škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yağ değişimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
favonun yağ değişimi geldi.peder beye osmanıyeden yağ sipariş etmiştim.28 liraya 4 litre gtx 20-50 yi alıvermiş.birde mobil şanzıman yağına bakmasını ve yağ filtresi almasını söylemiştim.filtre olarak asas marka bi filtre almış.üstünde skoda yazıyor ama bumudur değilmidir araştırdım bişi bulamadım.şanzıman yağınıda yan taraftaki iş makinası yenileyen komşusuna söylemiş.oda 10 lt lık tenekeden 3 litre shell dişli yağı vermiş.seceresini bilmediğim için bu yağ hakkında bişi diyemicem.yarın motor yağını değiştiririm ama şanzıman yağına bizim pederden yağın seceresini öğrendikten sonra size danışırım..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Kalın ise dişli yağı bir kaç bin km sonra nur topu gibi bir şanzımanın olabilir :lol:

Ben SAE80-90 koyduğumda ilk gres gibi geldi ilk fırsatta döktüm yere naleti :D

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;67660
Kalın ise dişli yağı bir kaç bin km sonra nur topu gibi bir şanzımanın olabilir :lol:

Ben SAE80-90 koyduğumda ilk gres gibi geldi ilk fırsatta döktüm yere naleti :D
diom ya adam almıs ama seceresını unutmuş.haybeye şanzımandan olup macera aramaya gerek yok.yağ filtresi hakkındaki düşünceni alayım.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Hiç kullanmadım. Hengst, Knecht, Mann falan görüyorum genelde ama Asaş yerli bir üretici, İskenderun'lu olur birazcık, Adana'da olupta kullanmamak olmaz :lol:

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;67671
Hiç kullanmadım. Hengst, Knecht, Mann falan görüyorum genelde ama Asaş yerli bir üretici, İskenderun'lu olur birazcık, Adana'da olupta kullanmamak olmaz :lol:
işte kısmet olursa kullanacam gibi gözüküyor,ama bi skoda parçacısından alınmayınca kafamı kurcalıyor.olmassa geri veririm gider skoda parçacısından alırım.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Favorit' in şanzıman yağ numarası zaten SAE80.:wnk:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: demir_01;68337
abi yağın seceresini buldum
http://www.omf.com.tr/urunPDF/SpiraxA.pdf
Ağır hizmet falan diyor yahu! Şanzımana koymadan önce iyi araştır bence.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
abi üst tarafta otomotiv yağları diyor.ağır hizmet içinde kullanılıyormuş.