škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tavan dosemesi tamiri nasil yapilir ?

çrm19 · 36 · 15870

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En zor kisim tavan dosemesini sokup takmasi zaten. Kapidan bacadan egilip bukulmeden girmiyo cikmiyo bi dunya yer sokuyosun takiyosun falan falan.. Zor kismin yarisini yapmissiniz. Anlasilan el beceriniz de var doseme isini rahatlikla yaparsiniz

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
koltuklar yatırılıp, bagajdan giriş-çıkış yapmak sanırım en kolayı...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2004 octavia collectıon plus tavan döşemem sarktı araba sunrooflu bostancı sanayide lüks oto döşeme mehmet usta var kendisi 350 dedi 280 kadar düşürdüm bi görüşün derim dürüst esnaftır işçiliğide iyidir bi fiyat alın hatta kendisini buradan bulduğunuzu söyleyin...

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
size verilen fiyatlar yüksek.bence bi sanko san. sorun derim.kumaş ve işçilik dahil 200 tl ye yaptırırsınız
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
elbette pazarlık yapılacaktır ancak şunu da unutmayalım bu işi yapan esnaf da dükkan işletiyor o da para kazanacak dükkan işletecek çoluğuna çocuğuna ekmek götürecek. üzerine üstlük yılların verdiği birikim de cabası. 300-350tl ye kadar kaliteli malzeme ve işçilikle yapılabilecek bir iş.

bütçenizi aşıyor olaiblir o zamanda kendinizin uğraşması en mantıklısı ;)

Çevrimdışı çrm19

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sungeri  guzelce temizledik altındaki sunta gibi olan yer tertemiz oldu,şimdi kumaş yerine kumaşın rengine sprey boyayla boyasak olur mu?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence kumasin yerini hic tutmaz. Bide sonrasinda kumas kaplamak isterseniz sikinti yasayabilirsiniz boya yuzunden. Bu kadar yapmisken 50₺ lik kumas alip yapistirin gitsin

Çevrimdışı hasmet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bence orjinalden şaşmayın, maliyet olarak kumaştan ucuza geleceğini sanmıyorum. Ayrıca sanki boyamak kumaş kaplamak kadar kolay olmayabilir.

Çevrimdışı çrm19

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugun umraniye sanayisine gittim,100 tlye sunta gibi olan kısmı kaplatıcaz yarın gerisini biz takıcaz

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben olsa orjinal olanını gider alırdım..Orjinal orjinaldir.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı çrm19

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde orjinal olmasını isteriz ama malum fiyatlar çok yuksek

Çevrimdışı mavigokyuzu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende bu bahar kendim tavanı deri döşeme (vinly) kapladım . Çok zorladı ama sonunda güzel iş çıktı . Tek sorun rengi biraz koyu almışım :). Resimlerini sonra koyarım.
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2015, 16:16:26 Gönderen: mavigokyuzu »

Çevrimdışı mavigokyuzu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

vinly en kalitesinden 50 tl tuttu toplam.
stüdyo sünger yapıştırıcısı kullanıldı. kompresörle attık. Derby tarzı bi malzeme.
Kırışık olan bölümleri sıcak hava tabancası ile ısıtıp sündürdük ve tekrar yapıştırdık. çok uğraştırdı ama güzel oldu.
kapı içlerini ve tavanı tutan gri çıtalarıda kaplatmayı düşünüyorum. döşemeci kapıları 100 tl ye yaparım demişti.
3-4 ay oldu sıcaklar geldi ama hala sarkma atma olmadı. sarkarsada zaten artık kolay iğneyle japonu veririm :)

Direksiyonuda vinly alıp diktim. onuda gönderiyim.

direksiyonu gittigidiyordan hazır aldım. linkini isterseniz özelden mesaj atın.

Çevrimdışı hkerkoc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu hafta ben de aynı sorundan dolayı döşemeci usta'dan fiyat aldım. Dediğiniz gibi 400 TL fiyat istiyorlar. 3 farklı döşemeci de aynı rakamı verdiler. Ben pazarlıkla malzeme dahil 250 TL'sına yaptırdım. Elbette biraz tornavida kullanma becerisine sahipseniz siz kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak söküm takım işleminde ve yapıştırıcının ölçülü olarak sürülmesinde ve kumaşın sıfır hatasız kaplanmasında biraz hassasiyet gerekiyor. Bir de her üç ustanın da söylediği şöyle bir husus var. 2 tip döşemelik kumaş kullanıyorlar zannediyorum. Yerli dedikleri örnek kumaşta arkası süngersiz idi. Ancak gramaj ağırlığı öteki kumaşa göre daha ağırdı. Orjinali ise arkası süngerli kumaş fakat daha hafif. Kolay gelsin şimdiden.