škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

acil yardım lütfen

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elektro28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ya sizlerden bi konuda bilginize başvurmak isterim benim favorit 93 lx var.aracım lpg li genelde rampa çıkarken hararet yükseliyor genleşme tankından su atıyordu baktım kapak bozukmuş değiştirdim.ama bu seferde yine kolay kolay fan açmıyorve genleşme tankıdan sanki içinde su kaynyor gibi.acaba araç fanını hararet göstergesi nerdeyken açacaktır.yalnız araç rolantide çalışırken hararet göstergesi alt beyaz çizginin az üzerine çıkınca çalışıyor ama araç haraket esnasında bu olay olmuyor şahsen aracın hararet göstergesi tam ortayı hiç geçmedi sizde problem nedir.hatta ben aracımın radyatörünü bile değiştirdim bakır 3 gözlü süper radyatör bile aldım ama tam sonuca ulaşamadım hala hazırda. bana yardımcı olursanız çok seviirim

Çevrimdışı xufuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hararet Yapmasının Bir çok nedeni olabilir Mesela Conta Patlatmış olabilir Yağ Kağapında Kremsi Bİr Madde varmı? Borularda Tıkanma olabilir Trmostat Vasfını Yitirmiş olabilir Ama bu be seferde Hararet göstergesi çok Yükselir Fan açmaz Bozuk termostatda Ben Üst Kapak Contasından Şüpelendim Açıkçası!

Çevrimdışı elektro28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yok yağkapağında öyle bir sorun yok hatta koyduğum yağ bile tertemiz.araç hareket etmediğinde  rolantide çalışırken fan düzgün bir şekilde devreye girip çıkıyor yalnız dediğim gibi rampada yani motora çok yüklenildiğinde fan rolantide çalıştığı yerde devreye geçmiyor.acaba hararet gösterge normalde nerdeyken açmalı
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2009, 15:38:05 Gönderen: elektro28 »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
fan için bir anahtar yaptırın içeriden açıp kapayın kendiniz manuel bi şekilde. ucuz bir olaydır.

soğutma suyunda eksilme ve dediğiniz üzere yağ problemi yok ise, termostattır kuvvetle muhtemel.

Çevrimdışı elektro28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
fan için anahtar da var ama geçenlerde farkına vardım genleşme debosunun kapağı bozukdu galiba hararet yükselince içindeki suyu devamlı dışarı atıyordu şimdi değiştirdim ama hala hazırda bi rampaya çıkmadım bakalım birde öyle deneyeceğim yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim.eğer bi sonuça varırsam sizleri bilgilendiririm.

Çevrimdışı xufuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Termostat da Vasfını Yitirmiş Olabilir Geç Açabilir Buda Hararet göstergesinin Yükselmesine Neden Olur. Sıcak suda motorda kapalı kaldığından Radyötördeki su zaten soğuk Fan Açmaz ama gösterge yükselir Çünki hareret Göstergesi motor ısısını gösterir...Ama Genleşme Kabı Şişiyor Diyorsunuz Buda aklıma Sadece Motor Üflüyor Olabilir Motorda Conta patladığında Üfler Başka Birşey de gelmiyor aklıma
  Siz Bir ustaya Gösterseniz En Azında sorunu Teşhis Eder ve Fiyat Verir Aracı Göstermeyede para almazlar heralde...

Çevrimdışı elektro28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
galiba dediğiniz gibi en iyisi bir ustaya göstermek.ama kafama şu takılıyor eğer çonta patlak olsa araç hararet durduk yerdede yükselmezmi.

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hararet çabuk yükselip yavaş mı düşüyor yoksa yavaş mı yükseliyor birde hava olabilir sistemde

Çevrimdışı xufuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Genleşme Kabının Kapağı Yani Su Deposunun Termostatlı oluyor Basınç olduğunda Termostat açıyor ve Havayı tahliye ediyor Benimki bir Fikir Bu kapağın Termostatı Arızalanmış ola bilir 10 Liralık Bir şey değiştirin bir bakalım ama Kalitesiz olanlardan almayın Başınız Daha çok ağrır

Çevrimdışı xufuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim Conta patladığında Hararet ilk çalıştığında ve rolantide düşük seyrediyor yola çıktığımda 5-10 km sonra Hararet göstergesine bir bakıyorum 120 de Bazende 90 da Kapak Atıyordu Ama Benim Kapak Dandik olanlardandı Genleşme Kabı Çok şişiyordu

Ugur A.

• Ziyaretçi
1- Genleşme deposu kapağı kolay bozulacak tür bir şey değil. Bendeki de suyu habire atıyordu. Kapağın içindeki lastik contayı yerinden çıkartıp kapağın içini iyice pas tortularından temizledim, şu an ne eksiltme var ne de başka bir sorun.
2- Eğer sistemde hava kalmışsa, rampa çıkışlarında hararet yükselse de fan ya yetiştiremiyor ya da olması gerekenden daha geç açılıyor. Eğer aynı şey sıkışık trafikte de oluyorsa, termostat evsafını kaybetmiştir demektir. Değiştirmekte fayda var. Değiştirirken de, tüm sistemdeki suyu boşlatıp duru su gelene kadar tekrar tekrar suyu boşaltıp temizlemek de faydalı olacaktır.

Çevrimdışı elektro28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar sorun çözülmüştür malesef conta patlamış.....ilginize alakanıza ayrı ayrı şükranlarımı sunarım..