škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni L&K'da kapı açma kolu aydınlatma detayı...

lrfan · 25 · 11788

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

octaviaman

• Ziyaretçi
farklı renkte ledler kullanılarak zevke göre ışık da elde edilebilir.Bana göre gereksiz bir olay.Sürüş esnasında etrafda ne kadar az ışık olursa o kadar iyi dikkat açısından.Ya da çok soft bir renk ve ton olmalı .inmek için kontağı çektiğiniz de zaten araç aydınlatması komple devreye giriyor.

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: octaviaman;9015
Sürüş esnasında etrafda ne kadar az ışık olursa o kadar iyi dikkat açısından.

Şöför tarafına gerek yok bence, şöför aracını bilir, ben zifiri karanlıkta tek atışta kontağı bulurum anahtarla  :D

Arabayı bilmeyen, genelde arkada oturan yaşlı teyzeler :) için güzel bence. Zira arkada oturanı indireceksen kapı açılana kadar içeride ışık yanmıyor, kolu bulamıyorlar, her yere asılıyorlar bulana dek...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;9036
Şöför tarafına gerek yok bence, şöför aracını bilir, ben zifiri karanlıkta tek atışta kontağı bulurum anahtarla  :D

Arabayı bilmeyen, genelde arkada oturan yaşlı teyzeler :) için güzel bence. Zira arkada oturanı indireceksen kapı açılana kadar içeride ışık yanmıyor, kolu bulamıyorlar, her yere asılıyorlar bulana dek...

aynen, bi yere dokundurup bile sokma olayı olmaz, deliksiz girer. istersen gözümü bağla CD değiştirir klimayı açarım :kiki:

belki kapı kolu lambaları arabayı durdurup anahtarı çekince yanıyordur iç lamba gibi. sürekli yanmıyordur bence...

octaviaman

• Ziyaretçi
Şöför tarafına gerek yok bence, şöför aracını bilir, ben zifiri karanlıkta tek atışta kontağı bulurum anahtarla :D

Ben cins adamım.Yanda ki arkada ki de gözüme takılır.Yetenek anlatma olaylarına gelince girmeyim o konuya.:D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eski Ford Mondeo'da olan bir özellik,birkaç tanede Amerikan'da vardı sonra diğer premium sınıfta pek çok marka koydu.Hayati olmasada aslında hoş bir özellik ama bu tarz detaylar zırt pırt arızalanabiliyor.(Mondeo'da hiçbiri yanmıyordu :hanz:)Bulamayan oluyor bazen ama,zirilyon kere bindiği halde kız arkadaşım ara sıra daha hala bile "Baki bunun kolu neredeydi ya" deyip durur :hanz::hanz::hanz:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;9082
Eski Ford Mondeo'da olan bir özellik,birkaç tanede Amerikan'da vardı sonra diğer premium sınıfta pek çok marka koydu.Hayati olmasada aslında hoş bir özellik ama bu tarz detaylar zırt pırt arızalanabiliyor.(Mondeo'da hiçbiri yanmıyordu :hanz:)Bulamayan oluyor bazen ama,zirilyon kere bindiği halde kız arkadaşım ara sıra daha hala bile "Baki bunun kolu neredeydi ya" deyip durur :hanz::hanz::hanz:
O zaman yenge 136L veya 135L' ye binse hiç inemez. Resmen gizlemişler onlarda kapı açma kolunu.;)

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şöför tarafına gerek yok bence, şöför aracını bilir, ben zifiri karanlıkta tek atışta kontağı bulurum anahtarla :D

:+1::kat:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence bu kapı kollarındaki en önemli problem sürüş esnasında kilitlenip,tekrar 30 Km/h ' ın altında yada durunca kapı kilitlerinin açılmaması ..
Bir gün elinde kalacak kapı kolu birisinin ama ne zaman ..
Kimse bilmiyor ki !
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: emrtkn;9096
Bence bu kapı kollarındaki en önemli problem sürüş esnasında kilitlenip,tekrar 30 Km/h ' ın altında yada durunca kapı kilitlerinin açılmaması ..
Bir gün elinde kalacak kapı kolu birisinin ama ne zaman ..
Kimse bilmiyor ki !

zaten açılmaması esas mantık, ışıklarda durunca açıldığını düşünsenize, ne önlemi kaldı ki?

zaten anahtarı kontaktan çekince açılıyor inecekken.

ama dur kalk indi-bindi yaptırdığım için çok fazla, kapattırdım...

octaviaman

• Ziyaretçi
Arabaya adam alırken kapıların açılması ile ilgili brifing versek:hanz:

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
seat ibiza'da ik kere iç kapı açma kolu kırılmış olarak güzel bir şey gibi görünüyor. ama kilitli kapıyı açmaya çalışırken kıranlar için ne yapalım? (ikinci kırılma aynı kapıda geçen hafta bu nedenle oldu)

octaviaman'in dediği gibi brifing mi vericez :)
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2009, 22:33:31 Gönderen: isikayhan »
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;9097
zaten açılmaması esas mantık, ışıklarda durunca açıldığını düşünsenize, ne önlemi kaldı ki?

zaten anahtarı kontaktan çekince açılıyor inecekken.

ama dur kalk indi-bindi yaptırdığım için çok fazla, kapattırdım...

Bu noktayı unutmuşum :)
Artık alışkanlık yaptım kendim açıyorum inecek birisi olduğu zaman arabadan sizde öyle yapın :)
Bilenler zaten 2 kere çekiyor .
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
abi hep hatırlayamıyorum kendim açmayı, özbeöz annem, amcam, babam... dahil kırıyor kolu koşa koşa gidip kapattırdım nalet olsun...