000 oldu. Servis kayıtlarında en son 63 0000 km de bakıma girmiş. 75 000 km bakımında Yağ 4 Lt,yağ filitresi, hava filitresi,polen filitresi ve benzin filitresinden başka gereken malzeme var mı ? 4 kışlık lastik aldım.Lastikçi ön fren balataları azalmış dedi. Değişim zamanı geldiginde  uyarı veriyormu ?Yoksa direk balata da mı değiştiriyim. Birde Debraj çok yukarda kavrıyor alırken arabayı test e sokmuştum ve baskı balata zayıf demişlerdi. 20 bin km gider demişlerdi. Bu baskı balatanın ayarı varmı yoksa araba kendisimi ayarlıyor.Ankarada parça ve özel servis önerilerinizi bekliyorum. Yardımlarınız için tşk ederim.

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_beyda_06;601464
Merhaba arkadaşlar. Ankaradayım 2011 1.4 tsi superb aracımın km si 79000 oldu. Servis kayıtlarında en son 63 0000 km de bakıma girmiş. 75 000 km bakımında Yağ 4 Lt,yağ filitresi, hava filitresi,polen filitresi ve benzin filitresinden başka gereken malzeme var mı ? 4 kışlık lastik aldım.Lastikçi ön fren balataları azalmış dedi. Değişim zamanı geldiginde  uyarı veriyormu ?Yoksa direk balata da mı değiştiriyim. Birde Debraj çok yukarda kavrıyor alırken arabayı test e sokmuştum ve baskı balata zayıf demişlerdi. 20 bin km gider demişlerdi. Bu baskı balatanın ayarı varmı yoksa araba kendisimi ayarlıyor.Ankarada parça ve özel servis önerilerinizi bekliyorum. Yardımlarınız için tşk ederim.

Benzin filtresi dışındakiler kesin değişecek. Benzin filtresi 40.000 km kadar sorunsuz kullanılabilir. Dizel araçlardaki yakıt filtresi gibi kısa ömürlü değil ancak siz ne zaman değiştiğini bilmiyorsanız emin olmak için değiştirin tabi.

Ön fren balatalarında aşınma ikaz uyarısı var ancak bu ikazı verdiğinde zaten demir demire sürtüyor duruma geliyor genelde. Bu yüzden bir sonraki bakımda değişmenizde fayda var.

Debriyaja herhangi bir ayar yapmak mümkün değil. Hidrolik sistem. Balata aşındıkça kavrama noktası yukarı gelir. Pedal çok sertleşmişse baskıda sorun olabilir. Çok rahatsız ediyorsa (yakıt tüketimine etki, hızlanmada bariz düşüşler, devir artmasına rağmen hız artmaması) değişin gitsin.

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;601889
Benzin filtresi dışındakiler kesin değişecek. Benzin filtresi 40.000 km kadar sorunsuz kullanılabilir. Dizel araçlardaki yakıt filtresi gibi kısa ömürlü değil ancak siz ne zaman değiştiğini bilmiyorsanız emin olmak için değiştirin tabi.

Ön fren balatalarında aşınma ikaz uyarısı var ancak bu ikazı verdiğinde zaten demir demire sürtüyor duruma geliyor genelde. Bu yüzden bir sonraki bakımda değişmenizde fayda var.

Debriyaja herhangi bir ayar yapmak mümkün değil. Hidrolik sistem. Balata aşındıkça kavrama noktası yukarı gelir. Pedal çok sertleşmişse baskıda sorun olabilir. Çok rahatsız ediyorsa (yakıt tüketimine etki, hızlanmada bariz düşüşler, devir artmasına rağmen hız artmaması) değişin gitsin.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Cumartesi günü bakım olayı oldu. Değişenler 4 lt Castrol Edge 5/30 yağ,yağ filitresi,Hava filitresi, benzin filitresi,polen filitresi, balata spreyi.Bunların yanında 4 adet buji neg platinli,ön fren balataları textar.Bu işlemler için işçilik dahil ( 80tl  ) 680 tl ödeme yaptım.Baskı balata daha zamanı var dediler değişim yapılmadı. Ankara 88 oto sanayide özel bir servis e arkadaşım ile yaptırdık.

Araç için olumsuz bir olay oldu bakımdan çıktıktan sonra iç dış yıkatayım dedim ve ön bilet tutucu denilen parçanın yıkama sonrası kırıldığını fark ettim. Bu parçayı sanırım sadece servisden bulabiirim. A sutunundaki yeri çıkarıyım dedim geçmeli idi ve fazla zorlamadım açıkcası tırnakların kırılmasından korktum.Forumda bu konu ile görseller zamanında paylaşılmış ama resimler malesef görünmüyor.