škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

lastikler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracımda takılı mirattalar yol ıslak veya kaygan oldugunda kendınden gecıyor araba 2.viteste bile patide,dönerken kayıyor sürekli  drift halındeyım:D frenaj berbat.fakat lastıkcıye gosterıyorum,senın lastıkler ıyı dıyor anlamış degılım.zannedersem lastıklerın diş derınlıgı 5 mm altında olması gerekır.

hakan sen o kabak lastıklerle nasıl yol gıdıyon

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Disleri iyi olabilir, belkide ömrü dolmustur, 4-5 yılda lastiklik özelligini kaybediyor, dis olsa bile kayabilir,
dis kalınlığı 3mm nin altındaysa degismesi gereklidir,

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lastiğin hamuru iyi olmaya bilir çatlamaya başlamış olabilir hamurunun zamanı dolmuş olabilir bir sürü nedeni var :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
abi lastiğin hamurunun ömrü doluyor. lastiğin kaç üretimi ve kaç binde?

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;34534
abi lastiğin hamurunun ömrü doluyor. lastiğin kaç üretimi ve kaç binde?
aslına bakarsan benım araba yatan araba abım askere gıtmeden once fazla yatmazdı ama gıttıkten sonra cok yatar oldu.bız 2006 aralıkta aracı aldıgımızda lastıklerı sıfırdı.acemılık donemı ıster ıstemez patıde kaldı ayrıca sov nıyetınede patıye sokmusumdur.ortalama bu lastıklerle 14000 km veya ustu yapmısımdır

hakanerdogan

• Ziyaretçi
olmaması gereken bir durum, 3 yıl/14 bindeki lastik bunu yapmamalı.

benim lastiklere gelirsek 2005 üretimi 44.500 km de, uzunlamasına tutuş epey az, ABS zırt pırt devrede ama yanal tutuş oldukça iyi, 40 ile sorunsuz kavşak dönüyor, 50 ile hafif drift ile yine döndürebiliyorum.

tabi burda birinci etken Alman üretimi Continental ile yerli lastik arasındaki fark demek isterdim ama Lassa öle 14 binde cortlayacak bi lastik değil.

eğer eskiye nazaran ciddi bir fark hissediyorsan şöle ön lastiği tam kır, tepeden tam lastik dişlerini görecek şekilde bi makro çekim yap koy abi bakalım.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

ahanda hakanım bugun cekebıldım

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;34831
Lastikçiye KOŞUN!
:+1:deparda atabilirsin lastiklerin çatlamış durumu çak kötü

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Eyvah eyvah... bendekilerden beter.

aracı çok az kullanırım, efendi çok yavaş en sağdan giderim ani hareketin ''A''sı olmaz diyorsan ve kışın ıslak zeminde zati kullanmam dersen, patlayasıya dek binebilirsin ama önüne bi bebe atlasa şansın yok.
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2009, 14:47:02 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
allaha emanet gidiyon...
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"Yok ya bu lastik daha gider" desem linç ederler beni :D Benimde bir arkadaşımın aracında Good Year lastik vardı, arkadaş 6 ay yurt dışına gitti göreve, araç hiç kullanılmadığındanmıdır lastiğin kalitesindenmidir nedir aynen sizin lastikler gibi olmuştu, zaten lastiğe dokunduğunuzda anlıyorsunuz kimyasının bozulduğunu, taş gibi oluyo, esneme diye birşey kalmıyo. Önümüz kış bence de 4 lastik yapın kafanız rahat olsun, Michelin veya Continental öneririm.

Çevrimdışı MuratU

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.muratunal.net
Lastiğinizin diş derinliği bu fotodan tam anlamı ile ölçülemese bile, duruşundan hamurunun özelliğinin yavaştan yitirdiği, yanak kanallarının inceldiği çok net gözlemlenmekte. En kısa zamanda (2009-2010 senesinin çetin geçeceğini ön plana alarak) kendinize en uygun lastiği seçmeniz ve değiştirmeniz tavsiyesinde bulunmak isterim. ;)
Ne güzeldir; Hem emeğe saygı duyan hemde takdir eden kişi.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lastıkcı bı arkadasımla konustum benı maddı acıdan yormayacak bı cozum bulduk 2 ay kullanılmıs 2 adet goodyear gt 3 lastıkler var elımde dıyor bu arkadas 175-70-13 arka tekerlerede farklı marka gene aynı ebat lastıkler takacam dıyor komple 50 lıra

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: demir_01;34893
lastıkcı bı arkadasımla konustum benı maddı acıdan yormayacak bı cozum bulduk 2 ay kullanılmıs 2 adet goodyear gt 3 lastıkler var elımde dıyor bu arkadas 175-70-13 arka tekerlerede farklı marka gene aynı ebat lastıkler takacam dıyor komple 50 lıra

lastiklerin üretim tarıhine bak üstünde, 2 ay ama kaç bin km? arkadaş sağlamdır tabi ama iş ilişkisi malûm o 50 TL de boşa gitmesin.