škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

LPG'li araçlarta gaz filtresi....

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jodgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Lpg li araçların 10-15 bin bakımlarda gaz filtresi değiştiriyormusunuz,

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bana tüpçü 20bin demişti. gözünü seveyim dizelin. kim dizelin bakımı pahalı demişse halt etmiş

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında kullanılan lpg'nin kalitesi ile doğrudan alakalı. Ben önceki aracımda 50.000 km. sonra değiştirmeye gittim ve usta gayet temiz olduğunu söyledi, oradaki 15.000'de değiştirdiği bazı filtreleri gösterdi yağ ve pislik içindeydi. Yinede gitmişken değiştirdik tabi, yanlış hatırlamıyorsam ayar ve filtre 20 TL. gibi bir şeydi ama markadan markaya fark oluyor.
Birde naçizane tavsiyem lpg ayarını başkalarının yakıt değerlerine göre değerlendirip sakın değiştirtmeyin, ''sakın'' diyorum çünkü, bu şeklide değerlendirip ayar ile oynatanlar genelde pişman oluyor. Aracın fabrika benzin değerleri üzerine ortalama %20 ekleyin ve kendinizin kullanım şekli ve güzergahınızı göz önünde bulundurarak hesap edin(fabiraka benzin değeri ş.içi 9.4 lt olan araçla, ayarında değişme olmaksızın ş.içinde 9 lt. lpg değerini de, 20lt. lpg değerini de gördüm :D). Eğer aracınızın bakımları tam ve her hangi bir sorunu olmadığı halde yaptığınız hesapta çıkan sonuçla göz ardı edilemeyecek bir fark varsa o zaman ayar için ustanıza başvurun. Niyetim kimseye akıl vermek değil kesinlikle, belki günün birinde birinin işine yarar diye şurada bir köşede bulunmasını istedim.
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2012, 04:18:25 Gönderen: GÖKHAN06 »