škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracim stop ediyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar son günlerde felişimle ilginç bi durum söz konusu.

- Arabamı calısıtırıp yola cıkıyorum, hemen hemen 1 km gittikten sonra kırmızı ışığa yaklaşınca vitesi boşa atıp yavaşlıyorum ve araba stop ediyor.Yaklaşık 10 saniye marşa basılı tutuyorum ve gaz vererek ancak çalışıyor araba.Bundan sonra zaten stop falanda etmiyor.    Acaba sorun nedir?

Ve şunuda farkettim stoptan sonra çalıştırıyorum ve gaz vererek motoru ısıtıyorum,Isıyı 70 e çıkardıktan sonra gidince dahada stop etmiyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Araç LPG'li mi? Km kaç binde? 1.3, 1.6?

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Horon61;880
...stoptan sonra çalıştırıyorum ve gaz vererek motoru ısıtıyorum,Isıyı 70 e çıkardıktan sonra gidince dahada stop etmiyor.
Koyu renkli kısımda demene istinaden jiklede bir problem olabileceği geliyor aklıma.

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;898
Koyu renkli kısımda demene istinaden jiklede bir problem olabileceği geliyor aklıma.

Jikle tespitin kesinlikle doğru olabilir. Peki termostatta bi sorun olabilirmi. ancak onuda 3 ay önce değişmiştim

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Horon61;900
Jikle tespitin kesinlikle doğru olabilir. Peki termostatta bi sorun olabilirmi. ancak onuda 3 ay önce değişmiştim
Termostat açık da kalsa kapalı da kalsa, soğuk motordaki marştan ısınana kadar geçen sürede problem çıkmaz.

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Jikleye baktırmak için sanayi yolu gözüktü bana:confused:  Kaç para alırlar bakmak için.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Horon61;976
Jikleye baktırmak için sanayi yolu gözüktü bana:confused: Kaç para alırlar bakmak için.
İstanbul' da "at bir siftah yeter" diyorlar ama sizin oraları bilemeyeceğim tabii.
Ha bir de Favorit-Felicia karbüratöründen anlamayan adamlara sakın baktırma. Ayarlarını bir bozarlarsa, benim gibi 1,5 sene uğraşırsın ve o süre zarfında iki kere eksantrik zinciri değiştirirsin.;)

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;980
İstanbul' da "at bir siftah yeter" diyorlar ama sizin oraları bilemeyeceğim tabii.
Ha bir de Favorit-Felicia karbüratöründen anlamayan adamlara sakın baktırma. Ayarlarını bir bozarlarsa, benim gibi 1,5 sene uğraşırsın ve o süre zarfında iki kere eksantrik zinciri değiştirirsin.;)

Samsunda da aynı istanbul gibi işliyor :) Arabayı tabi skoda ustasına götürcem. eskiden hata yapıp tofascıya getırdık arabaya gelmeyen kalmamıstı :D  Bu arada yardımcı oldugun içinde teşekür ederim:ok:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Horon61;985
...Arabayı tabi skoda ustasına götürcem. eskiden hata yapıp tofascıya getırdık arabaya gelmeyen kalmamıstı...
Her "Škoda' dan anlıyorum" diyen de karbüratöründen, özellikle de jikle ayarlarından anlayamayabiliyor.:ok:

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;898

doğru tespit uğurcum sanki başına gelmiş gibi hemen anladın arızayı
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzer problem benimde Şahin'de başıma gelmişti, problem lpg'nin ayarından demişlerdi ve ayarlayarak halletmişlerdi. Bir an önce bir ustaya gitmekte fayda var Allah göstermesin sakat bir yerde stop ederse kötü olur.

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
evet bir an önce bir ustaya
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı mariachi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;1372
Benzer problem benimde Şahin'de başıma gelmişti, problem lpg'nin ayarından demişlerdi ve ayarlayarak halletmişlerdi. Bir an önce bir ustaya gitmekte fayda var Allah göstermesin sakat bir yerde stop ederse kötü olur.

Valla hocam yaa aynen dediğiniz gibi oluyor. Şimdi detaylı anlatim arabayı çalıştırıp yola koyuluyorum ve ana yolda 80-100 hızla giderken kırmızı ışığa yaklasınca ayagımı debriyajdan cekıp vitesi boşa atıyorum ve devir cubuğu birden düşerek stop ediyor ve arabayı tekrar calıstırmak ıcınde resmen mücadele veriyorum. Elim yaklasık10-15 saniye marsa basılı,  bi yandanda gaz veriyorum ve calısıncada motoru ıyıce ısıtarak hareket edıyorum yola... Acaba ben direkt lpg ciyemi gitsem gaz ayarı için. Zaten aracımı aldıgımdan beri yakıt konusunda hiç memnun degılım 20 liraya taş catlasın 75 km gidiyorum :(  

Uğur abi ve herkesten yardım bekliyorum...

Bu arada
Uğur abi jikle sorunu olabileceğini söyledi ancak sanayiye bi türlü gidemedim maddi ve işyerindeki izin sorunumdan dolayı. Bu hafta sonu kısmetse gideceğim...

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Horon61;5372
Valla hocam yaa aynen dediğiniz gibi oluyor. Şimdi detaylı anlatim arabayı çalıştırıp yola koyuluyorum ve ana yolda 80-100 hızla giderken kırmızı ışığa yaklasınca ayagımı debriyajdan cekıp vitesi boşa atıyorum ve devir cubuğu birden düşerek stop ediyor ve arabayı tekrar calıstırmak ıcınde resmen mücadele veriyorum. Elim yaklasık10-15 saniye marsa basılı,  bi yandanda gaz veriyorum ve calısıncada motoru ıyıce ısıtarak hareket edıyorum yola... Acaba ben direkt lpg ciyemi gitsem gaz ayarı için. Zaten aracımı aldıgımdan beri yakıt konusunda hiç memnun degılım 20 liraya taş catlasın 75 km gidiyorum :(  

Uğur abi ve herkesten yardım bekliyorum...

Bu arada
Uğur abi jikle sorunu olabileceğini söyledi ancak sanayiye bi türlü gidemedim maddi ve işyerindeki izin sorunumdan dolayı. Bu hafta sonu kısmetse gideceğim...

Biz o zaman sorunu LPG ayarı ile çözmüştük, önce LPG ayarına baktırmanızda fayda var, genelde ustaya gittiğinizde LPG'den bu ayarına baktırdınızmı diyor direk, o nedenle önce ayarlarınızı kontrol ettirip eğer devam ederse motora baktırmak için bir ustaya gidin bence. Teknik bilgim olsa daha detaylı yardımcı olmak isterdim, kusura bakmayın.