škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Zırıltı Sesi

kadir_ · 31 · 11266

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;140297
çıkma bulunabilir mi acaba bir araştırsan.
ankara ostime müracaat:ok:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşhisi az çok tahmin ediyorum bu aralar :D

Sanırım eksoz sisteminde katalizöre gelmeden önce bi burgu var buda telle sarılı bi boğaz gibi bişey onda olabilir bu iyi ihtimal kötüsü de katalizör gibi görünüyor 2000-2100 devir arasında yapıyor sadece boş metalin zırıltısı gibi bir ses. .

Vites konusunda ise sanırım debriyaj mefta olmuş dün akşam beşiktaş tarafında trafikte dur kalk fazla yaptık araba gene 1.vitese geçmiyordu sağa çekip biraz debriyajı pompaladıktan sonra açıldı gene kırmadı bizim onunda çaresine bakılıcak artık :D

Bide pederin kapı kilidi bozuktu uzun zamandır onuda halletmiş şimdi alışamadım o kapıya :D Yeni araba kapısı gibi yumşacık açılıp kapanıyo :D Tavan lambasındaki sorunda kilit değişince düzeldi yoluna girdi her şey sonunda :)

Umarım bundan sonra daha fazla üzmez :D

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;140385
Ekonomi bir yana; bir kere o aracın güvenilirliği ve güvenliği tartışılır hale gelmiş. Sizin araç Kadir'lerinki ile aynı durumda değil Yunus Emre. Yoksa ben de tabii ki dediğine katılıyorum.

Elindeki eski araca yapsan yapsan 5 bin lira masraf yaparsın. Ama satmaya kalksan yenisini alman için üstüne 20 bin eklemen lazım. O yüzden araç yenileme isteği olmadığı sürece elindekini bakım ile yaşatmanın daha ekonomik olduğuna katılıyorum.

Ancak istikrarlı olarak arıza çıkarmaya başlayan bir araç elden çıkarılsa (ekonomik imkan varsa tabii) daha doğru olur diye düşünüyorum.

seahawkcım bizim ortağın passatına 450 bin km bindik satıldığında hala ilk günkü frenlemesine ve yol tutuşuna sahipti. yeterki doğru şekilde bakımı yapılsın ve binilisin bu arabalar için 200 bn km ömrünün 5 te 1 i sadece.

efe_38

• Ziyaretçi
kadir ses nerden geliyor? motordanmı?

bizim arabadada oluyor yüksek vites düşük hızdayken gaza yüklenince gögüsten biryerden ses geliyo sanki camın altından geliyomuş gibi servise falan götürdük yapamadılar ses kendiliğinden gidiyor arada bir geliyor değişik birşey,motordan geliyorsa biryerinde birşey vardır mutlaka...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;142351
kadir ses nerden geliyor? motordanmı?

bizim arabadada oluyor yüksek vites düşük hızdayken gaza yüklenince gögüsten biryerden ses geliyo sanki camın altından geliyomuş gibi servise falan götürdük yapamadılar ses kendiliğinden gidiyor arada bir geliyor değişik birşey,motordan geliyorsa biryerinde birşey vardır mutlaka...

Alttan geldiğine eminim eksoz sisteminde sanırım baktırıcaz bidahaki ay bu ay baya masrafı oldu rölantiye aldık kendimizi :D

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;142339
seahawkcım bizim ortağın passatına 450 bin km bindik satıldığında hala ilk günkü frenlemesine ve yol tutuşuna sahipti. yeterki doğru şekilde bakımı yapılsın ve binilisin bu arabalar için 200 bn km ömrünün 5 te 1 i sadece.

Ya, ben ona çok katılmıyorum. 200 bin var, 200 bin var. Örneğin bizim araç şu kullanımla sorunsuz bir şekilde 200 bin km'yi görürse al müzeye kaldır; zira mümkün değil.

Aha Kadirlerin araç da takır takır döktürmeye başlamış işte. İlla da aracımı koruyacam deyip sağlam masrafı göze alırsan dediğin gibi olur, ona ben de katılıyorum. Ama özel çaba lazım.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o zaman her 200 bin gören arabaları çöpe  atalım. yahu yeni araba almak en az 20 30 bn tl arabayı yaptırıp binmek max 2 3 bin tl. o kadarda korkmayın kmden masraftan bilmem neden. sonuçta sen satıcan başkası alıp binecek sonuçta çöplüğe gitmicek.

mesela bizim toledonun geçen yaz cam suyu hortumu çürüdü ama yaptırması 40 lira şimdi 40 liralık bişi için arabayımı yakak yada çöpemi atak :D

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;142703
o zaman her 200 bin gören arabaları çöpe atalım. yahu yeni araba almak en az 20 30 bn tl arabayı yaptırıp binmek max 2 3 bin tl. o kadarda korkmayın kmden masraftan bilmem neden. sonuçta sen satıcan başkası alıp binecek sonuçta çöplüğe gitmicek.

mesela bizim toledonun geçen yaz cam suyu hortumu çürüdü ama yaptırması 40 lira şimdi 40 liralık bişi için arabayımı yakak yada çöpemi atak :D

Yok işte diyorum ki senin Toledo'yu atmayalım, Kadir'lerin arabayı atalım. (alınma kadir:knp:)

Aracın durumuna bakar. Ayrıca aracı yaptırmak da dert değil. Yolda kalmak dert.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yahu bende diormki düzgün yaptırırsan bakımınıda düzgün yaparsan niye kalsn yolda allah göstermersin kaza bela geçirmezsen.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;142715
yahu bende diormki düzgün yaptırırsan bakımınıda düzgün yaparsan niye kalsn yolda allah göstermersin kaza bela geçirmezsen.

Kalıyon abi kalıyon. Lark diye alternatör gidiyor işte. Ha, işin ucunda gene para var tabii. Alternatör de tamamen iptal olmadan önce uyarıyor bir süre. Yani zor çalışma, arıza ışığı vb. ile kendini belli ediyor. Ama "dur bakımını yaptırayım da değiştireyim" demek pek yemiyor. Çıkması yarım milyar idi zamanında.:)

Ama yanlış anlama olmasın. Gene de satsan 17 bin edecek aracı satıp 40 bin liraya yenisini almaktan daha ekonomik olduğunu kabul ediyorum.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
e yani 500 liralık parçadan kaçıp üstüne 20000 lra verip daha iisini alamama durumuvar ki kadirin araba özel bir araba 1,8 20T açısından.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;142712
Yok işte diyorum ki senin Toledo'yu atmayalım, Kadir'lerin arabayı atalım. (alınma kadir:knp:)

Aracın durumuna bakar. Ayrıca aracı yaptırmak da dert değil. Yolda kalmak dert.

Octi ye laf yok :sopa: :D

Babam 2 gün önce götürmüş eksozcuya öyle büyütülcek bişi yokmuş ben en kötü ihtimali düşünmüşüm :D

Sadece eksozun kaynağı atmış 5 tl ye kurtarmış peder durmak yok 300 bine devam :D

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;142969
Sadece eksozun kaynağı atmış 5 tl ye kurtarmış peder durmak yok 300 bine devam :D

Dayak yemezsen iyidir biraz sonra burdakilerden:++::++:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;142972
Dayak yemezsen iyidir biraz sonra burdakilerden:++::++:

:+1::++::++::++:

siz sağlamken satın Kadir ne olur ne olmaz:++::++:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;142980
:+1::++::++::++:

siz sağlamken satın Kadir ne olur ne olmaz:++::++:

Yok abi satılmaz gene bizde çürür bu araba :D

Şimdi xenonlar değişicek 12K lık larçok göz alıyor onuda hallettikmi bakıma kadar rahatız :D