škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 Tdi Yağ seçimi

garaser · 40 · 43938

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı garaser

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. 2 bakımdır servis aracıma shell in yağını koyuyor. Açıkçası ben shelli alıpta koymam garanti bitiminden sonra, ki garantisi bitti castrol yada mobil düşünüyorum.VW zaten Castrolu öneriyor.Bir arkadaşım başka bir yağdan sonra mobil kullanmış ve hem yakıtta azalma hemde motor sesinde azalma olmuş ısrarla mobil demişti.  Şu aralar baya övülen ödüller alan alman malı Liqui Molly (http://www.liquimoly.com.tr/) diye bir yağ var.Çok fazla sonuç bulamadım. Siz hangi yağı kullanıyorsunuz veya hangi yağ bu araçlara daha uygundur. Birde forumda bazı yağ isimleri ile karşılaştım çok pahalı yağlar bu konu hakkında bilginiz var mı? JB GERMAN ve Motul. İyi günler.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben mobil 5-30 esp kullanıyorum.Gayet memnunum.Ustam piyasadaki en iyi yağlardan biri diyor.Yağ eksiltme falanda hiç yok.Motul'u da genelde 180lik TSI kullanıcıları kullanıyor, geç ısınıyor ve yağ yakma sorununu azaltıyor diye.

Çevrimdışı garaser

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim cevap için. Mobil alacağım galiba ama liqui molly hakkında da çok övgü duyuyorum ne kadar doğrudur bakalım.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dun bende sanayide yag degistim. Gecen sene oldugu gibi bu senede shell helix hx7 af 5_30 yag kondu. Hava ve yag filtresi degisti. 130 tl verdim. Yagdan gecen seneden beri memnunum. Eksiltme yapmiyor. Motor fisir fisir . motor temiz. İcinden cincik gibi yag cikiyor. Bu arada arac 2011 a5

Çevrimdışı espasa61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar anadolu yakasında 1.6 tdi octavia 15 bin bakımı icin önerebileceginiz bir yer var mı.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yücenin hizmeti çok iyi tavsiye ederim Maltepe gülsuyu köprünün orda.

Çevrimdışı espasa61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ustad 53 bin bakimi bu.garantisi bitti ve 450-500 civari bir miktar tutar diyorlar.pek makul gelmedi acıkcası bu yuzden kaliteli bir ozel servise mi yönelsem diyorum

Çevrimdışı garaser

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım şu an 55000 e geldi ama sene doldu. İnternette Bosch un filtre seti var Skoda 1.6 TDİ için 100-120 arası 90tl de yağ tutar 50 de işçilik dersen bir özel serviste neredeyse yarı yarıya daha uygun yapılır.  Ben öyle yapıyorum şahsen.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
SHELL HELİX kaliteli bir yağdır skoda da genelde mobil tasvsiye edilir. castrol markası reklamı kadar kaliteli yağ değildir.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Reklamı çok yapılan yağlara o kadar para vermeye hiç gerek yok,Lukoıl 5 / 30 4 lt lik yağda aynı özelliklere sahip,üstelik fiyatı diğerlerinin yarısı kadar ( 55 tl )Ben  bu yağı koyuyorum,her 10 bin kilometrede de değiştiriyorum.Hiçbir sorunlada karşılaşmadım

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tekrar konu açmaya gerek görmedim 1.4 TDi aracımın yağ bakımını kilometresi dolmadan yilda bir yaptırıyorum. Geçen yıl mobil 1 5-30 Esp Formula koydurdum memnunum ancak heryil degistirdigimden castrol 5-30 koydurmayi düşünüyorum. Nasil olur?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2 gün önce aracımın yağ lambası uyarı ışığı yanıp sönmeye başladı.Yağ bakımına km olarak 8 bin km daha var.6 bin km gitmişim bu yağ yakma sorunu ne olabilir.1 lt yağı boca ettim ilave olarak 10/40 magnetec yolda kaldığım için başkasına getirttim.Geçen yılda aynısı başıma geldi.araç 148500 km de şu an.Yağ bakımında 5/30 castrol yağ konuldu.2 yıl önce sorun olmamıştı 2 yıldan bu yana 5/30 kullanıyorum ne iş anlamadım.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;527765
Arkadaşlar 2 gün önce aracımın yağ lambası uyarı ışığı yanıp sönmeye başladı.Yağ bakımına km olarak 8 bin km daha var.6 bin km gitmişim bu yağ yakma sorunu ne olabilir.1 lt yağı boca ettim ilave olarak 10/40 magnetec yolda kaldığım için başkasına getirttim.Geçen yılda aynısı başıma geldi.araç 148500 km de şu an.Yağ bakımında 5/30 castrol yağ konuldu.2 yıl önce sorun olmamıştı 2 yıldan bu yana 5/30 kullanıyorum ne iş anlamadım.
arkadaşlar düşüncesi tecrübesi olanlar yok mu?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam castrolün hangi yağı koyuldu,benim fsi de  magnetec eksiltme yapıyor. Edge ise sorun yok iki senedir kullanıyorum.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle