škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

LPG için bi kaç soru..

Ziyaretçi · 54 · 17878

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mertcankar

• Ziyaretçi
Arkadaşlar 2hafta önce 1993 favorit 1.3 benzinli aldım.. Malum öğrenci olduğumdan benzin benim cebimi yakacak gibi geldi 2haftalık kullanımla :hanz:

LPG taktırmayı düşünüyorum 400 TL civarı dedi arkadaşlarım birde sizlere sormak istedim.. BRC yada Atiker taktıracağım.. Güncel fiyatlardan haberi olan varsa yardım etsin bana

LPG montaj usta cart curt sonra ruhsata işleme fiyatları nedir?

LPG taktırdıktan sonra tahmini km'de kaç krş yakar sizce? 15krş'a düşer mi?

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Biniyorsan ve benzine yetişemiyorsan mecbur takıcan ama ayardır zarttur zurttur çok iyi yapılması lazım yoksa haftalık 30 TL usta parasını hazır et :hanz:

15 kuruş biraz iyimser geldi bana :) Ama nedir ne değildir tam bilemiyorum tabi, motorun yıpranıklığına göre çok enteresan şeyler çıkabiliyor zira eski topraklar biraz.

mertcankar

• Ziyaretçi
araba 112.000'de ama gösterge 4ay önce bozuldu aldığım kişi tanıdığım olduğu için biliyorum taş çatlasın şuan gerçek olarak 115.000 vardır motoru skodacıya gösterdik adam şaşırmıştı ben 4yıllık skodacıyım böyle temiz favorit motoru görmedim dedi..

bu arabaya LPG takmak belki ihanet olur ama öğrenciyim :)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
15 kuruş çok düşük geldi banada. montajda 400 için fazla düşük gibi aam bilemiyeceğim. sıralı atikerler bile 800 900 e inmişti bir ara.

hakanada katılıyorum bu arada. lpg masrafı bağlatıp gaz almakla bitmiyor.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Tak yav ne ihaneti :)

Forumda iki anormal var, biri Cihangir biride Uğur Abi, favorite benzinde binen ermiş kişilikler :hanz:

mertcankar

• Ziyaretçi
15 krş bence olur
şöyle bi kıyas yaparsak.. eniştemde 2001 astra 1.4motor sıralı sistem lpg var km'de 14-15 krş yakıyor..

e benimki sıralı sistem olmayacak ama 1.3motor ve daha hafif olduğunu katarsak 15krş'u geçemez diye düşünüyorum.

bi not daha ekliyim normalde lpg 1.85 tl ama burda 1.65'e satan yer var oradan alıyoruz..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Gözüm görmesin, gittin Astrayla karbüratörlü yıllanmış makineyi kıyasladın!!!

:lol: :lol:

Kardeş öyle dediğin gibi olmuyor, Favorite LPG takıp binen insanların açtığı yüzlerce konu bilirim, 15 kuruş şehir içi zor ;)

Bu senin basitçe 100 km'de 7.5 litre LPG tüketimi ortalaması ile gitmen demektir ki oldukça imkansız...

mertcankar

• Ziyaretçi
karbüratörü enjeksiyona çevirsek  :hanz:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;79441

Forumda iki anormal var, biri Cihangir biride Uğur Abi, favorite benzinde binen ermiş kişilikler :hanz:
bende ermişlerden sayılırmıyım hakan:++:benzine hala inadına devam diyorum da...
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
BRC ile atiker arasında karbüratörlüde 100-200 tl oynar ki değmez, iyi bir marka taktırın.

Favorit LPG ile şehir içi .200 tl/km yakar Ankara'da.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;79441

:++:Parayı bulsam nasıl ereceğimi biliyorum da işte yolunu şaşırıp gelemedi bir türlü.:kiki:

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ihanet falan geçecen.o kadar direttim ama aile faktörü olunca ben taktıramadım bari sen taktır.karburatorlu araclar için lpg montajda 400-500 arası hatta daha ucuza bile var.dolum ağzını bagaja yaptırırsan lpgyi işletmene bile gerek yok muayenen yaklaşana kadar.

mertcankar

• Ziyaretçi
tamam arkadaşlar elime 400-500 geçtiği anda gidip taktırcam lpg.. ruhsata işletmek ne kadara patlar?

Çevrimdışı ahmetozdag

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
15 krş yakacağını pek sanmıyorum. benzinde bindiğinize göre benzin tüketimini ölçmüş olmanız lazım. benzin tüketimi X %60 ın altına pek düşmez lpg de de.
ruhsata işletme için muayeneye girmeniz ve sızdırmazlık raporu almanız gerekiyor. Muayene de aracın eksiği çıkmaz ise  150 civarında tutar herhalde.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yeniden vizeye girecen vize ücretini ödersin artı olarak 25 mi 35 tl mi öle bi rakamda sızdırmazlık raporu için ödersin ha bi de benim pek başıma gelmeyen ama eski kullanıcılar için sanırım ruhsat yapraklarıda değişecek (hep sölerim yeni devir alırken yapacan bu işleri daha az masraflı oluyo) yani ortlama 110 tl yeni ruhsat (2 sayfamı değişir emin değilim) 35 tl sızdırmazlık 150 tl ydi en son ben gittiğimde vize harcı yani 300 tl gibi bişey tutar benim gibi yeni devir sırasında olsa vizemde bitmek üzere oluyo genelde sadece 35 tl ekstra:)
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect