škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

akümü değiştiriyorum

Ziyaretçi · 12 · 6119

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gogo969

• Ziyaretçi
arabamın aküsü eski sitedende bildiğiniz üzere eli bitmiş okeye dolanıyordu.tekrardan akü aıp taktırmaya gitcem 'mustafa Saatçi' ye araba sabahları en az 4 seferde marş alıyor,motor bloğu soğuk olduğundan LPG'ye geçmiyor .gün arasında kullandığımda LPG'DE çalışıyordu.arabayı farlar açık çalıştırdığımda farlar kesiliyor gibi  gibi gibi işte..........

arabamın güvenlik ve teyp kodu elimde yok bakalım nasıl çözcez bu işi....dün and ve ata'yı aradım 30TL istediler bunun için altı üstü yurt dışınna mail atıp maile karşılık cevap gelcek..........neyse nasıl değiştirdiğimi yazarım akşama
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2009, 08:57:52 Gönderen: gogo969 »

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;13273
araba çalışırken değişsin.
Karbüratörlülerde araba çalışırken aküyü söksen de araba çalışmaya devam eder ama her bir yanı sensör, elektrikli zamazingo olan yeni nesillerde olmaz diye düşünüyor ve öyle biliyorum.:wnk:

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;13292
Karbüratörlülerde araba çalışırken aküyü söksen de araba çalışmaya devam eder ama her bir yanı sensör, elektrikli zamazingo olan yeni nesillerde olmaz diye düşünüyor ve öyle biliyorum.:wnk:

ark 2006 fabianın aküyü değiştirdik... bi cihaza bağladı akü kablolarını... yeni aküyle değiştirdi... araba çalışmıyordu... problemde olmadı...:ok:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: beytullah;13295
ark 2006 fabianın aküyü değiştirdik... bi cihaza bağladı akü kablolarını... yeni aküyle değiştirdi... araba çalışmıyordu... problemde olmadı...:ok:
Bir nevî takviye yapmış işte.:wnk:

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;13298
Bir nevî takviye yapmış işte.:wnk:

ben anlamam takviye makviye... oldumu, oldu işte...:bnn:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: beytullah;13300
ben anlamam takviye makviye... oldumu, oldu işte...:bnn:
Kabloları bir yerlere takmasaydı görürdüm seni kanımca.:hih::hoh::hah:
:boks:
:kavga:
:haha:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
sadece şarj lambası yanar, takınca söner diye zannediyorum. araba çalışıp alternatörü çevirince akü sadece şarj olur, araç her türlü elektriğini kendi ürettiğinden alır diye biliyorum.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;13305
sadece şarj lambası yanar, takınca söner diye zannediyorum. araba çalışıp alternatörü çevirince akü sadece şarj olur, araç her türlü elektriğini kendi ürettiğinden alır diye biliyorum.
Yeni nesil araçlar elektronik ıvır zıvırları için gerekli regüle elektriği direkt olarak aküden alıyorlar diye biliyorum ben de.

hakanerdogan

• Ziyaretçi

gogo969

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: beytullah;13295
aynen hocamın dediği gibi değiştirdik aküyü.sorun falan çıkmadı..110TLye delphi marka taktım.mutlu 100TL,inci 95TL,hankook(heralde böyle bişeydi)80TL

octaviaman

• Ziyaretçi