škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fan Sürekli Çalışıyor Ne Yapmalıyım

veys · 16 · 21680

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hakangemini

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Orjinal termostat fiyatını tam bilmiyorum, ama kaliteli yan sanayi mallar 100-125 TL arası. Parça 200TL tutsa, işçilik de 100TL almışlardır diye düşnüyorum. Aslında VCDS yazılımı il bakılsa idi sorunu bulmak kolaylaşırdı. Bu yazılımda testler var, bunlar ekipmanların çalışmasında sorun olup olmadığını test etmekte yadımcı oluyor. ayrıca ölçülen değerler kısmından verile izleneek teşhis de yapılabiliyor. En azından ben bunu kendim yapabiliyorum. Dışarıda pek çok usta ezbere bu işleri yapıyor, pek az insan bilinçli olarak işe eğiliyor. Onlarda (benim şehrim için geçerli) fazla ücret istiyor ve alıyor. Dürüst ustalarda yok değil, ben bilmiyorum, bakayım ama yardımı ne olur bilemem diyen de oluyor ama bunlar bir elin bir-iki parmağı kadar. Yerli-yabancı forumları takip etmenizi (VW, Seat, Skoda) tavsiye ederim. Çünkü pek çok benzer soruna nasıl çözüm bulunduğunu okuyup öğrenebiliyorsunuz. Her yetkili servis de sorunu çözmekte usta değil(çalışanın yetkinliği önemli) maalesef. Bir akünün bozuk olduğunu söylememe rağmen tespit edemeyen yetkili servis var.