škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sorunlar Bitmiyor Lütfen Yardım...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YuNuS'JaN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/Yunus.Jan
1.9D motorlu aracımın atik olmadığını anladım aynı motorda başka bi felicia yada caddye baktığımda fişek gibiler ani kalkışlar olsun vites değişiminde olsun benzinliyi aratmıyor kendi aracımda bunları göremiyorum pompada sorun olduğunu sanıyorum arabamı bilgisayara bağlattığımda 8 adet kusur çıktı bunlardan 3 tanesi pompadan ilgimi çeken ise pompada yük valfi arızasını gösteriyor size sorum su acaba bu elden değiştirilebilir bi parçamıdır yoksa pompayı söktürüp iyi bi pompacıda komple bakımmı yaptırmalıyıım bunları yaptırdığımda arabam atik olurmu...?
diyer sorum ise arabayı sabah çalıştırdığımda aşırı derecede sesli çalışıyor dizelde bu normal bi olay ama normaldende fazla ve sarsıntılı bide hışırtı sesi yapıyor acaba bilyadanmı yapar bilmiyorum triger kayışı değişti ve gergi bilyasıda değişti büyük ihtimal devirdayım pompasından şüpheleniyorum motor ısındığında sorun yok ne sarsıntı ne ses hiçbişi kalmıyor...?
Bir diyeri ise kalkışlarda vites değiştirmelerinde gazı hafif kesmede yada verme yaparken arabadan lag lag ses geliyor sarsıntı yapıyor bu bende iyice sıkıntı oluşturdu debriyajı ne kadar hafif kullansamda önüne geçemiyorum debriyaj takımı baskı balata komple deişti aracın başka bi sebebi ne olabilir...?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hatırladığım akadaıyla SDI motor o ve turbo yok, ondandır ağır olması belki. Soğukta ve rölantide dizel gürültülüdür, sonra daha iyi olur.

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sadece ses konusunda yardımcı olayım; soğukken benim Caddy'de gürültülü çalışıyor sonra azalıyor sesi yani dizelde normal bir durum.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: YuNuS'JaN;185830
...kalkışlarda vites değiştirmelerinde gazı hafif kesmede yada verme yaparken arabadan lag lag ses geliyor sarsıntı yapıyor...
Akslar, aks laleleri denilen kısımlar, salıncaklar, salıncak burçları, rot başları, rot kolları ve bunların tüm bağlantı noktaları, amortisörler ve amortisör takozları titizlikle incelenip gerekli değişimler yapılmalı olarak geliyor aklıma.