škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arka Tampon Boya

Zuzu · 8 · 5965

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zuzu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Merhaba,

2011 Octavia aracımın, arka tamponunun sol tarafında park halinde bir araç sürtmesi sonucu hasar oluşmuş. Aslında çok küçük bir şey ama boya kalktığı için boyatmak gerekli. Hasar olan yer; Sol arka tekerin arkasında kalıyor. Ama egsoz'a kadar olan kısımı boyatmak gerekli.
Benim burda sorum şu; Tampona lokal boya mı yapılmalı, yoksa tampon tamamen mi boyatılmalı ? Boya renk fark olur mu, vs. ?

Çevrimdışı Zuzu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Birde boya için servise mi gitmeli, yoksa başka bir yerde mi boyatılmalı ? Bosch Car Service vs. gibi ?

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
boyaları zaten dısardan alıyolar hazır. kim olsa boyar servislik bisey yok.boyacısı iyi olan biyer bul bence.autokinglere sor.birde.ama kücük yerlere gitme sakın.biraz pahalı olsun iyi olsun.

Çevrimdışı Zuzu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: taner_octavia;270630
boyaları zaten dısardan alıyolar hazır. kim olsa boyar servislik bisey yok.boyacısı iyi olan biyer bul bence.autokinglere sor.birde.ama kücük yerlere gitme sakın.biraz pahalı olsun iyi olsun.
Cevap için teşekkürler...
Benim burada çekincem; renk'te farklılık olup olmayacağı aslında... Kimi diyor; komple boyamak lazım, kimi diyor lokal boya...
AutoKing'e gittim. 10 gün sonrasına randevu verdiler birde 150 TL ücret istediler. Sonra Bosch Car Service'e gittim, onlarda 70, 75 TL istediler. Açıkcası bu 2 katı fiyat farkı nereden kaynaklanıyor anlamadım...

Çevrimdışı fairstar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
tampon rengi eğer opak renk ise lokal olarak boyanabilir aynı renk kodu ve güzel bir işçilikle fark olmaz,renk metalik ise birçok boyacı lokal boya yapmak istemez tamponu komple boyar çünkü aynı boya olsa bile rengi tutturmak zordur farklı bakış açılarıyla ton farkını görebilirsiniz.

saygılar.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Boya işi, yapan yere hatta orda ki ustasına göre değişiyor. Benimde arka tamponumda zamanında olan ufak sürtme izleri boyanmıştı. Kaskomun onarım paketine girdiği için AutoKing'de boyandı, sahra beji olarak geçen renk arabam, metalik yani, en ufak ton farkı olmadı hatta uzun süre konuşmuştuk tok farkı üzerine. Arabanın o andaki üzerindeki renkten örnek alarak hazırlıyorlar(mış), yani direk koduna göre boyamıyorlar(dı). O nedenlede ton farkı olmuyordu. Her ışık ortamında yakından bakmıştım zamanında, izlerin olduğu yeri unuttum :)
Kaskonuzda onarım paketi varsa AutoKing bedava yapıyor(du) tüm işlemleri :)

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Genelde hafif de olsa ton farkı olur...

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ton farkı olur mutlaka çünkü neticede plastik boyanıyor. bencede komple boyat. satarkende kimse tampon boyasına bakmaz ona göre önemli olan saç aksamlardaki boyalardır.