škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Castrol 5w30 edge nin hangisi acaba.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmet6166

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. ben Mehme, ikametgah Yozgat memleket Trabzon. skoda oktavya ailesine bende katıldım. 2012 1.6 TDI aldım. yağ değiştirmek istiyorum. castrol 5w30 edge kullanmayı düşünüyorum. fakat 5w30 o kadar çok çeşiti var ki işin içinden çıkamadım. yardımınıza ihtiyacım var. 5w30 LL var. 5w30 C-3 var. tam sentetiği var tıtanıum fst var. longlife ııı var. partikülü DPF li var. hangisini kullanmam lazım.

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hoş geldiniz, keşke kendinizi tanışma platformundan tanıtıp öğle konu açsaydınız. Araç dizel olduğu için pdf'li tam sentetik yağ kullanmanız gerekir. Servis Longlife 3 kullanıyor diye biliyorum, edge kullansanız da olur. Edge tam sentetik pdf'li dir. Ama ben Mobil ESP 5-30 öneririm. ;)
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2017, 20:21:14 Gönderen: Tamer06 »

Çevrimdışı mehmet6166

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
forma ilk defa giriyorum. o nedenle kendimi nerede tanıdacağımı bilemedim. kusura bakmayın. bende mobil kullanamayı düşünüyordum fakat servis sen almanlardan dahamı iyi biliyorsun motor kapağında bile castrol yazıyo diyince fikrim değişti. castrolunde en az 5 çeşiti olunca işin içinden çıkamadım. yardımcı olan herkese teşekkürler.

Çevrimdışı ebay

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Servis hangisine gidiyosunuz hocam bende yozgattaydim biliyorum ordakileri

Çevrimdışı mehmet6166

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
karaca otomotiv ve genç vals. Hocam bunlara gitmeyi düşünüyorum. siz nereye gidiyorsunuz acaba.
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2017, 21:31:58 Gönderen: mehmet6166 »

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmet6166;613051
forma ilk defa giriyorum. o nedenle kendimi nerede tanıdacağımı bilemedim. kusura bakmayın. bende mobil kullanamayı düşünüyordum fakat servis sen almanlardan dahamı iyi biliyorsun motor kapağında bile castrol yazıyo diyince fikrim değişti. castrolunde en az 5 çeşiti olunca işin içinden çıkamadım. yardımcı olan herkese teşekkürler.

Estağfurullah, hocam siz bakmayın onlara sanayideki ustaların çoğu geri kafalı her şeyi kendilerinin doğru bildiğini sanan tipler, artık vw ile castrol arasında nasıl bir ticari anlaşma varsa adamlar yağ kapağının üzerine marka yazmışlar oda ayrı konu. Zaten Mobil'in kutusunun arkasında vw ve çok sayıda araca uyumlu olduğu yazıyor. Eski aracım golf tdı mk6'da mobil kullanmış çokta memnun kalmıştım, şimdi dsg kullandığımdan servisin saçmalıklarına boyun eğmek zorundayım. :) Aracım manuel olsa kesinlikle tekrar mobil koyar bakımlarını dışarıda yaptırırım. Ben mobil koymadan önce çok araştırdım ve memnun kaldım, bence sizde araştırın derim zaten mobil kullananlar tekrar castrol'e geçmiyor diyebilirim.

Çevrimdışı ebay

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tamer hocam katiliyorum bende mobil 1 esp 5w30 kullandim gayet memnunum.Genc vas bakimlari yapar ancak agir islerde ince islerde servise gidin bence , karaca otomotivi bilmiyorum , bosch servisi vardi orada bakimlari yapar

Çevrimdışı toster

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
5w 30 c3 olanı kullanın. Çünkü VW 504 / 507 sertifikalı, TDİ için tavsiye edilen sertifika

Çevrimdışı mehmet6166

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: toster;614434
5w 30 c3 olanı kullanın. Çünkü VW 504 / 507 sertifikalı, TDİ için tavsiye edilen sertifika

Hocam bunu Castrol müşteri hizmetlerine telefon edip sordum. onlarda doğru dürüst cevap veremediler. en son dediler ki c-3 daha çok audi,bmw lere öneriyoruz. siz LL olanı alın kullanın. beki dedim LL olanın hangisi 3 çeşiti var. hepsi aynı etiketleri farklı dediler. cevabı onlarda bilmiyor.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
EDGE 5W-30 LL

kullandım

yetkili bayii ne öneriyor bilmiyorum ama dpf var araçta
araç 2011 tdi

Çevrimdışı mehmet6166

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;614460
EDGE 5W-30 LL

kullandım

yetkili bayii ne öneriyor bilmiyorum ama dpf var araçta
araç 2011 tdi
Hocam kaç litre koydular arabaya. benimkine 5 litre koydular. bende aynısını kullandım fakat. bazılarının üzrine benzinli ve dizel araclar için yazıyor.(benim aldığımda böyle yazıyordu)bazılarına ise benzinli ve dizel araçlar için partikülüfilitreli yazıyor. ama castrol yetkilisi iki yağında aynı olduğunu söylüyor. yani kısacası milletin kafasını karıştırıyorlar.

Çevrimdışı toster

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
https://s8.postimg.org/89emb24k5/octi2.jpg
https://s15.postimg.org/ypg3nhatl/Untitled_001.png

Aracın kılavuzundaki kullanılması gerekli yağın gösterildiği sayfanın fotosunu yüklemeye çalıştım. Bunu bilmediğini iddia eden servisin elinde bu özellikte yağ yoktur.
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2017, 17:48:30 Gönderen: toster »