škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gazda stop benzinle devam neden ???

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçen hafta memlekete gittim arabayla dolaşıyım biraz dedim birde arabayı çalıştırdım çıktım yala başlangıçta araba hoşuma gitti çekiş açısından olsun ataklık olsun dedim güzel ayar tutturmuş babam sonra nazar mı değdi ne olduysa arabanın devri birden düştü ve yağ lambası yanıp sönmeye başladı hafiftende teklemeye başladı araba sonra tamamen stop etti dedim ahanda gaz bitti benzine aldım arabayı çalıştı sonra bu sorunu vermedi. gaz aldım yeniden gaza geçtim ama bi 8-10 km gittikten sonra aynı sorun tekrarladı stop etti ve araba gazdayken çalışmadı benzine alıp devam ettim sonra yeniden gaza aldım ama yine tekrarladı acaba neden olabilir? bu arada babamda yaşamış o sorunu ve gaz filtresini değiştirmiş bunu da belirtmek istedim. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
benim eski arabamda tam tersiydi.benzine alınca stop ediyordu meger benzin pompası arızalıymış.seninde gaz ayarından olabilir diye düşünüyorum ama bir servise veya iyi bir ustaya göstersen çok iyi olur
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ustalara götürdük babamla yeniden ama ustanın önünde namussuz tıkır tıkır işliyor babama gaz filtresinden demişler babam değişmiş sonra geçiş düğmesinden şüphelenmişler ondanda değil bulamak birtürlü

octaviaman

• Ziyaretçi
pislik tapası filtresi temizse.Beyin diyaframı v.s den eminseniz,ayarı tamamsa,hava alıyor olabilir bir yerden.

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;5502
pislik tapası filtresi temizse.Beyin diyaframı v.s den eminseniz,ayarı tamamsa,hava alıyor olabilir bir yerden.

valla çözemedik bir türlü ustalarada bişey diyemiyoz her zaman yapmıyorda

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar uzun süre araştıldıktan sonra sorun nihayet çözüldü esas sorun araçtaki hava filtresine hava girişi sağlayan yerin önünün bantlanmasından kaynaklanıyormuş mecbur kalmış oldumuzdan egzoz muayenesinde orasını servistekiler bantlamıştı nihayetinde bu sorun ortaya çıkmış motor ısınana kadar arac jikle yardımıyla çalışıyor ama sonra devri düşüyor ve stop ediyor yeniden marşla çalışmıyordu benzine geçtiğinde çalışıyordu sadece bilgileribize sunulur aynı sorunu yaşayanlar varsa birde oraya bakmaları tavsiye edilir.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
benim eski unodada usta ayar yaparken orayı burayı bantlardı neden dedigimde fazla hava almazsa daha az yakar demişti.başka bir usta ise bantları söküp olur mu öyle şey dogru düzgün ayarlamak gerekli demişti ama ikisininde yaptıgı ayardan sonra yakıt pek degişmedi.yani hangisi dogru anlayamadım.

Bu sorunlar yuzunden ve bagajda yer kapladıgından dolayı da fabıa ma lpg taktırmaktan vazgeçiyorum.aslında az yakıyor ama yinede çok kullandıgımdan ucuz fiyata dolaşsam cebime kar olur diye bazen düşünüyorum kararsızım.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla lpg ayarı güzel olursa güzel oluyor gerçekten tabi yer sorununu ihmal edersek ama benzinlinin yerini tutmuyor şüphesiz ekonomik mi evet öyle