škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

lastik seçimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FabiaRed

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
herkese selamlar yeni aldım orjinal Ww polo 16 inç portago jantlar için uygun lastik ölçüsü ne olabilir ben 2 seçenek düşünüyorum 195 50 16 ve 195 55 16 sizce hangi ölçüler olabilir

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynisi hocam cok bir fark yok. Tamamen konfora onem veriyorsaniz 55 alin,  eğer biraz spor duruslu olsun derseniz de 50 alin. Zaten öyle daglar kadar fark yokm Ben şahsen 50 alirdim, yanagin cok kalin olanini sevmiyorum.

Çevrimdışı FabiaRed

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Normalde 15 inç jant var şu an üstünde 16 jant orjinal ölçüsü 205 45 16 ama ben bu iki secenekden birini düşünüyom bi sıkıntı olurmu acaba

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı FabiaRed

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kantlar da bu model

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hiçbir sıkıntı olmaz rahatlikla takabilirsiniz. 205 genislikteki janta 195 genislikteki lastik uyum gosterir.

GT-I9200 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar iyi akşamlar konuyu hortlatıyorum ama aracıma lastik alacağım fakat 2 3 marka arasında kararsız kaldım lastiklerin açıkçası iyisini istiyorum 50 100 lira fark peşinde değilim yinede kazıklanmayada niyetim yok şuan aracımın üzerindeki lastikler 225/50r17 yazlık lastik olacak ve istediğim sessizlik ve konfor almak istediğim 235/50r17 Falken,michelin continental arasında kaldım öneriniz nedir

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Sessizlik için yumuşak lastik tercih edilir. Yumuşak lastik sessizliği ve konforu arttırıken hızlı aşınma ise bu lastiklerin bir handikapıdır. Sert lastik ise daha uzun ömür vaat ederken yol sesi ise daha fazladır.
Gelgelelim lastik tercihine...
Araştırmalarım sonucu yumuşak ve sessiz lastik bandında kullanıcılar Michelin Primacy' i önermişler. Memnuniyet oranı da bi hayli yüksek.
Sonrasında ise Continental Premium önerilmiş.
Falken ise bunların daha gerisinde ses olarak. Yani bunlara göre daha fazla ses veriyor.

Çevrimdışı FabiaRed

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
benim kasdetigim olay yanakla ilgili sizin aracın üstünden 205 45 16 olması lazım bende 55 yaparsam surtme olurmu acaba birazda konfor istiyorum hemde görsellik

petlas velox sport pt741 modelini düşünüyorum yada kumho
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2017, 21:42:25 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım profildeki fabia değil ������

Hankook ve Pirelli için ne düşünüyorsunuz yıllık ortalama 35000 km yol yapıyorum yani dayanıklılıkta önemli
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2017, 21:56:31 Gönderen: anamarina »

Çevrimdışı FabiaRed

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ben hankok tercih ederim daha once clio aracımızda vardı gayet de guzel di

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaRed;605104
benim kasdetigim olay yanakla ilgili sizin aracın üstünden 205 45 16 olması lazım bende 55 yaparsam surtme olurmu acaba birazda konfor istiyorum hemde görsellik

petlas velox sport pt741 modelini düşünüyorum yada kumho

Petlas iyi bir tercih...
195 50 16 lastik ebati bizim araca istisnasiz olur fakat 55 yanaktan emin değilim.   Benzin depo kapaginda gerekli ölçüler yaziyor oradan yararlanin.